Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Bérből és fizetésből élők! A...

Bérből és fizetésből élők! A fizetésetek hány százalékát költitek lakhatási költségekre havonta?

Figyelt kérdés

Kérem csak azok válaszoljanak, akik bérből és fizetésből élnek, a befektetéseikből, örökségből élők ne.


A lakhatási költségek alatt értem az albérleti költséget, közös költséget, vagy lakáshiteltörlesztőt, rezsiköltséget.



jún. 25. 19:54
A kérdező szavazást indított:
0-15%
16-25%
26-35%
36-45%
46-55%
55%<
A befektetéseimből/lottónyereményemből élek, csak gombot nyomogatni jöttem.
44 szavazat
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
18%

“A lakhatási költségek alatt értem az albérleti költséget, közös költséget, vagy lakáshiteltörlesztőt, rezsiköltséget.”


Figyelem, a lakáshiteltörlesztő az nem lakhatási költség. Annak csak a kamat komponense lakhatási költség. Ezen kívül a lakástulajdonlás költségei: amortizáció (értékcsökkenési leírás), önrész alternatívahozama valamint adók és illetékek, biztosítás.

jún. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
28%
Ha vettem egy kertes házat azt hogyan kell számolni? (Saját megtakarított pénz+ szülői segítség)
jún. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:

1: a törlesztőrészlet tőketartozást is tartalmaz, ezért az adós szemszögéből lakhatási költség, az ÉCS könyvelési tétel, de a kérdés általánosságban íródott kedves értetlenkedő válaszoló. 🙄


2: amennyi pénzt a fizetésedből elvisz a ház fenntartása havonta.

jún. 25. 21:57
 4/33 anonim ***** válasza:
29%
Nulla. Saját házam van, hitel nélkül. A rezsi is minimális, mert a részben elektromosan fűtünk, amit a napelemek lefednek.
jún. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
68%

600 ezer a bevételünk.


Jelenleg szünetel a babaváró, így nullát, ha fizetni kell majd, akkor 35 ezer körül lesz a törlesztője, szóval kb. 6 % lesz.

jún. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
28%
(Nem értetlenkedés volt, hanem felvilágosítás. A pénzforgalmi szemlélet nem ad valós képet.. ha valaki kpben kifizeti a házát, akkor abban a hónapban volt egy 100 milliós “költsége” utána pedig “ingyen” èl a házban? Ennél a kérdésnél akkor az első pöttyöt x-elje be az ilyen vagy az utolsó előttit? 🥲)
jún. 26. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
65%

Jaj, hatos, hagyjad már ezt az okoskodást, szerintem egyértelmű volt, hogy a kérdező arra gondol, most rendszeresen mennyit fizetsz lakhatásra havonta a bevételedhez viszonyítva.


Közgazdász vagyok, mégse érzem, hogy itt most edukálnom kellene egy ennyire egyértelmű kérdésnél.

jún. 26. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
79%

Saját lakás, nincs hitel -> ez nulla. Nyilván egyszeri nagy kiadás volt.

Rezsi átlag 50 ezer havonta, ez a családi bevétel 4-5%-a.

jún. 26. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
20%
ma 07:22: Te úgy vagy közgazdász mint én nőgyógyász. Hogy mire "gondolt" A kérdező az meg honnét a p.csből tudhatnák a válaszolók? Fogalmazza meg úgy a kérdést hogy ne kelljen gondolkodni rajta. Ráadásul látom, fáj neki ha valakinek "VAN".
jún. 26. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
0%
Megkérnék mindenkit, hogy ne pontozzon le, csak mert jobban élek nála.
jún. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!