Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért csak gyári munkák...

Miért csak gyári munkák vannak szinte ebben a városban?

Figyelt kérdés
Nézem a hirdetéseket és sehol semmi gyári munkákon, meg férfi segédmunkákon kívül. Néha van egy-kettő, oda be is adom, de nem hívnak vissza. Ha meg mindenáron munkát akarok, akkor muszáj lesz menni a gyárba. Annyira idegesítő.

#munkahely #gyár #gyári munkák
2015. okt. 9. 14:45
 31/99 A kérdező kommentje:

a munkakeresést.

Írtam az intézményvezetőnek, azt írta várhatóan jövő héten lesz felvétel valamelyik otthonban akkor keressem majd. írni fogok neki, de majd csak akkor hiszem el, ha már ott dolgozom.

2015. okt. 9. 15:58
 32/99 anonim ***** válasza:
83%

ha egy hét után várhatóan felmondanál, mert nem bírnád, akkor hogy bírnád Ausztriát? igaz, hogy ott jobbak a bérek, de ott is, vagy Londonban is 12-14 órákat húznak le, sokszor pihenőnap nélkül egyhuzamban.


azok a szakmák semmit sem érnek. én is gyárban dolgoztam egyetem mellett, és nem esett le a gyűrű az ujjamról.


a nyelv nem tudása csak önmagad mentegetése. egy barátom úgy ment ki Londonba, hogy egész életében németet tanult, de ahhoz is hülye volt, szóval inkább mondjuk azt, hogy semmilyen idegen nyelvet nem beszélt. idővel ragadt rá, és ma olyan jó helye van, hogy havi 2 hetet dolgozik az én itthoni bérem 3-szorosáért. (én sem vagyok minimálbéres...)

nem kell ám mindenhol ügyfelekkel vagy vevőkkel kommunikálni!

odakint pl. szállodákban takarítással is megkapsz kb 300 ezer ft-nak megfelelő eurot, és szállást meg kaját kapsz.


amúgy meg nem csak gyár létezik. én a legnagyobb német közmű-szolgáltató ügyfélszolgálatán kezdtem jónéhány éve. ehhez semmi nem kell, csak érettségi. idővel lehet feljebb lépni, nem csak diplomásoknak.

na tessék, ez nem gyári munka, nem kell éjszakázni, irodai munka, és nem is minimálbéres. és ez a cég Dunántúlon, Győrben is jelen van.

a 40 km utazás nem lehet akadály, a közlekedés nyilván elég jó arrafelé, nekem most is van olyan kolléganőm, aki 35 km-ről, egy másik pedig 100 km-ről jár be. minden nap, oda-vissza!

szóval tessék kicsit lejjebb adni az igényeidből, és meglátod, nem is lesz annyira rossz!

2015. okt. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/99 anonim ***** válasza:
100%
Mert a gyárakban van a legnagyobb fluktuáció. Mivel fárasztó munka kevés pénzért, aki tud, odébbáll, így viszonylag hamar szabadulnak fel mindig munkahelyek. A jobb állásokat ha egyszer betöltik, sokszor hosszú évekig nem vesznek fel senki mást.
2015. okt. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/99 A kérdező kommentje:

Én mennék Győrbe, csak onnan se hívnak vissza, biztos azért mert messze lakom és a győriek előnyben vannak. Ezt magyarázom mióta és mindig az jön le hogy nem akarok utazni.

Ki akart Ausztriába menni csicska munkára meg gyárba? Én ugyan nem. Csak mondtam, hogy vannak olyan ismerőseim akik ilyeneket dolgoznak kint.

2015. okt. 9. 20:16
 35/99 anonim ***** válasza:
100%

amit én írtam, ott pont nem számít az utazás, senkit nem érdekel, ugyanennek a cégnek a tiszántúli telephelyein a kollégák 70%-a vidéki.

egy nagy multinál senkit nem fog érdekelni, hogy te vidéki vagy. kiköhögik a bérlet árát, biztos leírják valahogy adóból.

csak a kis magáncégek meg a vállalkozók sz.r.kodnak a bérlettérítéssel.

2015. okt. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/99 anonim ***** válasza:
100%

Vegig olvastam a hozzaszolasaid, es csak kifogast lattam kifogas hatan.


Sokan irtak hasznos tanacsot, de az olyan emberek, mint te ugysem tudjak hasznositani. El kell fogadni, hogy nem mindenkin lehet segiteni...es az ilyem embert nem is tudom meg csak sajnalni sem.

2015. okt. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/99 anonim ***** válasza:
100%

amúgy meg ha ezt látják rajtad, amit itt mi érzékelünk, akkor ne is várj többet.

flegma vagy, semmi sem jó, mindenben találsz valamit, ami nem tetszik, mindenért másokat okolsz.

határozottan, pozitívan, mosolygósan kell elmenni egy interjúra, nem pedig úgy, mint aki temetésről jön.

ha megkérdezik, hogy nem okoz-e problémát a bejárás, nem kell húzgálni a szádat, meg pofákat vágni, és így mondani, hogy nem, hanem egyből határozottan rávágni, hogy miért okozna, jó a közlekedés.

az előbbit képzelem el rólad. hogy már az interjún kiderül, hogy igazából nem érdekel a munka, meg te ezt lealacsonyítónak tartod. így viszont én sem alkalmaználak. ilyen romboló személyiségekre nincs szükség, aki mindig csak szítja a tüzet és lázít, hogy ez se jó, meg az se jó.

2015. okt. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/99 A kérdező kommentje:
és még velem van a baj, megáll az ész....
2015. okt. 9. 21:01
 39/99 anonim ***** válasza:
100%

bizony veled.

fenn hordod az orrod, büdös a munka.

azért nem hívnak vissza, mert lerí rólad, hogy sz.rsz az egészbe, nem veszed komolyan.

lejjebb fogsz te még adni az igényeidből.

előbb-utóbb otthon is megunják, és óriási balhék lesznek, hogy ingyenélő vagy.

aztán ha lesz egy párod, és saját lakást vagy majd gyereket akartok, akkor sem lehet így hozzáállni az élethez, hogy semmi kis szakmákkal te szabod a feltételeket.

el kell menni dolgozni, és közben is lehet keresni!

ráadásul még pénzed is lesz! és munkatapasztalatod!

nem lesz egy lyuk az önéletrajzodban, hogy ez a lány otthon ült 3 évet, vajon ilyen fiatalon miért nem kellett sehova? gyanús!

vagy ott a másik oldal, hogy elmész a gyárba, ahol jobb helye is kerülhetsz, csoportvezető lehetsz idővel, vagy műszakvezető. ezekhez egy gyárban nem kell semmi, csak ott szerzett tapasztalat, hogy ismerd a munkafolyamatot. és máris többet keresel!

és ha van tapasztalatod, kinyílik előtted a világ, már több helyről fognak visszahívni.

kisasszony, fogadd el a jó tanácsokat, szállj le a magas lóról, és vágj bele az életbe. a 80 ezer sem sok pénz, de a semminél több, és amíg nem kell rezsit fizetned, addig tök jól fog esni, amikor bemész a plázába és magadra költhetsz havonta több tízezret!

vagy a gyári munkából elkezdesz félretenni, és elmész albiba a nagyvárosba, ahol 100x több munkalehetőség van.

2015. okt. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/99 A kérdező kommentje:

Többször is meg lett említve hogy a szakmáim nagy nullák. Valaki elmondaná, hogy melyek azok a szakmák, amelyek nem nullák. Bocs, de nem mindenkinek lehet diplomája...

Voltam már egy évet otthon, csak alkalmi munkáim voltak, aztán elkezdtem egy éves tanfolyamot a munkaügyin keresztül, aminek egy hónapja lett vége.

Azért voltam otthon akkor, mert akkor se hívtak vissza sehonnan, ha adódott alkalom alkalmi munkára, azokra jelentkeztem.

2015. okt. 9. 21:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!