Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A céges laptopot haza lehet...

A céges laptopot haza lehet hozni?

Figyelt kérdés

nem rég vettek fel egy pályázathoz, de már előtte gyakorlaton is a cégnél voltam, szóval ismernek.

Kaptam egy céges laptopot. Sajnos az enyém most tönkrement, 1-2 hónapig tuti nem tudom megcsináltatni...

Haza lehet hordani a gépet? Persze minden reggel visszaviszem, csak munka után hazahozom.


Eleinte figyeltem, hogy ne lássák, de már nem, de nem tudom, feltűnt-e valakinek. Többen vagyunk egy irodában, volt, akinek mondtam, hogy elviszem. Féltem igazából, mert volt, akiét 'ellopták', nem szeretném, ha így járnék...


Szóval, haza lehet hozni?


Köszi a válaszokat!


(kaptam hozzá utólag egy táskát, pedig elvileg sehova nem kellene hordanom, csak az irodában...)


Mi a gyakorlat ilyenben?


2013. márc. 23. 10:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Cégfüggő, ők tudják csak megmondani biztosra. A legtöbb helyen haza lehet vinni, de kérdezz rá.
2013. márc. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Valóban cégfüggő, mindenhol más az előírás. Feltételezem, azért kaptál egy drágább laptopot, nem pedig egy olcsóbb PC-t, hogy mobilis legyél, és el tudd vinni a gépedet, azaz hazaviheted. Viszont hogy magáncélra használhatod-e, azt megint a cég előírásai mondják meg.
2013. márc. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

az a baj, hogy rákérdezni nem merek, mert ha nem, akkor gáz, mivel itthon nincs... :/ max majd ha szólnak érte, nem?


Amúgy nem egy nagy was ist das, kb. 90E Ft-os gép

2013. márc. 23. 11:23
 4/6 anonim ***** válasza:
Az a gáz, hogy nem mered megkérdezni.
2013. márc. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
nem nem merem, hanem nem akarom. Mert ha nem lehet, és erre direktbe rá is kérdezek, akkor nyilván nem hozom többet haza, nem lenne pofám hozzá. Viszont akkor nincs itthon gépem.
2013. márc. 23. 20:05
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk haza lehet hozni a laptopot, sőt azért adják, hogy hazahozzuk, és itthonról is dolgozzunk, mert tudunk csatlakozni a banki rendszerhez. Amikor megkapja valaki a laptopot, akkor alá kell írni egy papírt arról, hogyha megszűnik a munkaviszony, vagy a cég vezetés úgy dönt, akkor kötelesek vagyunk visszaadni sértetlen állapotban minden tartozékkal együtt, de addig saját belátásunk szerint használhatjuk a munkához. Tényleg jobb lenne, ha rákérdeznél, mert ha nem lehet hazahozni, akkor előbb vagy utóbb egy jóakaratú munkatársad úgyis szólni fog a főnököknek, és elég hülyén fogja magát kivenni, ha ott azt mondod, hogy hát nem merted/akartad megkérdezni.
2013. márc. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!