Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Bérből és fizetésből élők! A...

Bérből és fizetésből élők! A fizetésetek hány százalékát költitek lakhatási költségekre havonta?

Figyelt kérdés

Kérem csak azok válaszoljanak, akik bérből és fizetésből élnek, a befektetéseikből, örökségből élők ne.


A lakhatási költségek alatt értem az albérleti költséget, közös költséget, vagy lakáshiteltörlesztőt, rezsiköltséget.



jún. 25. 19:54
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
73%

9-es, mint látod, nekem meg pár kommentelőnek nem kellett gondolkodni egy ilyen egyszerű kérdésen, ha neked igen, az sajnos a te képességeidet jellemzi.


Bezony tényleg közgazdász vagyok, tetszik vagy sem :D

jún. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
25%
Bezony biztosan szinte mindenki értette! Azért van az, hogy a válaszadók nagy része úgy nyilatkozik: 10 % körül költenek lakhatásra beleértve. albérlet, rezsi, törlesztőrészlet, közös költség?? Gondolkozzál ember mielőtt nyilatkozol!
jún. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:

Nagyon értetlen vagy 6-os! 😆 Hiába a könyvelőiskola. Tökéletesen érthető a kérdés egy átlagember számára is, nem kell ehhez érettségi sem. Az ÉCS fogalmát sem a kisujjadból szoptad ki, hanem valahol megtanították, de ezek mesterségesen kreált rendszerek, a valóság meg az, hogy kapok X mennyiségű forintot egy hónapban, abból mennyit költök lakhatásra, ezt a kérdést egy 8 osztályos ember is tudja értelmezni.

Lehet, hogy autista vagy, volt már autista kollégàm, annak kellett a Napnál is világosabb dolgokat elmagyarázni, mert folyamatosan elvesztek a saját projekcióikban.


Köszi neked közgazdász, meg a többieknek is az értelmes válaszokat!

jún. 26. 11:19
 14/33 anonim ***** válasza:
40%

(1-es és 6-os vagyok)

A személyeskedéseket nem veszem fel, mert az egy eléggé primitív vitakultúrára vall… inkább elmondom, mi az ÉCS.


Ha megveszi Lajos a házat, akkor annak van egy egyszeri költsége, az a piaci ár, amennyiért Lajos megvette (hitel + önerő + tranzakciós költségek).


Bár ő ezt az elején fizette ki egyben, mégis, az életvitelét ezt követően évtizedekig szándékozza folytatni az ingatlanban. Az ÉCS arra szolgál, hogy ezt az elején felmerült költséget felossza az elkövetkezendő évekre, amíg az ingatlan használatban van, ezáltal összemérhető a szintén elkövetkező időszak alatt felmerülő jövedelmeivel a lakhatás költsége.


Ezáltal összehasonlítható lesz Lajos lakhatási költsége Józsiéval, akik mindketten ugyanolyan panellakást vette ugyanott, azonban Józsi 100% önerőből fizette ki a 60 millát, Lajos meg 20 millát önerőből, 40-et hitelekből. 30 évvel számolva a panelok felújításáig évi 60/30=2 milliós ÉCS-je, költsége van mindkettő tök egyforma panelnak, havi 167 ezer ft. Erre jön még rá a finanszírozási költség (hitelkamat + saját tőke elvárt hozama) és ugye a rezsi.


Míg ha pénzforgalmakat vizsgál valaki, aki marketingkommunikációt végezve közgazdásznak gondolja magát, az azt fogja látni, hogy Józsi okosabb volt, hogy 100% önerőből kiperkálta, mert így ingyen lakhat a panelban. 😂 Józsi bejelöli, hogy 0%. Az elmúlt 25 évében is 0%-ot jelölt volna mialatt a paneljára spórolt, mert anyjánál is ingyen lakott. Egy hónap volt az életében amikor 60 milliós lakhatási költsége merült fel a nettó 400 ezer forintos nettójához képest, ott bejelölte volna az 55+%ot. Ennyire semmitmondó a pénzforgalmi szemlélet.

jún. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:
Jól van 6-os, értjük, hogy könyvelésen dolgozol, már bizonyítottad.
jún. 26. 14:50
 16/33 anonim ***** válasza:
72%
14, És ha megjön a havi fizum, kinek fizessem az ÉCS-t? Csak mert a kérdés az volt, hogy ki mennyit fizet havonta. Nekem saját lakásom van, nincs hitel, a leírtak szerint ÉCS van, de még soha nem kérte senki.
jún. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
87%
Ha albérletben lennék, akkor - általam elvállalt összeggel - k.b. 45%-a elmenne a szerény fizumnak és kötelező költéseken túl alig maradna. Egyébként szerencsés lakásban így 30-ezerből megvan minden szolgáltatás, alig fűtünk, és nem kell klíma sem.
jún. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
12%
Tudod mi a gond kérdező? Értelmetlen a kérdésed:"A lakhatási költségek alatt értem az albérleti költséget, közös költséget, vagy lakáshiteltörlesztőt, rezsiköltséget." Nos?Hogy te mit "ÉRTESZ" lakhatási költség alatt? Nos, lakók szempontjából nem csak ezek a költségek.Sokan írták a saját tulajdonú házat, de gondolom az a te számodra sértő. Nos azok egyszerre fizettek 10 milliókat.Az a te kis bugyuta agyadnak nem lakhatási költség? Tényleg úgy gondolod, akkor van lakhatási költségem ha csóró vagyok és hitelt kell felvennem. Ha évekig gyűjtögettem esetleg segítséggel,akkor már 0 a költségem?
jún. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:
18-aska, olvasd már el a leírást. Ha van imgatlanod, akkor a közös költség meg a rezsi számít HAVI lakhatási költséged, meg mondjuk a biztosítás, amit a HAVI fizetésedből fizetsz. Ha nem így van, akkor a kérdés nem neked szól.
jún. 26. 23:06
 20/33 A kérdező kommentje:
Az 50 milliós ingatlanvásárlás nem tartozik a havi lakhatási költségek közé, amit a fizetésedből fizetsz. Hihetetlen mennyi értetlen ember van.
jún. 26. 23:07
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!