Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem bírom a kutyával az...

Nem bírom a kutyával az életet ,mi legyen?

Figyelt kérdés

Mindig is volt kutyám. Végig velem voltak, gyerekként is én gondoskodtam róla, nem anyukám.

2 éve lett egy fajtiszta kutyánk. Idáig mindig keverék kutyám volt. A gyerekeknek is jót tett és legbelül én is vágytam rá. Nagyon nehéz volt az első év. Különleges nehézségekkel néztünk szemben, mert a megfelelő kaját nem találtuk neki és nagyon sokat behányt. Hetente volt hányás. Orvos semmit nem talált. Egyszerűen ilyen kényes a gyomra. Tényleg mindin vizsgálat meg volt. Nagyon sok pénzt költöttem rá. Nem voltam hozzá szokva.

Most ez az év sem a nyugalomról szól. A kutyának 3 naponta epilepsziás rohama van. Hiába kap gyógyszert. 3 naponta 2 napot járkál egész nap, behány, reszkett, remeg, 2 óránként ki akar menni, kaparha az ajtót.

Én ezt marnem bírom. Hónapok óta nem alszok rendesen. Ki készülök. Arra kell kelnem mint most is 1:07 órakor, hogy öklendezik a kutya. 5 helyen hányt be. A

gyerekek ágyára is. A nem alvás miatt feszült vagyok. Elvált vagyok 10 éve, dolgozok 10-12 órákat hogy abgyerekeknek megadjak mindent. Ez a havi 40-60 ezer ft a sírba tesz amit a kutyára költök. Sose gondoltam hogy nekem valaha több bajom lesz egy kutya miatt mint volt együtt véve a 2 gyerekkel. Nem bírom már. Imádjuk, tényleg, de mikor már a saját egészségem, anyagi helyzetem a tét mondtam a gyerekeknek hogy mi lenne ha elajándékoznánk a kutyát. Azt mondták látják hogy mennyit sírok, és nagyon szeretik de tenyleg nyugodtabb lenne nélküle. A szívünk szalad meg és főleg az enyém mert tudom hogy nem ez a megoldás, nem ezt kell csinálni. De 5 évig sporoltam pénzt, hpgy tudjunk elmenni nyaralni. Tavalyra lett betervezve. Abból a pénzből alig van már mert a kutyára ment. 200ezer ft fizetésből hónapra lebontva 50ezer a kutya rengeteg!!!!!

Mit tegyek??? Frontint szedek már mapok óta. Utoljára kedden aludtam éjszaka 6 órát. Azóta csak 3 -4-5 de aut is szakqszonkent....kinkeszultem:(


2023. febr. 13. 01:18
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/72 anonim ***** válasza:
35%

Menhely

Altatás

2023. febr. 13. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/72 anonim ***** válasza:
58%

Nagyon sajnàlom a dolgot de semmikèpp nelegyèl olyan aki kib@..a a kutyàt

Keress fel valami menhelyet àllatvèdôket stb ès ugyanezt ugyanígy mondd el nekik

Megertôk KELL hogy legyenek…

A fajkutyàkkal nagyonsokszor bajvan

Allergia,èrzèkeny beteg süket stb…

Sajnàlom

2023. febr. 13. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/72 anonim ***** válasza:
17%

2vagyok

Elne altassad

1es ha nyavajàsvagy vagy allergiàs

Vagy öreg akkor tèged is elkell altatni..? Vagy azèrt 55èvesen pl mèg nemszeretnèl meghalni gondolom..

Talàn ha vègstàdiumban vagy akkor belemennèl de ha valami betegsèged vagy èpp èrzèkenyebb lesz a belsôd mik nemakarsz megdögleni gondolom….

Kèrdezô

Ha nincs ivartalanítva esetleg azt intèzd el ùgy a menhelyeseknek is egyszerûbb dolga lesz ès elôbb elvàllaljàk

Aki altatni akarja a kutyàt mert van egy kis baja..az szívjon gàzt had fogyjon

2023. febr. 13. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/72 anonim ***** válasza:
21%

Ès altatni àllatot kèrèsre nemfognak

Nemszabad…

Ha veszèlyes vagy nagyonbeteg a jòszág akkor altatnak csak…

Azok az “àllatorvosok”akik feketèn altatnak mèreggel ami meg màr règ tiltott..,ha egy felügyelô fülèbe jut a hír annak ugrik a karrierje ès egy rohadtnagy büntetèsre szàmíthat

2023. febr. 13. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/72 anonim ***** válasza:
58%

Pontosan leírtad minden problémád forrását. Ha megtartod, akkor meg fogsz bolondulni és végleg rámegy az egészséged, de azt legalább szegényen fogod megélni. Puccos, debilre beltenyésztett törpekutya? Az normális sosem lesz. Falun ezt a paraszt megoldja egy lapáttal, ingyen. Olvasom a Prohardver fórumon, hogy egy pali pénzt kért a fórumozóktól, mert mindenét a beteg kutyájára költötte, félmilliót tapsolt el rá, nem kicsit beteges az is.

Keresned kell egy balekot vagy menhelyet, aki elviszi tőled, lehetőleg már holnap állj neki, hirdetéseket is rakhatsz fel. Ha ilyen puccos izé, akkor csak lesz rá jelentkező. Ha végesek az anyagi források, akkor azokat elsősorban a család jólétére kell fordítani, hogy lehetne másképpen? (ne jöjjön senki azzal, hogy a gazda életét pokollá tévő kutya mennyire értékes családtag...)

De a legegyszerűbb, ha keresel a baráti körben egy lapátos embert.

2023. febr. 13. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/72 anonim válasza:
85%

A leírás alapján ennek a kutyának nem "kis" baja van...

Kérdező, én is állatvédőket és menhelyeket keresnék fel. Altatást én csak abban az esetben javaslok, ha láthatóan a kutya is szenved ebben az állapotban (simán el tudom ezt sajnos képzelni, de nyilván te vagy vele, te látod), de ekkor is kikérném az állatorvos véleményét, ő mit mond erre.

Sajnos a fajtatiszta kutyáknál előfordul, hogy nagyon rossz egészségügyi állapotban vannak, a túltenyésztés miatt, várhatóan nem is fog sokáig élni.

Sajnálom, hogy ezt át kell élned és szegény kutyát is sajnálom, hogy ilyen beteg. Kívánom, hogy találd meg a legjobb megoldást magad és a kutya számára is!

2023. febr. 13. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/72 anonim ***** válasza:
63%

Eggyezek veled 5ös hogy a semmirevalò kis díszàllat agyontenyèsztett/“nemesített”kutyàk naagyon nem normàlis egèszsègesek

Abban viszont nem hogy lekell lapàtolni ha màr megvan èlje a valamilyen èletèt ok de az tovàbb nevigye azt a vèrvonalat..ivartalanítani kell ès talàlni neki valami luxuspits@t aki bajlòdnifog vele

Па збогом!хвала

2023. febr. 13. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/72 anonim válasza:
92%

Az, hogy egy kutya sok pénzbe kerül és mégis szenvedni látjuk, nagyon megterhelő. Ha megtalálod a megfelelő otthont a kutya számára, akkor az elajándékozás lehet a legjobb döntés.


Első körben egy helyi állatvédővel beszélj, hátha a segítségével tudtok egy új otthont biztosítani a kutyának.


Ha mégsem, akkor menhely.

2023. febr. 13. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/72 anonim ***** válasza:
13%

Ha nagyon kutyàznàtok akkor egy kölyök sàrhegyit vàlasszatok

Csalàdbaràt szereti a gyerekeket nyugodt jàmbor kutya a csalàddal nagyon

Ès nemutolsò sorban vèdelmezô a masszivabb fajtàbol

2023. febr. 13. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/72 A kérdező kommentje:
Azért altatás, lapát, menhely eszembe sem jutott. Nem akarok neki rosszat, tényleg imádom, a szívem szakqd meg. Mert amugy egy szeretni való kis gyönyörűség. De nem szeretném ha a miatta a gyerekeim vagy én háttérbe kerülnénk. És most ez áll fent. Nagyon ki vagyok tényleg. Én nem ezt akartam :( de itt van 2 óra hajnal és nem alszok. 4kor kelek elvileg. És ez nem az első eset. Teljesen tehetetlennek érzem magam :(
2023. febr. 13. 02:07
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!