Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » TE mennyi penzt viszel haza...

TE mennyi penzt viszel haza havonta? Egy normalis megelheteshezeleg? Mennyit tudsz megsporolni? Egy ismerosom ugy 40 eve mondta, hogy nem az a lenyeg mennyi penzt csinalsz, hanem mennyit tudsz feretenni. Nagyon igaza volt

Figyelt kérdés

#pénzbeosztás #penz kereset
2013. szept. 19. 03:12
 51/92 anonim ***** válasza:
36%

Ember?!!!! Lehet pénzügyekkel foglalkozol de látom a történelemben nem vagy jártas!!! Honnan veszed ezt a baromságot, hogy 37ben nem lehetett számítani, hogy mi lesz?? Volt Hitler aki már magában véve is veszélyes volt, volt a gazdasági világválság utáni káosz, iszonyatos túltermelés és egyebek...

Amúgy meg szeretném megkérdezni tőled, hogy tudod hány és hány ember elvesztette lakását, ingatlanját???! Ugyan úgy földönfutó lett mint aki a pénzben tartotta a vagyonát. Amúgy akkoriban totál mindegy, hogy miben volt a vagyonod mert a rendszer nem nagyon szerette ezt a szót csak a közösködést!

Szerinted átlag gipsz jakabnak van fogalma a diverzifikálásról??? Mikor azt a szót használja, hogy ingatlanba van a nagy pénz szegény arra gondol, hogy akkor lakást vagy földet kell venni és kész is a történet, mondván a nagy alapkezelők és egyebek is ingatlanba tartják a pénzek részét... Csak a probléma ott kezdődik, hogy vesz egy telket a nagybefektető arra épít valami ingatlant majd értékesíti vagy kiadja bérbe. Ez pedig nem összehasonlítható azzal amikor Te veszel egy ilyen új lakást vagy egy 25-35éves panelt és azt adod ki... Mert ha mindent papírforma szerint csinálsz jó esetben ott tartasz, hogy névértéknél felett lesz a pénzed picivel...

Semmi gond buzdítani kell a ismeretlen lakosságot, hogy vegyenek minnél több ingatlant, hogy megint bukjanak és utána majd fillérekért lehessen elárverezett lakáshoz jutni. Végülis ez is egy szemlélet, igazi fehér galléros bűnözőség :))

2013. szept. 20. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/92 anonim ***** válasza:
Ha háború lenne, (ami remélhetőleg nem lesz), a pénz veszne először, majd az ingatlan (az első bombázásokkor). Arany ért akkor vmit, de mivel sokan adták el az ékszereiket, tömegével, eljutottak oda, h egy vastag aranynyakláncért is csak egy szelet kenyeret kaptak..
2013. szept. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/92 anonim ***** válasza:
38%

Rengeteget tanultam gazdaságtörténetet és ma is aktívan foglalkozom vele önszorgalomból, mert úgy hiszem, hogy pont azért követnek el újra és újra az emberek hibákat (a gazdaságban is) mert nem ismerik a múltat.

Akkor volt Hitler, Mussolini, Sztálin, stb.

Ma van Putyin, Asszad, Lukasenko, stb. (nem akarok senkit megbántani, aki szimpatizál ezekkel az emberekkel, természetesen nem azt mondom, hogy Putyin egyenlő Sztálinnal, vagy Asszad elnök Hitlerrel. Írhattam volna a régiekhez még Churchillt, Rooseveltet, a maiakhoz pedig Merkelt vagy Obamát is)

1938-ban még a békéről konferenciáztak Prágában és 1940-ben még Hitler küldözgette folyamatosan a békeajánlatot az angoloknak. Egyáltalán nem volt tudható itt Magyarországon, hogy ebből az fog következni néhány év alatt, hogy belépünk minden nagyhatalom ellen a háborúba, majd elfoglalják Magyarországot és egy teljesen más politikai rendszert kényszerítenek rá, valamint összeomlik a korábbi tőkepiac és a hiperinfláció elviszi a megtakarításokat.

Ma épp ugyanolyan fikciónak tűnik az, ha azt mondom hogy az orosz gazdasági megint zuhanó pályára kerül az összeomló nyersanyagárak miatt és ezt Putyin hódítással kompenzálja, hogy hatalmon maradhasson, vagy hogy az arab világ megindul Európa ellen.


Az új rendszer önkényével szemben nem védett az, hogy a lakásod megőrizte a vagyonodat. De ez egy másik történet. Viszont a rendszerváltás csak 1948-ban jött, tehát az 1946. augusztus 1-i forintbevezetés és az 1948. június 12-i hatalomátvétel között mindenkinek 2 éve volt túladni az ingatlanján a jó értékű forintban és azt csinálni, amit akar. Érted, azt mondom hogy az elméleti lehetőség megvolt.


A végére az írásodnak mit írjak? Nem az átlagot akarom buzdítani, hogy lakást vegyen az összekuporgatott 5 milliójából, hanem akinek 50 milliója van, annak mondom azt, hogy 10-et tartson egy új építésú lakásban, mert rosszul nem jár vele. Alapvetően a részvénypiaccal foglalkozom, így propagálom a lehetőségeimhez mérten az ingatlanokat a (magyar mércével) nagyon gazdag emberek számára.

Olyan ügyfelekkel foglalkozom, akiknek rengeteg pénze van és nekik is mondom, hogy nyugodtan lehet egy ingatlanjuk.


Egyébként mivel szociálisan érzékeny vagyok, tudod minek örülök a legjobban? Essenek csak a lakásárak. Hagy jusson minél több ember olcsón otthonhoz, tetőhöz a feje felett. Aki gazdag és a pénze egy részét ingatlanban tartja, az maximum veszít pármilliót, de a szegények pedig egyre inkább megengedhetik majd maguknak azt, hogy saját otthonuk lehessen, de nem hitellufiból, mint ahogy korábban is volt. Tudod minek örülnék igazán? Budapesten 200 ezer forintos négyzetméteráraknak. Nekem is van ott egy örökölt lakásom. Na és? Én maximum bukok pár milliót, de akkor maximum a nagyon-nagyon-nagyon sok pénzemből csak nagyon-nagyon sok pénz marad. Akinek meg 1 lakása van, (amiben lakik) és még ott él 10-20-40 évet, annak úgy is mindegy mennyibe kerül a lakása. Akinek meg ez már a sokadik lakása, annak meg úgy is annyija van, hogy mindegy mennyibe kerül.


A gazdagoknak azért felelőssége, hogy a szegények életszínvonala is minimálisan kövesse az övéket, mert a történelemben eddig mindig az történt, hogyha kevesen éltek nagyon jól és sokan nagyon rosszul, akkor a sok rosszul élő mindig újraosztotta a hatalmat. Jó esetben csak elvették a gazdagoktól a vagyont, rosszabb esetben -és a legtöbbször- fel is kötötték őket. Nézd meg most is Kadhafi ezredest, aki egy egész ország és annak teljes vagyona felett rendelkezett. Ha azt nézzük, hogy 5 millió ember és egy ország teljes bevétele volt a tulajdona, akkor ő lehetett a leggazdagabb ember a Földön. Mégis meglincselte a saját népe.


Általában hosszabb távon meglátszik az, hogy kinek mennyi vagyonhoz van esze. Akinek az eszéhez képest túl sok pénze van, az elbukja, mert az eszéhez képest túl sok pénze volt neki (ebben az is játszik, hogy a rossz emberekre bízta). Az én ügyfeleimnek az eszükhöz képest elég nagy vagyonuk van, hiszen rám (és nyilván a cégre ahol dolgozom) bízzák, egy szakemberre, aki növeli a vagyonukat. Még senki nem jött hozzám a verőembereivel -de máshogy sem panaszkodott- az évek során, akiknek azt mondtam (még a válság előtt is, magas árakon), hogy a pénzük ötödét-tizedét tegyék már ingatlanba.

2013. szept. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/92 anonim ***** válasza:
50%

1 biztos amiket itt leírtál az nagyon gáz!!! Én 1 fillért se bíznék rád az tuti... Jah látod pont az ilyen emberek akik állítják magukról, hogy ők aztán értik mit csinálnak sodorták már többször is oda a világot ahova..

Történelmi "tudásod" csöppet hiányos maradjunk ennyiben de semmi gond!! 38rol első zsidótörvény ami beugrik nem a béke semmi gond, 40ben nem lehetett számítani, hogy mi lesz??? Te melyik történelmet nézted???

Szociális felfogás terén úgyszint nem tudom osztani álláspontodat mert pont ez ami vissza veti egy országot a fejlődésben a kötöttségek.

Kadafival meg arabokkal ne gyere mert teljesen más mentalitás. Ott van észak Korea is nem úgy tűnik mint akit lincselni akarnak, de ebben is hiányosok az ismereteid! Hagyjuk mert kissé vákumban látod a világot!

2013. szept. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/92 A kérdező kommentje:

#39


"ha a 8 milliót lekötöd mondjuk csak államkötvénybe és csak 5% rajta az éves kamat ami nem.."


nagyon jol hangzik,,.DE szerinted mennyi az evi inflacio?


HA az inflacio evi 6 szazalek, a befektetes -1% ot csinal ami kenyelmetlen lehet...


en nem tozsdezem, mert nem szeretem mikor a link emberek az en penzemmel kaszinoznak

2013. szept. 20. 10:20
 56/92 anonim ***** válasza:

Miért ne értenék hozzá?

Mi legyen a mérőszám, ami alapján megítélnéd, hogy valakire rábízod a pénzed, vagy sem? Mondjuk az, hogy a korábbi években az ügyfelei pénzét mennyivel növelte? Nem lenne referencia az, hogy 2008-ban hozzám tett 1 millióból 2,2 millió lett? Vagy hogy a 2008-as évben, amikor állítólag olyan nagy válság volt és minden, de minden mínusz 30-50-70%-ot "hozott", nekem nálunk összejött egy szép +16%?


Mi lenne neked elég jó referencia, hogy elgondolkodj azon, hogy talán nem hülyeségeket beszélek? A 2 alap és 1 mesterszakos diplomám (töri-gazdálkodás-befektetéselemző), vagy a tény, hogy nagyon sikeres vagyok a munkámban és hosszú távon is sok pénzt tudok keresni magamnak és másoknak? A gondolkodásmódom vezetett oda, ahol most tartok az életben, tehát nem lehet túl rossz ez a gondolkodásmód. (Aminek a változása nyilván egyértelmű az idők során, vagyis a tény, hogy eléggé önvizsgáló és önkritikus vagyok magammal szemben - különben nem tartanék itt.)


Mai szemmel nézed a dolgokat. Egy zsidótörvény még nem jelent holokausztot. A Európában mindig voltak zsidókat korlátozó törvények a középkorban is. Ma is vannak érvényben furcsa törvények, adók, de a bankadó miatt sem gondolnánk, hogy a bankárokat valaha is felkötik.


A történésekre nem lehetett számítani itt helyben. Franciaország 1940-es német inváziójából miért következne az, hogy a Szovjetunió megszállja 5 év múlva Magyarországot, egy másik politikai rendszert és diktatúrát hozva be 40 évre és elinflálva a pengőben lévő megtakarításokat.


Az akkori embernek pont olyan volt az akkori jelen, mint nekünk a mostani. És most sem számítunk arra, hogy a világ gyökeresen megváltozik pár év múlva, pedig ilyenek is benne vannak a pakliban állandóan.

2013. szept. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/92 anonim ***** válasza:
6% inflációnál nem 5% az éves államkötvény hozama sem. Szóval ez így false. Én a pénzem egy részét magam kezelem a többi meg erre arra van.
2013. szept. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/92 anonim ***** válasza:

"HA az inflacio evi 6 szazalek, a befektetes -1% ot csinal ami kenyelmetlen lehet... "


Az állampapír hozama igazítva van közvetlenül az alapkamathoz, közvetve pedig az inflációhoz is.

Tehát ha 6% az infláció, akkor nem 5% lesz a kamatod, hanem 9-10% körül.

2013. szept. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/92 anonim ***** válasza:

Ha akkora koponya vagy mint amilyennek mondod magadat nem "aprópénzért" fogsz valakinek dolgozni hanem magadnak!

Arról, hogy nem lehetett tudni... hazugság az összes újság a háború küszöbén állásról írt és menekült a zsidóság europa szerte!!! Te úgy beszélsz a történelemről mint valami ismeretlen mese lett volna... Hagyjuk mert kár minden sorért!!

2013. szept. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/92 anonim ***** válasza:
Jah meg azt kihagytam azért egód is van az is tény xD
2013. szept. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!