Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan lehet megélni a lakhatá...

Hogyan lehet megélni a lakhatás kifizetése után egyedül 75 ezer forintból?

Figyelt kérdés

Élelmiszert, egyebeket ki kellene hoznom ennyiből. 30 körüli pasi vagyok.


Főzni alap szinten tudok, tanácsokra lenne szükségem hogy jöjjek ki ennyi pénzből.


Tehát olyan napi 2500 forintról beszélünk.


aug. 23. 14:23
1 2 3 4 5 6 7
 1/68 anonim ***** válasza:
41%
Sehogy.
aug. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/68 anonim ***** válasza:
65%
Sehogy, vállalj plusz munkát, beugrós munkát. nálunk a Pennyraktárba lehet menni hétvégente is csak szo-v árut összeszedni.
aug. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/68 anonim ***** válasza:
64%
Leginkább sehogy. Itt a bevételt kell növelni, vagy visszaköltözni a szülőkhöz.
aug. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/68 A kérdező kommentje:

Pedig ennyi lesz a pénz kb. amiből meg kell élni, tehát ötletek, tippek?


Milyen kajákat főztök, akik olcsóbb dolgokat esztek?

aug. 23. 14:44
 5/68 A kérdező kommentje:
2: Hol van ez a raktár? Errefelé egy sima meló is ritka nem hogy plusz meló.
aug. 23. 14:44
 6/68 A kérdező kommentje:

Visszaköltözni nem tudok sehová, a szüleim nagyon messze vannak.


Nem arra vagyok kíváncsi hogy ki szerint nem lehet megélni ennyiből hanem hogy aki ennyiből él, vagy hasonló összegből, hogyan csinálja.


2018-2020 környékén éltem havi 60-70 ezerből a lakhatás után, de akkor még olcsóbb volt a bevásárlás és akkor is főztem magamra, nagyon ritkán ettem csak egy két gyrost, vagy pizzát néha.


Most úgy matekozom hogy egy csomó mindenről le kell mondani, pl. ilyenekről hogy sajt... semmiféle káros szenvedélyem nincs, nem dohányzom, sose iszom, a gyógyszerem viszont havi 10, de azt már levontam.


Plazmát nem tudok adni (gyógyszer miatt).

aug. 23. 14:49
 7/68 anonim ***** válasza:
75%

Minèl feldolgozatlanabb élelmiszereket veszel, annál olcsóbban ki tudsz jönni


Következőket vedd:

Zabpehely, száraz hüvelyesek (sárgaborsó, lencse, csicseriborsó, bab), tojás, sertésmáj, olcsóbb hús (csirkecomb, pulyka), olcsó idényzöldség, mirelit zöldségek, olcsó idénygyümölcsök, olaj, rizs, hagyma, alap fűszerek.


Alkalmanként:

Krumpli, tészta, tej, kenyér (ezt nyugodtan le lehet fagyasztani), sajátmárkás étcsokoládé, liszt



Ezekből reggeli/vacsorára össze lehet hozni nagyon sok mindent pl. Zabkása, tojás minden formában, májkrém, hideg sült hús felvágott helyett, zabkeksz, granola


Vacsi/ebéd

Köret: rizs, párolt zöldség, rizibizi, krumpli, tészta, nokedli, főzelékek


Feltét sült hús, tojás


Ha van lehetőséged rá, akkor gombát elég kis hozzáértéssel lehet akár a kamrádban is termeszteni.


Illetve pl joghurtot, tésztát vagy alkalmanként kenyeret csinálni nem annyira nehéz otthon sem, bár kenyér helyett pl tortilla vagy pita, amit serpenyőben el tudsz készíteni nem emeli meg a villany/gázszámlásat sem túlzottan.


Meal prep vagy legalább a maradék kaja adagonkénti lefagyasztása



Emellett fedezd fel milyen boltban mikor sárga címkézik be a cuccokat, ami közeli lejárat, amit lehet fagyaszd le!

aug. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/68 anonim ***** válasza:
64%
Feltétnek még: pörköltek akár tojásból vagy babból is
aug. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/68 anonim ***** válasza:
59%

Én nettó 700 körül keresek, mégis max havi 100-at költök MINDENRE, kaja, pia, háztartás... nem kell nagylábon élni és máris nem lehetetlen 75.000-ből kijönni.

Nézd mindig az akciókat, azok alapján találd ki mit főzöl. Ha teheted egyik boltban vedd meg ezt, másikban azt. Ennyi pénznél már számít a 100-200 Ft különbség is. A saját márkás dolgok mindig olcsóbbak.

aug. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/68 A kérdező kommentje:

9: Ez érdekelne kifejtve kicsit jobban, köszi.


Hatosnak is köszi a tippeket!

aug. 23. 15:04
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!