Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan lehet megélni a lakhatá...

Hogyan lehet megélni a lakhatás kifizetése után egyedül 75 ezer forintból?

Figyelt kérdés

Élelmiszert, egyebeket ki kellene hoznom ennyiből. 30 körüli pasi vagyok.


Főzni alap szinten tudok, tanácsokra lenne szükségem hogy jöjjek ki ennyi pénzből.


Tehát olyan napi 2500 forintról beszélünk.


aug. 23. 14:23
1 2 3 4 5 6 7
 41/68 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező nyilvánvalóan nem valódi, hosszú távú megoldást keres, hanem igazolni akarja magát, hogy 75 ezer mennyire kevés.

Nem volt hajlandó leírni, hogy mennyit keres. De ha csak egy minimálbért, akkor is 103 ezer megy el egy saját házra, ami bődületesen sok, hiába szigeteletlen ház. Számos megoldás lenne: kiadhatná az egyik szobát egy kis plusz pénzért. Eladhatná a házat és a szüleihez mehetne, ahol talán jobb meló is lenne. Ha esetleg azért ilyen kevés a pénz, mert nem 8 órában dolgozik, akkor válthatna 8 órára, stb. Ő viszont csak azt hangoztatja, hogy 75 ezer van és ebből kell megélni. Nos, ebből TÚLélni lehet, MEGélni nem. De a kérdező nem javítani akar az életszínvonalán, hanem vegetálni akar 75 ezerből és nem hajlandó meghallani azokat, akik szerint megoldható lenne, hogy ne csak ennyiből kelljen gazdálkodnia.

Mondom: van, akin nem lehet segíteni.

aug. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/68 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg elég izé a stílusod. Mi egy farmon lakunk ketten a férjemmel, javarészt minden saját termés, gyártmány, nyilván tudom, hogy mindent nem lehet megtermelni, előállítani már a jellegénél fogva sem, vesszük a fűszerek egy részét, a sót, kávét, cukrot, citromot, lisztet, mosóport, fogkrémet, wc papírt meg ilyesmiket, de így is olyan havi 30-40 ezer Ft környékén kijön max a kaja tisztitó és tisztálkodási szerekkel kettőnkre. Azért a programozó és a csöves között vannak fokozatok, rengeteg mindenből csinálhat az ember pénzt, árulhatsz házi fűszernövényeket, tojást, erdei gombákat is a piacon, vállalhatsz biciklijavítást, mittudomén, de ha nem, hát nem. Én egy közeli városban levő műhelyből hozom el a kidobásra való selejt hulladékot, rossz szerszámokat, ezekből készítek egyedi lámpákat, dekorokat, a semmire se jó gyümölcshulladékból, héjból meg ecetet, szörpöt. Azt mi honnan tudjuk, hogy te miket termelsz a kertedben? Figyeld az akciókat, egészítsd ki azt. Bolhapiacokon meg bármelyiken lehet kincset találni, ki miben mit lát meg, ez nem csencselés, hanem kreativitás kérdése. Senki sem kényszerített téged, hogy költözz egy putritelepre, és egy romhalmaz lepra házra költs. Az meg szimplán undorító, hogy szerinted egy férfinek nem kell kozmetika, fodrász, normális ruha, cipő, jól van az úgy rusnyán, igénytelenül, büdösen. Kulturális igény meg semmi, ez meg szomorú. Te miért akarsz így élni? Nem akarsz párkapcsolatot, családot sem? Nem vágysz programokra, nyaralni?
aug. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/68 A kérdező kommentje:

41: Nem az a lényeg hogy mennyit keresek hanem hogy ennyi marad az életre, pont.


A kérdés arról szólt hogyan éljek meg ennyiből, nem azt szerettem volna olvasni hogy keressek jobban, mert most ez a helyzet. Lehet lesz jobb, de most ez van.


Érdekes pár ember megírta konkrétan hogy miket javasol enni meg hasonlók.


"Számos megoldás lenne: kiadhatná az egyik szobát egy kis plusz pénzért. Eladhatná a házat és a szüleihez mehetne,"


Nyilván kiadhatnám az egyik szobámat egy cigányfaluban egy albérlőnek. Ja nem. Itt mindenki budapesti meg jobb helyeken lakik? Itt ingatlanpiac sincs, nem hogy albérletpiac. A ház árából meg egy garzont se kapnék kb. sehol, az még hülyébb ötlet lenne, eladni, mert akkor már lakni se lenne hol.

aug. 24. 12:33
 44/68 A kérdező kommentje:

"Az meg szimplán undorító, hogy szerinted egy férfinek nem kell kozmetika, fodrász, normális ruha, cipő, jól van az úgy rusnyán, igénytelenül, büdösen. Kulturális igény meg semmi, ez meg szomorú. Te miért akarsz így élni? Nem akarsz párkapcsolatot, családot sem? Nem vágysz programokra, nyaralni?"


Akkor undorító hogy nem járok kozmetikushoz, ez van. Egyébként kikérem magamnak, nem vagyok büdös, igénytelen. Mosakodom rendesen.


Nem az a kérdés hogy én hogy akarok élni, hanem hogy van adott összeg ebből kell kihozni a megélhetés, pont.

aug. 24. 12:36
 45/68 A kérdező kommentje:

"Nem volt hajlandó leírni, hogy mennyit keres. De ha csak egy minimálbért, akkor is 103 ezer megy el egy saját házra, ami bődületesen sok, hiába szigeteletlen ház. "


Azért nem írom le mert irreveláns, a lényeg az hogy havi 75 ből kell kihozni az életet, ezért született a kérdés nem azért hogy megtudjam hogy undorító vagyok hogy nem járok kozmetikushoz meg hogy életképtelen hogy nem találom a kincses piacon a kincseket fillérekért.

aug. 24. 12:37
 46/68 A kérdező kommentje:

"Senki sem kényszerített téged, hogy költözz egy putritelepre, és egy romhalmaz lepra házra költs."


Nem ideköltöztem hanem ide születtem. Amúgy meg nem romhalmaz a ház, csak energetikailag korszerűtlen, azért sok a rezsi.



Annyit kérdeztem hogy 75 ezrem marad megélni, tanácsokat tudtok adni hogy jöjjek ki belőle, erre 10 emberből 9 csak kötekedik.


Páran azért írtak jókat, jó ötleteket hogy miket egyek, főzzek, azoknak köszönöm.


Az egyéb életvezetési tanácsokra meg nem vagyok kíváncsi, majd ha Isten is megsegít lesz jobb munkám is. Most ez van. Most ebből kell gazdálkodni.

aug. 24. 12:44
 47/68 A kérdező kommentje:

"nem hajlandó meghallani azokat, akik szerint megoldható lenne, hogy ne csak ennyiből kelljen gazdálkodnia."


Mármint annyi volt a remek ötlet a magasabb életszínvonalra :


1. Keress jobban (azta...eszembe se jutott...)

2. Bolhapiacon vegyél fillérekért kincseket és add el....mikor rákérdeztem hogy hol vannak ezek a kincses piacok, érdekes módon senki se válaszolt.


Itt feltesz az ember teljesen normálisan egy kérdést aztán a vége az hogy én arrogáns vagyok meg undorító meg igénytelen.

aug. 24. 12:47
 48/68 anonim ***** válasza:
75%

Ez tavalyi kérdés:


https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__egyeb-kerdesek__1231..


Csakúgy mondom a sok kötelekedőnek, hogy vannak itt 100.000 Ft alatti válaszok.

aug. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/68 A kérdező kommentje:

Amúgy azt nem értem hogy lett levezetve az is hogy én büdös vagyok meg igénytelen. Attól hogy nincs sok pénzem ételre, ismerem a vizet meg a szappant. Az tovább tart mint egy tusfürdő, ár érték arányban jobb.


Ja igénytelen hogy szegény vagyok? Igen, a hajam is milyen...hát igen..nem járok barber shopba menő hajat vágatni havonta...sőt, undorító hogy nem járok kozmetikushoz.... mondjuk nem tudom miért kéne, a bőröm normális, a körmeimet meg le tudom vágni....


Vagy ez ma már elvárás egy férfitól hogy járjon kozmetikába? Szőrteleníteni vagy mi a francnak?

aug. 24. 12:58
 50/68 anonim ***** válasza:
75%

Amire párom költ (ő is spórol): tusfürdő, dezodor, borotva

felesben szappan, fogkrém, szájvíz

ez kb 4000 Ft..

aug. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!