Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan lehet megélni a lakhatá...

Hogyan lehet megélni a lakhatás kifizetése után egyedül 75 ezer forintból?

Figyelt kérdés

Élelmiszert, egyebeket ki kellene hoznom ennyiből. 30 körüli pasi vagyok.


Főzni alap szinten tudok, tanácsokra lenne szükségem hogy jöjjek ki ennyi pénzből.


Tehát olyan napi 2500 forintról beszélünk.


aug. 23. 14:23
1 2 3 4 5 6 7
 61/68 A kérdező kommentje:

Hatalmas legyet ütnék a ház eladásával valóban. Utána nem lenne hol lakni, később nyugdíjas szüleimnek se lenne hol lakniuk. Hatalmas ötlet!


Aztán lehetne belőle venni egy közeli garzont a városba, ahová amúgyis be lehet jutni busszal is.


Mert többre nem lenne elég az ára. Sok budapesti maki, azt hiszi hogy mindenkinek 100 milliót érő háza van.


Itt vevők sincsenek, ingatlanpiac gyakorlatilag nincs.

aug. 25. 09:05
 62/68 A kérdező kommentje:

60: De, drága volt kiköltözni, pedig nem lakosztályt vettünk ki (nem is egyedül mentem), hanem egy lakást többen. Nyilván úgy is ki lehet menni hogy 0 forinttal aztán lesz ami lesz, de ilyen logikával Bpre is fel lehet költözni így, hogy autóstopolsz, hátha felvisz valaki és lesz ami lesz.


Ez nem életképesség, hanem felelőtlenség inkább.


Szóval benézek ma a piacra hogy mik is azok a kincsek fillérekért amiket eladva haszonra tehetek szert, már nagyon érdekel....

aug. 25. 09:22
 63/68 anonim ***** válasza:
68%
#61 a 6-os hozzászólásodban még azt írtad, hogy messze laknak a szüleid, szóval van hol lakniuk, meg azért ők is megemelhetik a hátsójukat, és dolgozhatnak, megtakaríthatnak. Nem vagyok "budapesti maki" vidéki nő vagyok, mint írtam, szóval tisztában vagyok mind az árakkal, mind az ingatlanviszonyokkal. Egy garzon a városban miért is rosszabb? Megtakarítod a közlekedés árát, a rezsi meg a töredéke, fát sem kell venned, több a bolt, nem kell utaznod az akciós termékekért, szóval pénzügyi szempontból igenis hatalmas ötlet eladni a koszhadt putridat, nem beszélve arról, hogy egy városi lakást könnyen kiadhatsz. Az sem világos, hogy mit csináltál "nyugaton" hogy most ilyen nyomorult körülmények között élsz, meg mi a szent sz.rra szórtad el a pénzed. Mi a későbbi férjemmel havi 3000 Eurot (1500-1500) tettünk félre, és kötöttünk le, ez 3 év alatt 130 ezer Euro volt, azaz kb 50 mill Ft. Persze, lehet mindenre kifogásokat gyártani, meg flegmáskodni, de nem mások tehetnek róla, hogy te lusta vagy tanulni, dolgozni, meg úgy enblock életképtelenkedsz.
aug. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/68 A kérdező kommentje:

63: Jelenleg van hol lakniuk, de nyugdíjasként itt fognak élni! Szóval ez az adjuk el a házat a létező leghülyébb ötlet jelenleg hacsak nem akarok a szüleimmel élni pár év múlva 40 hez közeledve egy garzonban.


Nyugaton dolgoztam, kerestem, éltem, valamennyi megtakarításom is volt.

Hogy lusta vagyok voltam e dolgozni?


Nem tudom csinálnád e azokat a melókat amiket eddig én csináltam...


Hogy jön ide a lustaság amikor jelenleg is dolgozom? A lusta az aki ül otthon és vár a csodára hogy majd csak úgy jön.


Örülök neki hogy ti félreraktatok egy csomó pénzt, de valamiért nektek se ebben az országban sikerült ez a mutatvány. Nahát nahát.

aug. 25. 10:14
 65/68 anonim ***** válasza:
0%

63, te nem nagyon vagy tisztában az ingatlanárakkal, ugye?


Én egy megyeszékhelytől lakom 15 km-re, egy kisvárosban, a lakásom egy lepukkant, nem összkomfortos, társasházi lakás egy 1960-ban épült épületben, 35 m2 …. Olyan szinten kellene felújítani, hogy gyakorlatilag minden cserés benne a vízvezetékek kivételével (értsd, padló, vakolat, villany stb) … ebben az állapotában jelenleg nagyjából 13 millió forintot ér. Ugyanez felújítva 18-25 millióért megy a környéken.


Tavaly adtunk el egy teljesen felújított parasztházat a családban egy faluban, nem túl messze egy nagyvàrostól ès a szlovàk határtól 4,5 millióért.


Ha a kérdező elad egy falusi házat, abból egy önerőt nem fog tudni letenni egy kisvárosi garzonért sem. Ha el tudja egyáltalán adni.

aug. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/68 A kérdező kommentje:
65: Nem opció az eladás, de kb. 4-5 milliót adnának érte. Sok sikert belőle a lakásvásárláshoz normálisabb helyen!
aug. 25. 11:39
 67/68 anonim ***** válasza:
35%
Mivan, Balázska? Nem hajlandó már eltartani a nővéred, és nem tetszik, hogy magadról kell gondoskodnod? Nem kellett volna átvedelned a fiatal éveidet, az alkoholra költött pénzedből simán összejött volna egy normális ingatlan.
aug. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/68 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező... Szerintem zárd le a posztot/töröld, mert már helyetted is szégyenérzet fog el...
aug. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!