Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Repülőn visító gyerekek?

Repülőn visító gyerekek?

Figyelt kérdés

[link]


Ma láttam ezt egy facebookos csoportban. 8 órás úton végig vonyított a gyerek.

Csak kíváncsi vagyok, hogy miért nem szólnak rá az ilyenekre?

Elrontják mások utazását. Miért nincs valami hangszigetelt hely ahova el lehetne zárni, vagy valami természetes anyagokból készített nyugtatót adni neki?

Sokszor olvasok rinya kiírásokat hogy nem a gyerekük mellé kaptak a szülők helyet a repülőn.

Mi van ha egy nem túl türelmes ember mellé ül a gyerek, és úgy felidegesedik a sok ordítás hatására hogy megüti a gyereket/ ő is ráordít teli torokból?

Ha 8 órát végig ordíthat egy utas, akkor a másik is, nem?

Legalább íjedtében bekussolna a gyerek.


tegnapelőtt 16:01
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
97%

Egyrészről ott van az, hogy egy páréves gyereknek 8 óra rettenetesen hosszú idő. Akkor is, ha amúgy ő a világ legfegyelmezettebb gyereke. Irreális lenne elvárni egy ekkora gyerektől, hogy 8 órán keresztül egy helyben üljön kussban. A repülés ráadásul sok felnőttet is megvisel, teljesen érthető, ha egy kisgyerek se érzi jól magát repülés közben.


Másrészről viszont a szülőnek tisztában kellene lennie azzal, hogy milyen tevékenységekkel lehet egy ilyen idős gyereket lefoglalni és elterelni a figyelmét a repülés kényelmetlenségeiről. A szülő nyilván tudta előre, hogy mennyi idős lesz a repülőút, és az ő feladata lett volna készülni játékokkal, rajzeszközzel, mesekönyvvel stb. hogy a gyereke ne unatkozzon vagy féljen annyira.

tegnapelőtt 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 BeefEater ***** válasza:
100%

Ez szívás, de sok mindent nem tudsz csinálni. Néhány légitársaság próbálkozik gyerek mentes résszel a repülőn, de általában jönnek a helikopter szülők, hogy dehát nézd meg mennyire aranyosan bömböl és te vagy a köcsög, mert téged ez idegesít. És emiatt nem igazán mernek lépni, meg igazából az is jó kérdés, hogy hányan fizetnének ezért.


Azért van egy jópár dolog, amit tehetsz, hogy ezt elkerüld:

Ha tudod, hogy hol vannak a pelenkázó asztalok a gépen, akkor tedd magadat olyan messzire, ahogy csak tudod. Ez általában már önmagában elég szokott lenni.

Legyen aktív zajszűrős fejhallgatód.

Utazz magasabb osztályon. A kisgyerekesek általában coach-on vannak.

Ha ezek ellenére még mindig nagyon idegesít, beszélj az utaskísérőkkel. Ha megfelelően kéred, akkor lehet, hogy át fognak tudni ültetni máshova, akár magasabb osztályra is. (Ha viszont olyan stílusban csinálod, ahogy írtad a kérdésben, akkor ez nem fog megtörténni.)


És a legvégén írásban jelezd ezt a problémát a légitársaságodnak, hogy tudjanak róla, hogy továbbra is van ilyen igény.

tegnapelőtt 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
100%
zajszűrős füles. Kötelező repgép kellék
tegnapelőtt 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
91%

Ez szerintem a gyereknek sem jó, és elég 0 empátiából az a szülő, aki felcibálja az iskolás kor alatti gyereket a gépre 1-2 órán túl.


Pár extrém esetet kivéve (pl más országban elhunyt rokon temetése) egyébként kurwára felesleges is.


Talán ki kéne hagyni a nagy nemzetközi nyaralást 3-4 évig, túl fogják élni. A gyerek amúgy se emlékszik rá, a szülők úgyse tudnak mellette igazából pihenni. Ha a rokon él messze, látogasson ő, mindenki jobban jár.



"Sokszor olvasok rinya kiírásokat hogy nem a gyerekük mellé kaptak a szülők helyet a repülőn."


Ezért lehet fizetni, és ilyen esetben kéne is. Ez lenne a minimum, meg ha jól tudom van olyan törvény is, hogy nem hagyod egyedül a kölködet.

tegnapelőtt 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:
100%

"Sokszor olvasok rinya kiírásokat hogy nem a gyerekük mellé kaptak a szülők helyet a repülőn."


Kár hogy az üvöltő gyerek korosztaly nem repülhet egyedül, foglalni se lehet neki egyedül, ergo az egyik szülő egészen biztosan a gyerek mellett fog ülni.

tegnapelőtt 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim válasza:
100%

Hát nehéz kérdés. Nekem még kicsi gyerekem van, szívesen mennék vele nyaralni külföldre. De pont azért nem mentünk idén sem, mert autóval iszonyat hosszú út lenne neki, repülőre meg nem tudom hogy reagálna és nem akarnám hogy én legyek az akit mindenki utál a gépen. Én emlékszem, hogy nekem pl gyerekként mindig iszonyatosan fájt a fülem repülésnél, a gyerekek elvileg érzékenyebbek a légnyomás változásra. Itt a videón mondjuk valami nagyobb gyerek van, és nem sír, hanem ordít meg direkt rosszalkodik. Ha az enyém lenne tuti próbálnék csinálni valamit, rászólnék, vagy végső estben vennék neki nasit, kapcsolnék mesét, bármilyen vészhelyzeti eltereléssel próbálkoznék. Valóban működő, gyereknek legálisan adható "természetes" nyugtatók nem nagyon léteznek, ez nem a Harry Potter. Hely elzárni azért nincs, mert a fapados légitársaságok minden centit és grammot kihasználnak a gépen, ezért olyan olcsó a jegy. Nem fognak egy ilyen haszontalan teret fenntartani. Lehet utazni első osztályon, ott ilyen nem nagyon van, csak ugye drága.

Amúgy hacsak nem valami sürgős, életbe vágó dolog miatt utaztak, akkor nem értem hogy lehet olyan sügér a szülője, hogy ilyen hosszú útra viszi. Még egy felnőttnek is megterhelő, nemhogy egy gyereknek.

Ugyanakkor az is elég kretén, aki szerint ezt a gyerekkel kell leboxolni. Egy felnőtt nincs egy szinten a gyerekkel, sem fizikailag, sem mentálisan. Amit tehet, hogy szól a személyzetnek hogy szóljanak a szülőnek, vagy ő személyesen szól a szülőnek. Vagyis egy másik felnőttnek. Te sem vagy valami stabil mentálisan ha a gyerekkel állnál neki szívózni. És nem azért, mert Pistike milyen aranyos, mert hát nem, rohadtul nem az a videóban. Hanem mert értelmes felnőtt ember azért érzi hogy nem pálya neki egy gyerekkel keménykedni.

tegnapelőtt 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim válasza:
39%
Szóval kisgyerekekkel kemenykednel, de ha egy ittas társaság csinálná ugyanezt, gondolom füled farkad behuznad mert gyáva vagy..
tegnapelőtt 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim válasza:
Igazából nem kell keménykedni a gyerekkel, csak, ha melletted csinálja, normális hangon szólni neki, hogy legyen szíves fejezze be az ökörködést, mert zavar. Másodszor meg a szülőnek ugyanígy, harmadszor a légiutas-kísérőnek. Ezután negyedik nem kellene, hogy legyen, de minden további alkalommal szintén a légiutas-kísérőnek. Egy idő után elég ciki lesz a szülőnek, hogy véget vessen a cirkusznak. Természetesen ez a direkt rosszalkodó gyerekre vonatkozik, amelyiknek baja van, az más tészta (légnyomás változás, zaj, fáradt-de-nem-tud-aludni, stb. bár ezek a kisebbekre jellemzők igazán), az is idegesítő, de azt jobban megérti az ember.
tegnapelőtt 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
46%
Ha megengedné a btk, akkor az összes hisztis szart kivágnám az ablakon ilyenkor. Nyílván nem a csecsemőre gondolok, hanem a nagyobbakra, akiknek már fel kéne fogni dolgokat
tegnapelőtt 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
100%
#19 Ha kivágnád az ablakon, téged is kiszippantana a huzat. Szóval semmiképpen sem megoldható 😀
tegnapelőtt 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!