Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért tapasztalom újabban ezt...

Fizikakedvelő kérdése:

Miért tapasztalom újabban ezt bizonyos mérnökök körében?

Figyelt kérdés

Sajnálttal tapasztalom a mérnöktanoncok és a matematika/fizika kapcsolatának romlását. Kifejteném. Mikor az ember választás elé kerül az életben,hogy érettségi után(ha tanulni szeretne) hova tovább,akkor a racionalitást és az "érzelmeket" is fontolóba kell venni. A probléma az,hogy sokan (szülőkre gondolok) nem ragadják meg a dolgok érzelmi részét. Érdekli a gyereket a fizika: MÉRNÖK legyen!

Érdekli a biológia: ORVOS legyen!

Pedig ha például megvizsgáljuk egy gépész munkáját kiderülhet,hogy egyáltalán nem áll túl közel a konkrét fizikatudáshoz. Mégis sok szülő erre küldi a gyerekét. De mondjuk a gyerek beleegyezik. Ennek ellenére a gyerek lehet,hogy megutálja az egészet a hallgatók attitűdje miatt. Itt is,a Youtube-on is tapasztalom,hogy a fizikás-matekos,vagy ahhoz nagyon közel álló tárgyakat csak kényszerből teljesítik. Mi a baj az Elektromágneses terekkel,vagy a Mechanikával?

Nem azért mérnökhallgató,

mert:

-érdekli a matematika és a fizika+szeret bütykölgetni?

Miért olyanok vannak többségben akik csak kellésből csinálják a tárgyat? Miért nem érdekes elméleti alapozásként,háttérként tekintenek rá. Hiszen emiatt tudnak, villamos hálózatokat tervezni úgy ahogy,vagy épületgépészeti rendszereket tervezni úgy ahogy.

Válaszokat előre is köszönöm!



2018. aug. 30. 20:20
1 2 3 4 5 6 7
 21/69 A kérdező kommentje:
Nem én pontoztalak le.
2018. aug. 30. 21:50
 22/69 anonim ***** válasza:
21%
Akinek nem inge
2018. aug. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/69 A kérdező kommentje:
De miért tartottad ezt a kérdés szempontjából fontosnak?
2018. aug. 30. 22:14
 24/69 anonim ***** válasza:
61%

#16!

Érdemi mérnöki munka például egy termék létrehozása a formális specifikációtól a konkrét megvalósításig. Villamosmérnököknél például (nem kizárólag) ez magában foglalja az áramköri szimulációt, tesztelést, NYÁK tervezést, EMC vizsgálatokat, megfelelő hardver elemek kiválasztását (processzor, kiegészítő áramkörök, szűrők, stb.), szoftver írását, élesztést, bemérést, gyártást (gyárthatóságot). Persze nem feltétlenül egyedül, de a lényeg, hogy több mindenhez kell érteni. Át kell látni a dolgokat.

2018. aug. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/69 anonim ***** válasza:
50%

Gépészek !


Adva van egy 100mm átmérőjű 20mm széles danamid tárcsa.


A közepébe kell egy 52mm-es sima golyós csapágyat szorosan illeszteni.


Mekkorára kell készíteni a műanyag furatát ?

2018. aug. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/69 anonim ***** válasza:
27%
Mondjuk remek szakemberré képeztek egy elég kemény suliban és ezzel tök jól ellennél életed végéig. Kikerülsz a munkaerőpiacra és azt látod, hogy a te végzettségeddel 30 év munka után kaphatsz egy maximum x összeget, de ha kettesekkel átevickélsz 3-4 évet egy főiskolán, akkor alapból annyival indítasz és akár háromszorosát is megkaphatod úgy, hogy ténylegesen ugyan azt a munkát kell végezned, mellé némi papírmunkával. Ilyen egyszerű a helyzet, hogy a munkáltatók annak ellenére sem becsülik semmire a szakembereket, hogy hiány van belőlük. A másik ami szerintem elég nagy probléma, az a felsőoktatásban történő istenképzés, ami összefügg ezzel a jelenséggel. Magasabb társadalmi pozíciót jelent rossz mérnöknek lenni, mint kiválló szakembernek.
2018. aug. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/69 anonim ***** válasza:
4%
Nem az a baj, hogy a mérnököknek nem mérnököknek kéne lennie. Az a baj, hogy a matekos és fizikás tárgyak többségét elméleti matematikusok és fizikusok tartják, akiknek nincsen semmilyen kapcsolatuk a mérnöki képzésekkel és a mérnöki gyakorlattal. Nem tudják mit tudunk, nem tudják mit akarunk tudni és nem tudják mire van szükségünk. Kommunikáció.
2018. aug. 30. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/69 anonim ***** válasza:
73%

#27!

Ezt cáfolnám. A BME-n a tereket villamosmérnökök tartják, akiknek ez a kutatási területük (numerikus térszámítás, roncsolásmentes anyagvizsgálat, vezeték nélkülu energiaátvitel, stb.). Hasonlóan gépészeknél a mechanikát a Műszaki Mechanika Tanszék tartja. Tehát szintén nem elméleti fizikusok.

(A matek az más...)

2018. aug. 31. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/69 anonim ***** válasza:
68%

Kedves 66%-os forgácsoló vállalkozó!


A suliban alapokat tanítanak. Aki nem tudja, mi a különbség a metrikus meg a whitworth menet között, az nem is fogja tudni megesztergálni. Nyilván lehetne sokmindent tanítani, többek közt polimer ismereteket is, de én azt gondolom, az alapokat ill. a lényeget kell (lehet) csak átadni, és nem gondolnám azt, hogy a polimer forgácsolása az alapokhoz tartozik.

Ennyi erővel lehetne nimonic marást is oktatni, de minek? Nagyon kevés diák fog vele találkozni.

2018. aug. 31. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/69 anonim ***** válasza:
3%

Nekem már ott megakadt a szemem, hogy szerinted a szülő küldi a gyereket mérnökire meg orvosira? Én mérnöknek tanulok, de én valahogy sosem kaptam ilyen nyomást otthonról, ha pedig kaptam volna, akkor biztos, hogy elköltözök, hogy a magam útját járjam. Felnőtt embert nem a szülő fogja egyetemre küldeni.

Én sem azért jöttem egyetemre, mert jajj de imádom a matekot meg a fizikát (sőt, gyűlöltem), de egy gépészeti szakmát végeztem el, amivel kb. operátor lehetek, ehhez pedig én többre tartom magam. Szerencsére ahova én járok, ott alig van elméleti oktatás, pár óra tanulással minden elméleti tantárgyból át lehet menni. A legtöbb zh-hoz még képletgyűjteményt is kapunk.

Ismerek mérnökhallgatókat más egyetemről, eléggé le is nézik a kart, mert hogy mi az, hogy nekünk nem kell matematikából tételeket tanulni, így nem is leszünk jó szakemberek. Elismerem, hogy egyelőre egy nagyobb problémát nem tudnék megoldani google/modellező szoftver nélkül, de mégis sikerült megnyernem egy mérnökversenyt az országban.

2018. aug. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!