Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért csak gyári munkák...

Miért csak gyári munkák vannak szinte ebben a városban?

Figyelt kérdés
Nézem a hirdetéseket és sehol semmi gyári munkákon, meg férfi segédmunkákon kívül. Néha van egy-kettő, oda be is adom, de nem hívnak vissza. Ha meg mindenáron munkát akarok, akkor muszáj lesz menni a gyárba. Annyira idegesítő.

#munkahely #gyár #gyári munkák
2015. okt. 9. 14:45
 41/99 anonim ***** válasza:
100%

főleg a fizikai szakmunkák azok, amelyek ma nagyon sokat hoznak a konyhára.

egy kőműves, ács, asztalos, villanyszerelő, gázszerelő, vízszerelő, főleg saját vállalkozásban, vagyonokat keres.

hegesztők szintén.

burkolók is.


én nem vagyok diploma párti. nekem sincs, és elvagyok nélküle.


a munkanélkülis tanfolyamot senki se veszi komolyan. az csak egy statisztika az államnak, hogy ő mindent megtett a te boldogulásodért. a valóságban semmit sem ér.

arra jó, hogy súlyos állami milliárdok tűnnek el benne.

a munkáltatók is tisztában vannak vele, hogy ezek a tanfolyamok komolytalanok.

10 éve csináltam végig egyet. marketing-menedzser. még a tanárok se vették komolyan. vagy be se jöttek, vagy mi nem mentünk be, vagy egész nap sztorizgatás, újságolvasás ment. vicc kategória. persze mindenki levizsgázott. volt egy kis virágkötő lány, olyan buta volt szegénykém, mint a föld, csoda, hogy a nevét le tudta írni. de ő is levizsgázott. hát ennyire volt komoly.

te is említetted a virágkötést, nem tanultál hajdú-biharban? ha igen, azt már privátban írd meg, mert egy csoportba jártunk! :)

szóval mindenki tisztában van azzal, hogy amit iskolarendszerben tanítanak meg az emberrel 4-5-6 év alatt, azt egy pár hónapos gyorstalpaló tanfolyam nem tudja visszaadni. hiába ugyanaz a szakma neve, ugyanaz van a bizonyítványba írva, nem szeretik a tanfolyamon végzett szakmunkásokat, mert nem tudnak annyit, mint aki évekig tanulta a szakmát.

2015. okt. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/99 A kérdező kommentje:

"főleg a fizikai szakmunkák azok, amelyek ma nagyon sokat hoznak a konyhára.

egy kőműves, ács, asztalos, villanyszerelő, gázszerelő, vízszerelő, főleg saját vállalkozásban, vagyonokat keres.

hegesztők szintén.

burkolók is. "


Ezek mind férfi munkák, hát igen nekik könnyebb... tehát nem lettem kisegítve. Női szakmákat mondjatok vagy olyat ami mindkét nemnek jó.


Semmi közöm hajdú-bihar megyéhez, soha sem éltem ott és nem is fogok. Nem a keleti megyékben születtem. Kössz az előítéletet.


Ahol én voltam, ott komolyan vették a hiányzásokat, meg a gyakorlatot. Három embert ki is vágtak, mert nem jártak be. Hárman meg is buktak a vizsgán... de te Hajdú-Bihar megyében jártál, egy keleti megyében, ott nyilván színvonaltalanabb az egész mint Győrben... Én is tudok előítéletes lenni. Meg az hogy suttyók, mert akiket itt ismerek keleti megyéseket, a többség az. Na ez hogy esik?


Ja és a bizonyítványban nincs sehol le írva hogy a munkaügyin lett elvégezve a tanfolyam. Akkor meg?

2015. okt. 9. 21:40
 43/99 anonim ***** válasza:
100%

En a helyedben nyelvet tanulnek. Az mindig jol jon. Nemettel tudsz Ausztriaba menni, ami kozel lenne. De az angollal sem veszitesz.


Az a baj, hogy a szakma nehez ugy. Foleg lanyoknak. Elevulhet stb. En a nyelvtudasban bizom.

2015. okt. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/99 A kérdező kommentje:
utolsó, ahhoz kemény pénzek kellenek, egy tanfolyammal kitörölheted a segged, ami 100-nál kezdődik, ha nem tanulsz tovább.
2015. okt. 9. 21:42
 45/99 anonim ***** válasza:
100%
A nyelvtanuláshoz egyetlen fillér sem kell. Eddig három nyelvet tanultam meg teljesen egyedül. Na jó, tankönyvet vettem, de az meg nem egy vagyon. Az interneten is rengeteg anyagot találsz.
2015. okt. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/99 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az elottem szolo mondja. Nyelvtanulashoz nem penz kell, hanem akaratero es kitartas. Veszel egy jo konyvet, plusz internet es rajta.
2015. okt. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/99 anonim ***** válasza:
100%

nem volt bennem előítélet, azt viccnek szántam, de ha te így állsz hozzá... ott nyugaton biztos mind ilyen nagyképűek és lusták, flegmák vagytok, nem akartok dolgozni. na, hogy esik?

nem megyétől függ a színvonal. ne hülyéskedj már. Debreceni Egyetem mond valamit? de gondolom semmit. kicsit színvonalasabb, mint a győri.

teljes mértékben cégtől, meg az ott tanító emberektől függ.

Debrecenben olyan neves iskolák vannak, hogy az országos tanulmányi versenyeken rendszeresen győznek a diákjaink, de mindenképp dobogósok.


mondjuk ha ennyire nem jön össze, akkor bőven lett volna már időd rákeresni, hogy melyek a piacképes szakmák. szoktak gazdasági oldalak erről cikkezni.

érdemes néha ilyesmit is olvasni.

pl. portfólió, napi gazdaság, pénzcentrum.

bizonyos szakmák átlagfizetéseit is szokták mutatni grafikonokon.


ne mástól várd már, hogy megmondja, mi a jó neked. lehet mondok valamit, de az neked nem szimpatikus, vagy nincs hozzá tehetséged, vagy drága, vagy nem tanítják felétek.


de látod, most is a kifogást keresed, mástól várod a megoldást, te magad nem teszel érte.

bérszámfejtő. tb ügyintéző. állítólag jól keresnek vele. és szinte kivétel nélkül nők látják el ezeket.


a tanfolyamos szakmákról:

ugye megint csak az derül ki, hogy semmi tapasztalatod nincs a munkaerő-piacon.

nem derül ki a bizonyítványból, de nem a biznyítvánnyal jelentkezel egy állásra!

hanem mivel??? na??? egy önéletrajzzal!

és ha felsorolod benne a végzettséged, és odaírod, hogy

2010-2014 Kereskedelmi és Vendéglátó-ipari Szakmunkásképző

majd

2015 TB és Bérügyintéző OKJ szakképsítés

akkor a hülye is látni fogja, hogy az nem az érettségi utáni technikum, hanem egy másik oktatási intézmény tanfolyama.

Azért egy HR-es vagy egy csoportvezető, cégvezető nem hülye!

2015. okt. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/99 A kérdező kommentje:

Nem érdekel Debrecen...


Az önéletrajzomban nincs benne hogy munkaügyin végeztem...de te megint okos vagy.

Bocs, de itt nem sok lehetőség volt. Kereskedelmre érettségi után is csak azért mentem mert más nem volt. Virágkötőre meg apám akarta hogy menjek és fizetni akarta, akkor hülye lettem volna nem menni, pedig eszembe se jutott. A harmadikat már tudod.

A kereskedelemre feltétel volt az érettségi, a többi nem. Tehát ez nem csak egy sima eladói végzettség. Keményen számolni is kellett, de ahhoz is hülye vagyok. Kettes lett az a tantárgy.

Most már bánom hogy érettségi után nem maradtam pesten, lehet sokkal több választási lehetőségem lett volna és minden más lenne. Ez nagyon bosszant de már késő bánat.

2015. okt. 9. 21:59
 49/99 anonim ***** válasza:
83%

" halogattam és nem

lett belőle semmi. Meg szerintem így

nem is lehet megtanulni,"


Halogatassal még senki sem tanult meg semmit, tehat jol mondod, hogy ÍGY nem lehet se nyelvet se mást tanulni.

2015. okt. 10. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/99 anonim ***** válasza:

Bérszámfejtő, tb ügyintéző.



Aha, megyeszékhelyen nem tudok vele elhelyezkedni, hiába vagyok baromi jó szakember...

2015. okt. 10. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!