Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Időskori demencia kutyánál...

Időskori demencia kutyánál nyugtató?

Figyelt kérdés

Van egy 16 éves tacsim, aki mint orvosi vizitnél kiderült, időskori demens tüneteket mutat. Szedünk rá kétfajta támogatót egyébként, Aktivait és Karsivant. Én az utóbbi 2-3 hét után nem látom, hogy bármi változás lenne, sőt talán még romlott is a helyzet. A lényeg, hogy a kutyán látszik hogy tök fáradt, pihenni szeretne, de valamiért nem tud, mert pörög az agya. Úgy képzeljétek el hogy álmos, fáradt, de nem akarja letenni a fejét, helyette lógatja. És éjszaka rengeteget sétál itthon, úgy tűnik mintha ilyen kényszeresen akarna mozogni. Úgyhogy mindezek után, én úgy döntöttem, hogy valami kutya-nyugtatót szeretnék adni neki.

Létezik bármilyen nyugtató amit állandó jelleggel lehet adni kutyának, nagyjából úgy minden este? Szerintem ha elkezdjük nyugtatózni akkor legalább nem gyötri magát ezekkel a hiperaktiv esti céltalan meneteléssel, hanem szépen mindig elalszik. Tudnátok ajánlani valamit, érdemes elkezdeni? Valakinek bevált valami? Állatorvoshoz is elviszem majd, és feliratok neki valamit, de először érdekelne az itteniek véleménye. Nem szeretném természetesen agyondrogozni a kutyát, csak már tényleg eljutottunk arra a pontra, hogy ennyi évesen, ilyen idősen kínozza magát hogy este nem alszik, ezért bármilyen hatásos nyugtatót szerintem simán kaphatna.


máj. 18. 20:08
 1/7 A kérdező kommentje:
A kutyánál a demencia egyébnként nem annyira súlyos hálisten, megismer minket, szobatiszta ugyanúgy, néha játékos, az általános egészsége nagyjából rendben van. Vannak bizonyos alapbetegségei, de minden kordában van tartva. Egyedül ez a dolog van, látszik hogy nincs rendben annyira fejben. És muszáj aludnia.
máj. 18. 20:10
 2/7 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
87%
Szerintem valamelyik gyógyszer mellékhatása az álmatlanság.
máj. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%
A karsivan konkrétan élénkít. Hánykor adod neki?
máj. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Sajnos embernél is és kutyánál is a demencia fordított hatást érhet el a gyógyszereknél, tehát az élénkítő kicsit nyugtat, a nyugtatotól meg felpörög. Például az élénkítő javítja az agy vérkeringését, így az "jobban" működik, tehát pl érzi, hogy aludni kell... Sajnos egy ponton túl nem tudod lenyugtatni otthon használható gyógyszerekkel.

Nekünk magyarvizslánk volt, 18 évesen aludt el végleg, de 15 éves korától demens volt. A végén már megvakult és megsüketült, akkor és ott vegezte a dolgát ahol éppen volt, csak rótta a köröket a kertben és néha mikor már összeesett, akkor aludt egy kicsit, majd ment tovább. A házban is körbe-körbe mászkált. Az utolsó estéjén már nem tudott felkelni, de a lába folyamatosan járt, mintha menne. Mire másnap a doki kijött volna altatni, békésen elaludt.

máj. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Reggel és este kapja a Karsivant, 2xfelet, így jön ki neki súlyra.


Sajnálom 4-es válaszoló. Igen nála is ezt figyeltem meg, hogy látszik rajta hogy tök fáradt és aludnia kéne, és mégis megy, járkál. Aztán ha már tényleg nagyon kifáradt, akkor elalszik, de akkor úgy alszik mint a bunda. Ajtót is lehet csapkodni mellette, arra se ébred fel. Épp ezért ha kapna nyugtatót/altatót, ami hosszú távon mehet, szerintem az jó kezdet lenne. Így alvás nélkül rossz nézni hogy mit csinál. És így végigalussza legalább az estét, aztán nappal járkálhat bent is a lakásban, meg kint is velem.


Valakinek bevált valami, amit hosszútávon adott a kutyájának, macskájának?

máj. 18. 22:59
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát akkor nyugtató helyett este ne adjál neki élénkítőszert. Ez olyan, mintha te este kávéznál, aztán nem értenéd, hogy mért nem alszol, és a kávét leöblítenéd egy kis altatóval.
máj. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy ez már azelőtt elkezdődött, mielőtt kapta volna a Karsivant. Nem hiszem, hogy ez a szer váltotta ki. A demens tüneteit már azelőtt elkezdte mutatni, mielőtt bármiféle szert kapott volna. Egyedül CBD olajat kap, de azt már 4-5 éve, és csak minden 2. nap adok neki max 2-3 cseppet, úgyhogy annak se hiszem hogy köze volna hozzá. A Karsivant meg pont azért ajánlotta nekünk a doki, hogy ez talán segíteni fog, de legalább nem fog tovább romlani a helyzet..
máj. 18. 23:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!