Bérből és fizetésből élők! A fizetésetek hány százalékát költitek lakhatási költségekre havonta?
Kérem csak azok válaszoljanak, akik bérből és fizetésből élnek, a befektetéseikből, örökségből élők ne.
A lakhatási költségek alatt értem az albérleti költséget, közös költséget, vagy lakáshiteltörlesztőt, rezsiköltséget.
9-es, mint látod, nekem meg pár kommentelőnek nem kellett gondolkodni egy ilyen egyszerű kérdésen, ha neked igen, az sajnos a te képességeidet jellemzi.
Bezony tényleg közgazdász vagyok, tetszik vagy sem :D
Nagyon értetlen vagy 6-os! 😆 Hiába a könyvelőiskola. Tökéletesen érthető a kérdés egy átlagember számára is, nem kell ehhez érettségi sem. Az ÉCS fogalmát sem a kisujjadból szoptad ki, hanem valahol megtanították, de ezek mesterségesen kreált rendszerek, a valóság meg az, hogy kapok X mennyiségű forintot egy hónapban, abból mennyit költök lakhatásra, ezt a kérdést egy 8 osztályos ember is tudja értelmezni.
Lehet, hogy autista vagy, volt már autista kollégàm, annak kellett a Napnál is világosabb dolgokat elmagyarázni, mert folyamatosan elvesztek a saját projekcióikban.
Köszi neked közgazdász, meg a többieknek is az értelmes válaszokat!
(1-es és 6-os vagyok)
A személyeskedéseket nem veszem fel, mert az egy eléggé primitív vitakultúrára vall… inkább elmondom, mi az ÉCS.
Ha megveszi Lajos a házat, akkor annak van egy egyszeri költsége, az a piaci ár, amennyiért Lajos megvette (hitel + önerő + tranzakciós költségek).
Bár ő ezt az elején fizette ki egyben, mégis, az életvitelét ezt követően évtizedekig szándékozza folytatni az ingatlanban. Az ÉCS arra szolgál, hogy ezt az elején felmerült költséget felossza az elkövetkezendő évekre, amíg az ingatlan használatban van, ezáltal összemérhető a szintén elkövetkező időszak alatt felmerülő jövedelmeivel a lakhatás költsége.
Ezáltal összehasonlítható lesz Lajos lakhatási költsége Józsiéval, akik mindketten ugyanolyan panellakást vette ugyanott, azonban Józsi 100% önerőből fizette ki a 60 millát, Lajos meg 20 millát önerőből, 40-et hitelekből. 30 évvel számolva a panelok felújításáig évi 60/30=2 milliós ÉCS-je, költsége van mindkettő tök egyforma panelnak, havi 167 ezer ft. Erre jön még rá a finanszírozási költség (hitelkamat + saját tőke elvárt hozama) és ugye a rezsi.
Míg ha pénzforgalmakat vizsgál valaki, aki marketingkommunikációt végezve közgazdásznak gondolja magát, az azt fogja látni, hogy Józsi okosabb volt, hogy 100% önerőből kiperkálta, mert így ingyen lakhat a panelban. 😂 Józsi bejelöli, hogy 0%. Az elmúlt 25 évében is 0%-ot jelölt volna mialatt a paneljára spórolt, mert anyjánál is ingyen lakott. Egy hónap volt az életében amikor 60 milliós lakhatási költsége merült fel a nettó 400 ezer forintos nettójához képest, ott bejelölte volna az 55+%ot. Ennyire semmitmondó a pénzforgalmi szemlélet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!