Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan lehet megélni a lakhatá...

Hogyan lehet megélni a lakhatás kifizetése után egyedül 75 ezer forintból?

Figyelt kérdés

Élelmiszert, egyebeket ki kellene hoznom ennyiből. 30 körüli pasi vagyok.


Főzni alap szinten tudok, tanácsokra lenne szükségem hogy jöjjek ki ennyi pénzből.


Tehát olyan napi 2500 forintról beszélünk.


aug. 23. 14:23
1 2 3 4 5 6 7
 21/68 anonim ***** válasza:
100%

20+

S az esetek többségében kifejezetten keveset eszek. Ha valakinek nagyobb az étvágya, már főleg borul.

aug. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/68 anonim ***** válasza:
78%

Oké, akkor összegezzük:

- Nem közlöd, hogy mennyit költesz lakhatásra és állításod szerint nem lehet lentebb faragni, pedig a nettó minimálbér 178 ezer, azaz legalább 103 ezer a megélhetés, amit - ha csak szobát bérelsz valami vidéki helyen - lentebb lehet vinni.

- Nem vagy hajlandó költözni a jobb munka érdekében

- Láthatóan nem fogadod el, hogy a bevételt lesz muszáj növelni

- Nem azon akarsz dolgozni, hogy jobb életszínvonalod legyen és esetleg megtakarítani is tudj


Nos, van, akin nem lehet segíteni. 75 ezerből nem lehet megoldani a normális étkezést is és a közlekedést/tisztákodást/egyebeket. Ha meg most a kaján spórolsz, később gyógyszerre fogod kifizetni.

aug. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/68 anonim ***** válasza:
31%

Kaját lehet kukázni, vagy rovarokat, férgeket gyűjteni, innivalóhoz a csapvizet munkahelyről hordani palackban. Eleve nem kell minden nap enni, pár nap éhezés túlélhető.

Télen nem kell olyan nagyon fűteni, elég fagypont felett tartani.

aug. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/68 A kérdező kommentje:

22: Hova költözzek pénztelenül? Vegyek fel kölcsönt vagy mi? Olyan marha okos itt sok ember.

Igen, én is rájöttem hogy kevés a fizetés, hűha, nem mondod?


Jó, szerinted nem lehet megélni 75 ezerből, oké, te nem tudsz ötleteket adni, de akkor minek írogatsz ide? Gúnyolódni?

aug. 23. 15:52
 25/68 A kérdező kommentje:

23: Arra már én is gondoltam hogy plázából tudnék "cápázni" itt ott hagyott ételeket és azokat megenném, annyival kevesebb kellene kajára.


A nagyváros mellett szólhatna egyébként az hogy ott gondolom vannak néha ételosztások is. De méregdrága az albérlet és felköltözni nincs pénzem.

aug. 23. 15:53
 26/68 anonim ***** válasza:
90%
Life of Boris youtubeon, nagyon jó főző videói vannak olcsó cuccokból.
aug. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/68 anonim ***** válasza:
100%
Különben tényleg jó lenne tudni azt is, hogy télen és nyáron mennyi a rezsi. Nekünk például nincs klíma és alig fűtünk. Máshol a gatyáimat eladhatnám rossz minőségű lakásért és még pofátlanul sokat kérne a tulaj is. Én biztosan előre akarnék tudni mindent és úgy kalkulálni.
aug. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/68 A kérdező kommentje:

"Nem közlöd, hogy mennyit költesz lakhatásra és állításod szerint nem lehet lentebb faragni,"


Azért nem közlöm mert ez egy fix ház, amiben lakom, van rezsije, fizetni kell, meg hasonló apróságok. Úgyhogy lehet okoskodni hogy ez lehet kevesebb, a valóságban meg nem lehet. Vagy kötessem ki a netet is?



a 75 ezer forint a lényeg, hogy abból kell megélni, ennyi, pár válaszoló leszűrte érdekes módon és tudott válaszolni rá gúnyolódás helyett.

aug. 23. 15:55
 29/68 A kérdező kommentje:

28: sok a rezsi, mert ez egy szigeteletlen ház. S felesleges okoskodni hogy add el, vegyél belőle lakást, mert nincs értéke. Konkrétan szinte semmi. cigányfalu ÉK Mo.n.


Itt rengeteg elmegy fűtésre, attól is ki vagyok idegileg hogy lesz pénz fára.


Ja, újítsd fel a házat 0 pénzből, miért nincs hőszivattyúd stb. Nem vagyok kíváncsi a felsőközéposztálybeli infósok remek tanácsaira, bocs.


Bruttó 2 m forintos fizetésből én se írogatnék ide.

aug. 23. 15:59
 30/68 anonim ***** válasza:
87%
Szinte lehetetlen és akkor hol marad a kozmetika,tisztálkodas?
aug. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!