Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem bírom a kutyával az...

Nem bírom a kutyával az életet ,mi legyen?

Figyelt kérdés

Mindig is volt kutyám. Végig velem voltak, gyerekként is én gondoskodtam róla, nem anyukám.

2 éve lett egy fajtiszta kutyánk. Idáig mindig keverék kutyám volt. A gyerekeknek is jót tett és legbelül én is vágytam rá. Nagyon nehéz volt az első év. Különleges nehézségekkel néztünk szemben, mert a megfelelő kaját nem találtuk neki és nagyon sokat behányt. Hetente volt hányás. Orvos semmit nem talált. Egyszerűen ilyen kényes a gyomra. Tényleg mindin vizsgálat meg volt. Nagyon sok pénzt költöttem rá. Nem voltam hozzá szokva.

Most ez az év sem a nyugalomról szól. A kutyának 3 naponta epilepsziás rohama van. Hiába kap gyógyszert. 3 naponta 2 napot járkál egész nap, behány, reszkett, remeg, 2 óránként ki akar menni, kaparha az ajtót.

Én ezt marnem bírom. Hónapok óta nem alszok rendesen. Ki készülök. Arra kell kelnem mint most is 1:07 órakor, hogy öklendezik a kutya. 5 helyen hányt be. A

gyerekek ágyára is. A nem alvás miatt feszült vagyok. Elvált vagyok 10 éve, dolgozok 10-12 órákat hogy abgyerekeknek megadjak mindent. Ez a havi 40-60 ezer ft a sírba tesz amit a kutyára költök. Sose gondoltam hogy nekem valaha több bajom lesz egy kutya miatt mint volt együtt véve a 2 gyerekkel. Nem bírom már. Imádjuk, tényleg, de mikor már a saját egészségem, anyagi helyzetem a tét mondtam a gyerekeknek hogy mi lenne ha elajándékoznánk a kutyát. Azt mondták látják hogy mennyit sírok, és nagyon szeretik de tenyleg nyugodtabb lenne nélküle. A szívünk szalad meg és főleg az enyém mert tudom hogy nem ez a megoldás, nem ezt kell csinálni. De 5 évig sporoltam pénzt, hpgy tudjunk elmenni nyaralni. Tavalyra lett betervezve. Abból a pénzből alig van már mert a kutyára ment. 200ezer ft fizetésből hónapra lebontva 50ezer a kutya rengeteg!!!!!

Mit tegyek??? Frontint szedek már mapok óta. Utoljára kedden aludtam éjszaka 6 órát. Azóta csak 3 -4-5 de aut is szakqszonkent....kinkeszultem:(


2023. febr. 13. 01:18
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/72 NTBS ***** válasza:
57%
Kegyetlenül hangzik, de szabadulj meg tőle. Ennek semmi értelme nincs.
2023. febr. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/72 anonim ***** válasza:
41%

Jobban jártatok volna mindannyian, ha maradtál volna a keverék kutyáknál.

Menhelyeken körül kérdezel, kölyökkutyát keresel, olyat, ami nem nő túl nagyra, tudnak ajánlani, mindig vannak kölykök, gyorsan cserélődnek.

Én is lementem 3x, mire vltak akkorák, hogy mire felnő 10-20kg között lesz.

Azelőtt volt egy alom apróság, mondtam nekem ők túl aprók. Azután egy alom, ami 30-40kg lesz, lakásba nagyok. Harmadszorra mondták, ők közepesek lesznek, 20kg-nál nem nagyobbak. Elmentem és kiválasztottam egyet.

Teljesen egészséges, 3 hónaposan hoztam, 3 éves múlt, 16kg és lekopogom, oltásokon kívül sosem jártunk eddig dokinál, van neki rendes tápja, amit sima bolti alutasakos kajával ízesítek, napi 1x eszik, mindig ugyanazt, ugyanakkor, előtte van egy 3 órás nagy sétánk, bandázunk kutyapajtikkal, labda, frizbi, kötélhúzás, minden, kifutja magát, azután jóízűen vacsorázik, majd kidől, mint a krumplis zsák és alszik, mint a tej:) Utána még leviszem pisilni este meg reggel is ezek 10 perces eü séták, délután van a rendes, 3 órás nagyséta. Ha itthon vagyok, akkor meg délelőtt is sétálunk egy 3 órát ugyanígy.

2023. febr. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/72 anonim ***** válasza:
35%
Lehet kegyetlenűl hangzik de kedves állattartók, csakis ti tehettek arról, hogy önként egy bagyobb felelősséget vesztek a nyakatokba! Senki nem tart fegyvert a fejetekhez, hogy a másfél szobás lakásban egy kutyát, macskát, nyulat vagy bármit kerülgessetek évekig. Aztán meg megy a sírás, hogy gond van vele! Ha természet kell menjetek ki az állatkertbe vagy túrázztatok, hátha megláttok pár mokust az erdőben.
2023. febr. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/72 anonim ***** válasza:
35%

Igen, fajtiszta kutyád van. Egy szaporítós kutyád. Gondolom olcsón kellett a divat kutya, igaz? Persze a tenyésztőnek nem fizettél volna ki pénzt, hanem 30-40-100.000 ft-ért beszereztél egy szaporított kutyát. És most jön a hiszti, hogy epilepsziás, hogy rossz az emésztése stb.


Megjegyzem, egy normális kutyánál ilyen nincs. De ha nagy ritkán előfordul, a tenyésztőnek vissza lehet adni, ez benne van a szerződésben.

Nem tudom sajnálni azokat, akik spórolnak a kutya megvételén, majd hisztiznek, hogy baj van.

2023. febr. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/72 anonim ***** válasza:
34%

A tenyésztőknél jobban senki se tudja szétroncsolni a fajtákat úgyse.


Nézzétek meg a mopszot, francia bulldogot, németjuhászt, vagy a ráncai közt rohadó molosszereket, vicces.

2023. febr. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/72 anonim ***** válasza:
35%

#32 vagyok

Csak azt akartam ezzel mondani, hogy látszik, hogy van benne ÉLET.

Boldog, egészséges, életvidám.

Előző kutyám 5-6 éves volt már, amikor örökbe fogadtuk, azt az 5-6 évet nem tudtuk eltörölni, azért hagyott benne nyomot, nem csak a lelkében, az egészségében is, nem azt mondom, hogy állandóan beteges volt, mint a tied, de pl ilyen emésztési bajai neki is voltak, de végül egy bárányos tápnál meg tudtunk állni és utána már nem volt gond, előtte sokszor legelt füvet és hányt, hasmenése volt időnként, de 3 hónap alatt megtaláltuk a megfelelő tápot és rendbe jött. Illetve idős korában az ízületeivel volt gond, arra meg kapott zöldkagylópor kapszulát és az is rendbe jött, vagyis a sántikálás elmúlt és sokáig fájdalommentes maradt, csak a legvégén lassult le kicsit.

De ilyen genetikai fajtabetegségeik nincsenek a keverék kutyáknak, nagyon ritka, a fajtatiszta kutyák viszont, még ha tenyésztőtől. törzskönyvvel, eü szűrt, díjnyertes szülőktől is veszed, akkor is benne a nevében, hogy FAJTAbetegség, az adott fajtára jellemző eü problémák akkor is felüthetik fejüket, mert ez ezzel jár.

A keverékeknek felfrissül, megtisztul a génkészlete a fajtákra jellemző betegségektől.

Ritkán azért előfordul, de nagyon kicsi az esély rá és biztos, hogy nem annyi és olyan jellegűek, mint a ti vagy kitudja hány millió más fajtiszta kutya esetében, mert azok nagyon durvák tudnak lenni.

2023. febr. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/72 anonim ***** válasza:
34%
Hiába pontoztátok le a 34-est, igaza ban. Kizárt, hogy tk-s fajtatiszta kutyáról van szó.
2023. febr. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/72 A kérdező kommentje:

miért kell le nézni azokat az embereket akinek nem "papiros" kutyája van? nem mindenki azért vesz "divatkutyát, mert olcsó". bakker miért kell rögtön a legrosszabbat feltételezni az emberről?

mi hónapokig próbáltunk menhelyről örökbe fogadni kutyát. olyan körülményes volt, hogy már teher volt inkább a részükről. lakásról fotó, kertről fotó...í]y nem jó...minden kell látszodjöün...ez ment hetekig. hiába mondtam, jöjjenek el, nézzék meg. bármikor...pont covid fele volt...nem jön senki mert veszélyes :/ mi se mehettünk ... a kutyával csak 1-1 órára találkozhattunk valahol megbeszélt időpontba...aztán lemondta 3x szóval nagyon gáz volt. lemondtunk a kutyáról. egy ismerősömmel beszéltünk, mondta a lányának most születtek yorkie kutyák. megnéztük őket, gyerekek bele szerettek. elhoztuk. nekem fogalmam sincs mi az a tenyésztő, nem tenyésztő...én soha nem voltam ebbe jártas .nem is foglalkoztam vele. szóval nem ér a bántás...itt most nem. mikor lett yorkink, akkor nekem 2 szempont volt ami tetszett, kicsi és nem hullatja a szőrét. elképzelésem se volt hogy bármi baja lehet bármilyen kutyának ...ilyen irányban. az én kutyáim anno a kötelező oltáson kivul sose voltak orvosnál, csak már az utolsó honapokban kellett vinni, mert gyengék voltak. szóval nem tudtam...nehogy már még én krjek bocsánatot mert azt hitem a kuty az kutya. imádom mindent nagyon, de ha tudom hogy ilyen kényesek tényleg nem hozom haza. nem "divatkutyaként"lett elhozva, hanem í]y hozta az élet

2023. febr. 13. 11:33
 39/72 anonim ***** válasza:
84%
Bravissimo! Bevállalsz egy akár 15 éves programot az életedbe és még csak utána sem jársz, hogy mit veszel.. csak gratulálni tudok!
2023. febr. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/72 anonim ***** válasza:
13%

Figy, a fajtamentésnél ugyan olyan eséllyel fogadott volna örökbe egészségtelen kiskutyát mert azok is szaporítóktól vannak ám.


Amúgy a yorkie nem is egy beteges fajta.

2023. febr. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!