Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan lehet megélni a lakhatá...

Hogyan lehet megélni a lakhatás kifizetése után egyedül 75 ezer forintból?

Figyelt kérdés

Élelmiszert, egyebeket ki kellene hoznom ennyiből. 30 körüli pasi vagyok.


Főzni alap szinten tudok, tanácsokra lenne szükségem hogy jöjjek ki ennyi pénzből.


Tehát olyan napi 2500 forintról beszélünk.


aug. 23. 14:23
1 2 3 4 5 6 7
 11/68 anonim ***** válasza:
57%
Másodállásban, vagy alkalmi munkákkal még egy százast kell keresni hozzá.
aug. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/68 anonim ***** válasza:
67%

Számoljunk heti 2 főzéssel.

Vagy azt csinálod, hogy az akciós újsagokat bújod és az alapján választasz kaját, vagy..

Ha megkívánsz valamit, körül nézel, hol a legolcsóbbak az alapanyagok és az alapján mész a boltokba.

Szerintem havi 50ből kijön a kaja, maradékból veszed az olcsó wc papirt, szappant, stb...

Most pl 1700 Ft/kg a tarja a tescoban. Azt kisütöd, hozzá rizs, 2200 Ftból van kajád 4 napra, és még rizsed is marad. Azt 2 hét múlva felhasználod mondjuk csirkés lecsóhoz, amit meg lehet venni 3500-4000 Forintból.


Sokáig spóroltam én is, mikor albi mellett 100.000 forintom maradt, mégsem éheztem és belefért néha nasi, kóla, jobb minőségű wc papír, stb. (amik azért tényleg drágák)


De amúgy ki fogod ezt tapasztalni.

aug. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/68 anonim ***** válasza:
62%

Ha a gyógyszer havi 10, akkor az évi 120, amit ha egészségpénztáron keresztül fizetsz, akkor nyersz 14%-ot, azaz 16800-at. (Adóvisszaigénylés formájában)


Ha a betegséged feljogosít rá akkor a havi nettódat is meg lehet növelni személyi adókedvezmény igénybevétele révén, havonta egy olyan 10k körül.

aug. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/68 A kérdező kommentje:
Éltem én már évekig úgy hogy főztem magamra nem sok pénzből, de már 2018-2020 között is macera volt kijönni 60 70 ezer forintból havonta .Igaz elég nagydarab vagyok.
aug. 23. 15:28
 15/68 anonim ***** válasza:
40%
De miért akarsz szenvedni?
aug. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/68 A kérdező kommentje:

Mivel ennyi fizetésem lesz, mit csináljak? Mondjam azt hogy legyen kétszer ennyi? Vagy a boltban mondjam azt hogy fele annyit akarok fizetni?


Örülök hogy itt mindenki informatikus én meg nem lettem az. Ez van.

aug. 23. 15:36
 17/68 anonim ***** válasza:
65%

Pl

- Keress jobb melót

- Keress olcsóbb albérletet

- Dolgozz többet


Mennyi a lakhatásod?

aug. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/68 anonim ***** válasza:
38%
Párizsis zsemlével.
aug. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/68 A kérdező kommentje:

Nem mondod, hogy keressek jobb melót? Úristen, ez még eszembe se jutott...

A lakhatás annyi amennyi, azt nem tudom lejjebb csavarni.

Itt örül az ember ha 8 órát tud dolgozni, kevés a munkahely, úgyhogy a dolgozz többet se játszik. Lehet Budapesten játszik, ez nem az a hely.


Adott a kérdés, 75 ezer forintból kell megélni a lakhatás kifizetése után, mindenre ennyi marad. Ez van.

aug. 23. 15:42
 20/68 anonim ***** válasza:
75%
Pedig szerintem sem sehogyan, előre kellett volna kalkulálni. Bár rostdús étkezésem van, de sok gyümölcsöt nem eszek és én is lekorlátozom 80-ezren belül. Volna még kevés pénzem, de ezen a ponton megállok. Mert különben másra nem marad gyűjteni. Nem tudnám még jobban lekorlátozni 70-E alá sehogyan. Vagy esetleg úgy, ha nem ennék napi szinten vitamindús ételeket és nem járnék utazgatni. De akkor olyan életet is kell élni, hogy csak ülni a 4 fal között.
aug. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!