Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » TE mennyi penzt viszel haza...

TE mennyi penzt viszel haza havonta? Egy normalis megelheteshezeleg? Mennyit tudsz megsporolni? Egy ismerosom ugy 40 eve mondta, hogy nem az a lenyeg mennyi penzt csinalsz, hanem mennyit tudsz feretenni. Nagyon igaza volt

Figyelt kérdés

#pénzbeosztás #penz kereset
2013. szept. 19. 03:12
 11/92 Flector 67 ***** válasza:
16%
Nagyon sok helyen lenne munka. Csak mindenki kényelmes, meleg/légkondis irodában szeretne papírokat tologatni. Na ez nem megy.
2013. szept. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/92 A kérdező kommentje:

"De a legnagyobb gond az, h még csak a legkisebb esélyt se látom arra h ez belátható időn belül változni fog..."


elkeserito olvasni ezeket a sorokat..amikor valakinek meg remenye sincs. En 3ft-os kenyeren es 3ft liter tejen nottem fel. Akkor is teljes kilatastalansag volt, nem akartam partkatona lenni.Undorodtam a sok hazudozastol, nekivagtam a nagyvilagnak. Nyugaton sem konnyu az elet de ha bizol magadban, van jo szakmad es szorgalmas vagy nyugodt eleted lesz.

2013. szept. 19. 09:45
 13/92 anonim ***** válasza:
63%

"én azért napi kapcsolatban vagyok az ún. magyar diáksággal, és a felsőoktatás szétverésével"


Ja, jól szétverték. Még soha nem voltak ilyen alacsonyak a ponthatárok és soha nem volt ilyen alacsony a diákhitel kamata.


"most már ott tartunk, hogy nem diploma után célozzák meg valamelyik országot, hanem eleve már az egyetemet is kint akarják végezni"


Ez meg mindig is így volt. Ha olvasol gyakorikerdeseket, naponta láthatsz olyat, hogy 10 éves gyerekek Los Angelesi rendőrök akarnak lenni :)

Örülj neki, hogy egyre nyitottabb a világ, és már lehet tanulni külföldön is (ahogyan nálunk is egyre több külföldi tanul, magyar egyetemen).

2013. szept. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/92 anonim ***** válasza:
74%

300 ezer forintot. Ebből bőven megélek. A "normális" megélhetéshez 110-120 ezer forint elég szerintem. Éltem is kb. ennyiből, szóval tudom. Főleg onnan, hogy most is nagyságrendileg ennyit költök havonta. Annyit spórolok, hogy évi 2 millió forintot teszek el (ez a havi 300-ból kb. 160-170 ezret jelent).


Nincsenek nagy igényeim, Budapesten élek. Egy garzont bérlek, ahol nem kerül sokba a rezsi. Egy versenymotorom és egy biciklim van, ezekkel járok mindenhová. Ételből jókat veszek, havi 40 ezer körül költök erre.

Ezeken felül még jut minden hónapban is a motor fenntartására, ruhákra, szórakozásra vagy valamilyen hobbira is.


150 ezret fixen elteszek, ezen felül ha kell valami, akkor azt a többiből spórolom meg. Tehát ha akarok venni egy 100 ezer forintos tévét, akkor nem a 150-ből veszem meg, amit eltennék, hanem a másik 150-ből kell megspórolnom, például 5 hónap alatt havi 20 ezret elteszek. (Ezért nem veszek felesleges kacatokat.)


Kihasználok minden akciót és leértékelést különösebb idő- vagy energiaráfordítás nélkül.

Ruhákat például mindig csak kétszer veszek egy évben, augusztusban és februárban, amikor a legolcsóbbak.

2013. szept. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/92 anonim ***** válasza:
79%
Az utcsoval vitáznék!! Mert ez nem igaz, hogy akkor a legolcsóbb, mivel mai világban egész évben vannak nagyon durva leárazások. Mi ezért járunk 1-2havonta ruházkodni, hogy ha van jó kis akció akkor azt kitudjuk használni.
2013. szept. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/92 anonim ***** válasza:
75%

Én nem vitáznék, mert annyira nem értek hozzá mint te.


Mindig a nyár és a tél végéhez közeledve szoktam látni a 60-70-80-90%-os leárazásokat, amikor sok mindent ennyi, még több mindent majdnem ennyi engedménnyel dobálnak az emberek után.


Az év többi részében nem igazán megyek ruhaboltok közelébe, főleg a húgom szokott kért-kéretlen tanácsokat adni e téren, hogy mikor érdemes menni, meg néha reklámújságokat, ahol szintén főleg azt vettem észre, hogy az óriási leárazások a nyár és a tél végén vannak.


Ha egész évben vannak 50% feletti leárazások, ennek ellenére akkor sem mennék gyakrabban ruhákat venni. Teljesen felesleges. Egy szekrényem van, amibe minden ruhám bele kell hogy férjen. Ha valami újat tennék bele, akkor egy korábbit le kell selejtezzek - belső szabály.

2013. szept. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/92 anonim ***** válasza:
70%

Én 400 nettót viszek haza, és jelenleg egyedül élek, így ezt csak magamra költöm. Hitelt fizetem, de ettől függetlenül még mindig kényelmes és nyugodt életem van, bőven tudok félretenni az utazások és a hobbik mellett.


28/F

2013. szept. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/92 anonim ***** válasza:
36%
Azért gondolom a 14-es válaszadónak nincs gyereke. Megnézném milyen kényelmes élete lenne havi 110-120 ezer forintból, ha csak 1 gyereke is lenne, mikor most költ csak magára havi 40 ezret csak élelmiszerre!!
2013. szept. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/92 anonim ***** válasza:
67%

Persze hogy nincs, ki mondta hogy van? Egyedül keresek ennyit és egyedül magamra kell költenem. A 120 ezret is úgy értettem (DE LE IS ÍRTAM), hogy egy ember tökéletesen meg tud élni belőle Budapesten is.


Havi 40 000 az napi 1333 forint. Ennyiből lakom jól, nem értem hol itt a baj. Minél több ember él együtt, arányosan annál kevesebb az egy főre eső ételfogyasztás (pénzben). Ha 3-an laknék együtt még 2 emberrel, akkor nem 120 ezret, hanem valószínűleg kevesebbet költenénk ételre.

1 embernek egyedül lakni sok szempontból luxus, hiszen az egy főre eső költégek így nem csak az ételben, de mindenben magasabbak. Szerencsére én megengedhetem magamnak ezt a luxust.


Amikor gyerekeim lesznek, nem csak az akkori aktuális fizetésemből tudunk majd élni, hanem a most általam félretett pénzből is. Pont az a lényege az emberi élet hosszúságának ilyen szempontból, hogy a pénzünket amit most keresünk, nem most kell elkölteni, hanem beosztani egész életünkre, mert lehet hogy 40-50-60 évesen nem fogok annyit keresni (reálértéken) mint most. De persze akkorra meg megpróbálok még többet keresni. Ezért kell félretenni minél többet. (Akinek pedig nem megy, annak azon lenni, hogy megtehesse.) 300 ezer forintot nem lenne nehéz elszórni minden hónapban, megtehetném hogy így éljek, de azt gondolom amíg a fizetésem több mint felét 1. lehetőségem van eltenni 2. el is teszem és nem elszórom, addig a havi 40 ezres ételköltségemen nem kell kiakadni. Úgy meg főleg nem, hogy még testépítést is folytatok és emiatt rengeteg fehérjét (főleg húst) eszem.

2013. szept. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/92 anonim ***** válasza:
59%
MI a bevásárlásra 2nek költünk havonta 150körül mondjuk ebbe benne van a mosószer is igaz azt csak 3-4havonta kell venni de cakkum pakk ennyi az az összeg ami ilyen célra fogy el havonta.
2013. szept. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!