Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem bírom a kutyával az...

Nem bírom a kutyával az életet ,mi legyen?

Figyelt kérdés

Mindig is volt kutyám. Végig velem voltak, gyerekként is én gondoskodtam róla, nem anyukám.

2 éve lett egy fajtiszta kutyánk. Idáig mindig keverék kutyám volt. A gyerekeknek is jót tett és legbelül én is vágytam rá. Nagyon nehéz volt az első év. Különleges nehézségekkel néztünk szemben, mert a megfelelő kaját nem találtuk neki és nagyon sokat behányt. Hetente volt hányás. Orvos semmit nem talált. Egyszerűen ilyen kényes a gyomra. Tényleg mindin vizsgálat meg volt. Nagyon sok pénzt költöttem rá. Nem voltam hozzá szokva.

Most ez az év sem a nyugalomról szól. A kutyának 3 naponta epilepsziás rohama van. Hiába kap gyógyszert. 3 naponta 2 napot járkál egész nap, behány, reszkett, remeg, 2 óránként ki akar menni, kaparha az ajtót.

Én ezt marnem bírom. Hónapok óta nem alszok rendesen. Ki készülök. Arra kell kelnem mint most is 1:07 órakor, hogy öklendezik a kutya. 5 helyen hányt be. A

gyerekek ágyára is. A nem alvás miatt feszült vagyok. Elvált vagyok 10 éve, dolgozok 10-12 órákat hogy abgyerekeknek megadjak mindent. Ez a havi 40-60 ezer ft a sírba tesz amit a kutyára költök. Sose gondoltam hogy nekem valaha több bajom lesz egy kutya miatt mint volt együtt véve a 2 gyerekkel. Nem bírom már. Imádjuk, tényleg, de mikor már a saját egészségem, anyagi helyzetem a tét mondtam a gyerekeknek hogy mi lenne ha elajándékoznánk a kutyát. Azt mondták látják hogy mennyit sírok, és nagyon szeretik de tenyleg nyugodtabb lenne nélküle. A szívünk szalad meg és főleg az enyém mert tudom hogy nem ez a megoldás, nem ezt kell csinálni. De 5 évig sporoltam pénzt, hpgy tudjunk elmenni nyaralni. Tavalyra lett betervezve. Abból a pénzből alig van már mert a kutyára ment. 200ezer ft fizetésből hónapra lebontva 50ezer a kutya rengeteg!!!!!

Mit tegyek??? Frontint szedek már mapok óta. Utoljára kedden aludtam éjszaka 6 órát. Azóta csak 3 -4-5 de aut is szakqszonkent....kinkeszultem:(


2023. febr. 13. 01:18
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/72 anonim ***** válasza:
37%

Àllatvèdôkkel beszèlj ès mielôbb tàvolitsàtok el akàr àtmeneti gazdihoz mèg nem talàltok neki jobbat

Pàr kèp ès fb megosztani vagy ahol..màsold ki amit ide leírtàl ès hajrà

..ha fajkutya gyorsan lesz gazdi

Hogy milyen azt sosem lehet tudni..

Remèld hogy jòhelyre kerül

2023. febr. 13. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/72 anonim ***** válasza:
75%

"menhely eszembe sem jutott"

Akkor mi a kérdés? Maradhat minden ugyanígy. Az epilepsziás kutya mindent körbehány naponta háromszor, te az utolsó filléredet is ráköltöd és nyugtatókon élve szépen megőszülsz. Hisz olyan cuki. Ez most gúnyosnak tűnik, de ha nem akarod lepasszolni, akkor milyen megoldást várnál...

2023. febr. 13. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/72 anonim ***** válasza:
66%
Már megint a fajtiszta kutya, ami a világ minden pénzét benyeli és nem hagyja élni az emberét. Kicsit unalmas már ugyanaz a sztori kicsit mindig másképpen tálalva. Legalább a biológia részét tanultad volna meg ennyi idő alatt. Az nem fajtiszta, hanem fajtatiszta.
2023. febr. 13. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/72 A kérdező kommentje:
Menhelyre nem akarom mert szegény ki tudja mennyi ideig lesz ott. Elajándékozáson gondolkoztam. Nem tudtam hogy ennyi helyről kérhetek segítséget. Meg fogom beszélni a gyerekekkel hogy mi legyen és hogyan meg úgy mindent. Annyira sajnálom:(
2023. febr. 13. 02:27
 15/72 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem nem jó a gyógyszer Neki, vagy valami kellene Neki mellé.

Mellesleg epilepsziás kutya a front-okra is kimered gyógyszer mellett is.

A hányásával kell kezdeni valamit, de lehet a gyógyszerre is így reagál vagy egy bajra.

Valahogy rendes dokit keressetek szerintem előbb, aki ki mondja mi a teendő.

2023. febr. 13. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/72 A kérdező kommentje:
15ös a hányás az igazából ilyen vizszerü "köpés". Bár tegnap tápot változtatunk, lehet az is hozzá járult a mostani hányás hoz. De ilyen szuper érzékeny sensitive tápot kell adnunk neki.tegnap kapta először..ajj nem tudom. Ki készülök
2023. febr. 13. 02:35
 17/72 anonim ***** válasza:
81%

#15 vagyok

Szerintem akkor idegi alapon lehet Neki akár, stresszel a kutya vagy már csak autómatikusan rá van állva a szervezete erre a " hányásra ", esetleg Maga az epilepszia és nem a legjobb a gyógyszer.

Lehet kényes a gyomra alaphangon, de emezek a dolgok társulhatnak hozzá főleg, ha remeg is.

Mindenkép idegi bajt gondolok bele, de Maga az epilepszia is az.

És ki is tudja stresszelni is Magát, ha fel idegesíti Magát valamin.

Mindenkép egy rendes állatorvoshoz érdemes lenne elnézni Vele, az meg is tudja mondani mit tegyetek Vele, vagy mit egyen, esetleg gyógyszer váltás.

2023. febr. 13. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/72 A kérdező kommentje:
Mitől stresszelhet? Semmi nem.váltja ki belőle. A séták ugyanazok, nem szoktuk vinni nagyon sehova magunkkal,mert nem is nagyon járunk sehova. Mi lehet az amire nem gondolok?
2023. febr. 13. 02:45
 19/72 anonim ***** válasza:
37%
Ezt én sem bírnám és nem is csinálnám.
2023. febr. 13. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/72 anonim ***** válasza:
73%

Akármitől tud stresszelni, lát vagy érez valamit, olyan intenzitással kezd ugatni, vagy mérgesíti Magát, rángat esetleg dolgokat és annyira erősen mérges tud lenni, esetleg szorongani.

Vannak olyan kutyák, akik nagy " érzelmi intenzitással " bírnak és saját Magukat is ki tudják stresszelni.

Csak egy példa: Ott van, nem veszed fel az öledbe, mivel nem veszed észre vagy nem érsz rá és hisztizni kezd.

Na ilyenkor egy epilepsziás kutya rosszul lehet, ha ennyire intenzív érzelmekkel rendelkezik.

Látatlanban mondom csak ezeket.

Az időjárási változásokat, frontokat, légnyomást is könnyen megérez az epilepsziás állat sajnos és meg is viseli.

Nem beléd beszélni akarom, de Nekem fura, ahogy viselkedik gyógyszer mellett ennyire, hogy vizet köp vissza és remeg.

Valami szerintem nincs rendjén, ha ez folyamatos és lehet nem csak a kényes gyomra.

A remegés Engem mindenkép aggaszt, mivel ha Ő generálja idegi alapon, akkor a gyógyszert is zavarhatja ezzel akár.

2023. febr. 13. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!