Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » TE mennyi penzt viszel haza...

TE mennyi penzt viszel haza havonta? Egy normalis megelheteshezeleg? Mennyit tudsz megsporolni? Egy ismerosom ugy 40 eve mondta, hogy nem az a lenyeg mennyi penzt csinalsz, hanem mennyit tudsz feretenni. Nagyon igaza volt

Figyelt kérdés

#pénzbeosztás #penz kereset
2013. szept. 19. 03:12
 41/92 anonim ***** válasza:

39: Nem is panel lakásra gondoltam, hanem mondjuk egy belvárosi (V., VI. ker), kisebb lakásra, amit külföldi diákoknak ki lehet adni normális áron. Ha nagyobb lakásod van, akkor youth hostel is lehet belőle, amiből még sokkal több pénzt tudsz kiszedni.


40: ok, ha megteheted, hogy 95 millád álljon 1 ingatlanban . Megteheted, akkor nyilván több 100 millád van, és a 95 milla nem tétel..

2013. szept. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/92 anonim ***** válasza:

Értem én, hogy nem panelra gondoltál csak számolj utána hogyha legálisan csinálod nem akkora üzlet...


Nem arról van szó, hogy 100millióm vannak hanem arról, hogy olyan helyen lakom amiben nincsenek kompromisszumok erről szól a történet! Jó nincs márvány padló meg egyebek de nem úgy lett beépítve és felépítve, hogy ez olcsóbb úgyhogy ilyen lesz hanem ami tartós, jól néz ki és illik a képbe! Ezzel cserébe szinte nincs rezsink! Ingatlanadó van, szemét pénz és pár m3 víz mert a medence és a locsolás fúrt kútról megy:))

2013. szept. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/92 anonim ***** válasza:
Ok, hogy nincsenek kompromisszumok, de ha benne laksz, akkor nem hoz pénzt.. 95 milla kicsit sok ahhoz, hogy minden meg legyen. Csak ha 7-8%-ot kapsz éves szinten akkor 7,6 milla. 95 milla az így holt vagyon.
2013. szept. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/92 A kérdező kommentje:

#39


"ha a 8 milliót lekötöd mondjuk csak államkötvénybe és csak 5% rajta az éves kamat ami nem.."


nagyon jol hangzik,,.DE szerinted mennyi az evi inflacio?

2013. szept. 19. 23:44
 45/92 anonim ***** válasza:
Van a házam mint vagyonom, van egy 12 milliós autóm, 20milliós befektetésem, 4-5millós bankbetét, önkéntes magán nyugdíjam ami havi 30ezer, 50ezerért életbiztósításos megtakarítás, 20 fundamentám. Van 2 vállalkozásom meg van egy közel 5milliós tőzsdei számlám. Meg persze innentől már kevesebb a kiadás mert kész a ház! De ez ilyen dolog, minek ülni a pénzen ha nem élvezhetjük??! Ennyiből már tudni fogok élni később is és a gyerekeimnek is lesz lakása...
2013. szept. 19. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/92 anonim ***** válasza:

44es

Ha kiadód a lakást akkor is van infláció meg az összes többi amit leírtam! Nekem mondjuk mindegy azt csináltok amit akartok.

2013. szept. 19. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/92 Flector 67 ***** válasza:
48%
A 95 milliót egy ingatlanba elvvel, én sem értek egyet. 95 millió jól befektetve hozhat évi 10-12 milliót. Ami azért nem elhanyagolható összeg, a havi 1 milliós kereset mellett sem.
2013. szept. 20. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/92 anonim ***** válasza:

Már írtam és ezért akár le is pontozhattok, hogy nem túlzottan érdekel, hogy ez másoknak tetszik vagy sem! Én nem befektetés miatt vettem hanem, hogy jó helyen lakjam! De ha össze adjuk a tételeket máris nem eget rengető dolog...

Lehet csak 1millió körüli havi bevételem van de a befektetéseim profitját nem veszem ki meg emelet ahogy írtam félre is teszek tehát megvagyok győződve róla, hogy ez így jó nekem és nekünk.

Telek(4800,2) 24m, Hőszivattyúrendszer+fúrt kút (locsoláshoz meg a medencééhez) 10m, Napenergia 4m, kerti tó és parkosítás locsoló rendszer 2,5m, úszómedence feszített víztűkőr külön gépészeti résszel(18xx10m) 18m, ház-kerítés-kovácsoltvas kerítés 25m, berendezésre és egyéb kiegészítőkre 12m körül.

Azt sose fogom megérteni az miért jó hogyha valakinek Van pénze de nem élvezi hanem csak halmozza, halmozza és halmozza!!! Persze ahogy írtam el lehet ítélni engemet is meg le is lehet pontozni semmi gond, de én akkor is így fogok élni...

2013. szept. 20. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/92 anonim ***** válasza:
Az már házikó lehet :))
2013. szept. 20. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/92 anonim ***** válasza:
63%

Az ingatlan gondolatát a nagyszüleimtől tanultam. Ha a pénzed egy része ingatlanban van, nem az a célja, hogy ugyanolyan jól hozzon, mint a bankban/részvényben/kötvényben/vállalkozásban lévő pénz. Gondolkozzatok hosszabb távon. Magyarországon az előző évszázadban 4 politikai rendszer működött, 3 rendszerváltás történt és 3 pénzt használtunk. Az ingatlan nem arra van, hogy jobban hozzon, mint a többi, hanem hogy legyen (ha csak egy része van benne a vagyonodnak).


1945-ben volt valakinek 2 millió pengője a bankban, vagy mondjuk otthon a széfben/földben elásva, stb.

1945-ben egy másik embernek volt 2 millió pengője, de ebből 1 millió volt a bankban, a másiknak meg egy pesti lakása 1 millióból, amit kiadott.

Nem kell sokat magyaráznom, hogy 1947-ben az első ember elvesztette a teljes vagyonát, a második pedig csak a felét. A pengőkkel kitörölhette mindenki (a bankókkal szó szerint), míg a lakást később ugyanúgy el lehetett adni forintban újraárazva.


És nem kell ahhoz paranoiásnak lenni, meg fegyvert és konzerveket halmozva a világ végére készülni, hogy valakinek ezért legyen egy ingatlanja. 1937-ben sem gondolta senki, hogy 10 év múlva mi fog történni, mégis megtörtént. Aki a '40-es évek közepén lakást birtokolt, az is átlagember volt, aki nem ezért vett lakást, de végül sokkal szerencsésebben megúszta, mint akinek nem volt.


Ha már pénzügyekkel foglalkozom, engedjétek meg hogy használjam a diverzifikáció szót, ami azt jelenti, hogy nem az a lényeg, hogy minden pénzemet a legjobb hozamúnak tűnő befektetésbe rakom, hanem hogy megkímélem magam a kockázattól és többfelé és rakom a pénzem.

2013. szept. 20. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!