Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem bírom a kutyával az...

Nem bírom a kutyával az életet ,mi legyen?

Figyelt kérdés

Mindig is volt kutyám. Végig velem voltak, gyerekként is én gondoskodtam róla, nem anyukám.

2 éve lett egy fajtiszta kutyánk. Idáig mindig keverék kutyám volt. A gyerekeknek is jót tett és legbelül én is vágytam rá. Nagyon nehéz volt az első év. Különleges nehézségekkel néztünk szemben, mert a megfelelő kaját nem találtuk neki és nagyon sokat behányt. Hetente volt hányás. Orvos semmit nem talált. Egyszerűen ilyen kényes a gyomra. Tényleg mindin vizsgálat meg volt. Nagyon sok pénzt költöttem rá. Nem voltam hozzá szokva.

Most ez az év sem a nyugalomról szól. A kutyának 3 naponta epilepsziás rohama van. Hiába kap gyógyszert. 3 naponta 2 napot járkál egész nap, behány, reszkett, remeg, 2 óránként ki akar menni, kaparha az ajtót.

Én ezt marnem bírom. Hónapok óta nem alszok rendesen. Ki készülök. Arra kell kelnem mint most is 1:07 órakor, hogy öklendezik a kutya. 5 helyen hányt be. A

gyerekek ágyára is. A nem alvás miatt feszült vagyok. Elvált vagyok 10 éve, dolgozok 10-12 órákat hogy abgyerekeknek megadjak mindent. Ez a havi 40-60 ezer ft a sírba tesz amit a kutyára költök. Sose gondoltam hogy nekem valaha több bajom lesz egy kutya miatt mint volt együtt véve a 2 gyerekkel. Nem bírom már. Imádjuk, tényleg, de mikor már a saját egészségem, anyagi helyzetem a tét mondtam a gyerekeknek hogy mi lenne ha elajándékoznánk a kutyát. Azt mondták látják hogy mennyit sírok, és nagyon szeretik de tenyleg nyugodtabb lenne nélküle. A szívünk szalad meg és főleg az enyém mert tudom hogy nem ez a megoldás, nem ezt kell csinálni. De 5 évig sporoltam pénzt, hpgy tudjunk elmenni nyaralni. Tavalyra lett betervezve. Abból a pénzből alig van már mert a kutyára ment. 200ezer ft fizetésből hónapra lebontva 50ezer a kutya rengeteg!!!!!

Mit tegyek??? Frontint szedek már mapok óta. Utoljára kedden aludtam éjszaka 6 órát. Azóta csak 3 -4-5 de aut is szakqszonkent....kinkeszultem:(


2023. febr. 13. 01:18
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/72 anonim ***** válasza:
59%
16: Elég nagy baj, de Magyarországon ez alapértelmezett, hogy nemigen van, aki megengedheti magának, úgyhogy ezzel nem vagy egyedül.
2023. febr. 13. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/72 anonim ***** válasza:
87%

Hát, én tudnék mesélni a beteg kutyámról...

Nem túltenyésztett kis szobapincsi volt, ahogy itt többen is megnyilvánultak, hanem egy mentett 40+ kilós bull típusú keverék. Jobban szerettem talán mint bármit életemben, de iszonyú lelki teher, ha beteges. Neki 2 éves korától 6,5 éves korig a betegségekről, műtétekről, orvosi kezelésekről szólt az élete, majd egy gyógyíthatatlan daganatos betegséggel zárult. Nem tudom mennyibe került mindez, milliós összegbe, az biztos. De nem is a ráköltött pénz volt a legrosszabb, hanem az állandó aggódás. Rengeteget éjszakáztam én is miatta, de sosem csinálnám vissza, és bárcsak még élne. Nehéz volt, viszont könnyített a helyzeten, amikor orvost váltottunk, és egy állatkórházba kezdtünk a bajaival járni.


Kérdező, nem olvastam el minden kommentet (mert csak felb.sszák az agyam), de nekem úgy tűnik, hogy igazán még nincs meg a problémáknak a pontos diagnózisa, és az oka. Javaslom, hogy keríts egy nagyon jól felszerelt orvosi rendelőt, ahol tényleg van szakértelem, és meg tudják állapítani, mi itt a baj, és megfelelő kezelést, esetleg gyógyszert tudnak adni, amivel a kutya normális minőségben tudja élni az életét, és nektek sem lesz rémálom vele együtt élni. Mindenképpen így indulnék el, aztán a többi a felállítot diagnózis függvénye.


ui.: remélem nem francia bulldog, mert akkor a probléma csak egyre több lesz. Cukin tudnak kinézni, de úgy ahogy van, betiltanám a fajta tenyésztését.

2023. febr. 13. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/72 anonim ***** válasza:
66%

Pedig egy ilyen súlyosan beteg kutya esetén reális lenne az elaltatásban gondolkozni.


Az epilepsziába úgy is tönkre megy szegény.

2023. febr. 13. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/72 anonim ***** válasza:
92%
Ha ilyen gyakran van rohama, akkor nem megfelelo a gyogyszer vagy a gyogyszer adagolasa. Nekunk is epilepszias, be kell allitani a gyogyszereit.
2023. febr. 13. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/72 anonim ***** válasza:
13%

Sajnos, amikor egy állat miatt már az ember saját egészségi állapota és a családi élete szenved károkat, nincs más megoldás, mint megválni az állattól.

Ha nem így teszel, minden csak rosszabb lesz...

Én is imádom az állatokat, de olykor van az a pont, amikor el kell gondolkodni! Egy állat soha nem lehet fontosabb, mint a saját egészségünk, a saját életünk!

Persze, most a beteges állatvédők melegebb éghajlatra küldenek mindenkit, aki nem úgy gondolkodik, mint ők, mert nekünk van életünk a kutyán kívül is...

Azt hiszem, az lesz volna az utolsó csepp, hogy az ágyba hányt a kutya!

Add be egy menhelyre vagy egy alapítványhoz! Te mindent megtettél érte! Ez lesz a legjobb döntés, hidd el! A gyerekeid és a saját életed a legfontosabb!

Látszik, hogy a gyerekeid is nagyon jól neveltek, jó szívüek, mert megértik a problémádat!

2023. febr. 13. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/72 anonim ***** válasza:
87%
Egy epilepszis kutya ha normálisan gyógyszerezed nem hány be, meg semmi. Nekünk is volt, rendes, megfelelő gyógyszeradag mellet évi 2-3x volt rohama, amikor valami hirtelen nagy stressz érte, pl szilveszter (nyugtatót nem adhattunk neki az epi gyógyszer miatt)
2023. febr. 13. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/72 anonim ***** válasza:
82%
Én a fajtamentőkkel beszélnék elsősorban, és végső megoldásként nekik adnám a kutyámat ha már majdnem mindenem ráment.
2023. febr. 13. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/72 anonim ***** válasza:
17%
Nehéz lehet biztosan de kizárt, hogy egy háziállatot a család és saját magam elébe helyezzek. Ha ennyi gonot okoz akkor meg kell szabadulni tőle. A menhely jó megoldás lehet. A mostani társadalom kicsit túlérzèkeny lett az ilyen dolgokkal kapcsolatban. Az állat az állat, az ember pedig ember. Amúgy amit írtál, fel sem engedném a kutyát az ágyra, főleg ha még hajlamos azt le is hányni!
2023. febr. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/72 anonim ***** válasza:
25%
Itt remekül látszik, hogy gyakran miféle emberek miféle mentalitással vállalnak állatot. Folyamatosan csak a te érdekeidet nézed és te panaszkodsz, holott szerencsétlen állat csak élni szeretne meg nyugodtan emészteni. Olvasd vissza amit írtál úgy, hogy próbálod beleélni magad a blöki helyzetébe, aki nem úgy tűnik, hogy családtag lenne nálatok, inkább közelebb van a használati tárgyhoz.
2023. febr. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/72 anonim ***** válasza:
95%

Őszintén: Szerinted ki fog bevállalni egy ilyen kutyát? Ajándék? Kinek a nyakába sóznál egy ekkora felelősséget?


Ha 3 naponta rohama van, nincs jól beállítva a gyógyszer. Vannak epilepszia spec. állatorvosok, de ugye ez is pénz. A hányás megfelelő kivizsgálása szintén pénz.


Megint oda lyukadunk ki, hogy mi a francnak veszünk szaporítótól "fajtatiszta" kutyát, ha rohadtul nem lesz arra, időnk/pénzünk/kedvünk, hogy foglalkozzunk vele.


Éltem együtt epis kutyával. Amig be nem álltak a gyógyszerek, maga volt a pokol. Nem aludtam, nem mertem elmenni otthonról, állandóan ideges voltam miatta, DE én hoztam ki a menhelyről, én vállaltam érte a felelősséget, én szerettem, én költöttem rá nagyon sokat,és azzal is tisztában voltam, hogy neki is csak ez az egy élete van.

2023. febr. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!