Tényleg visszafele menne az időben az ami gyorsabb a fénynél?
#46:
Feltétlenül van értelme a Minkowski-diagramnak c felett?
Nekem annyira 8.
Csak szóltam a véletlenül erre járóknak hogy nem azzal van ellentmondásban a kísérlet hogy két esemény két rendszerben eltérő sorrendű t koordinátát kap (és az NONSZENSZ!!!44!!!!44!!!), hanem, kicsit többet feltételezve már konkrét fizikai ellentmondás is gyártható.
Ebben a stílusban nem szükséges hozzám szólnod.
(Én sem fogok hozzád, csak az erre járóknak, ha baromságot írsz.)
"Csak szóltam a véletlenül erre járóknak hogy nem azzal van ellentmondásban a kísérlet hogy két esemény két rendszerben eltérő sorrendű t koordinátát kap"
Ilyet én nem is állítottam. Az meg, hogy neked 8, elég baj, mert épp a lényeget nem fogad fel.
Stílus? A te stílusoddal van gond. Szakmai érvek nuku, tudás nuku, érvelés nuku. Kinyilatkoztatásaid vannak, indoklásaid nincsenek. Ez így sajnos nem fizika.
Feynman a tömeg-energia ekvivalenciáról a relativisztikus tömeg használatával:
(nála m_0 jelöli m-et és m jelöli gamma*m-et (még ha gamma*m nem is egyértelmű(???)))
Mindenesetre ma már máshogy betűzünk.
"Vagyis ha időközben valaki szétveri a tachionforrást, akkor hol és milyen eszközben keltődött az a részecske?"
A becsapódási pontjában.
:)
Mondom, parasztlogikában.
Ha elfogadjuk, hogy a tachion kauzalitási paradoxont kelt, már ki is zárhatjuk a létezését. Ezért is keresem a kiskaput.
Vagyisvagyisvagyis akkor NEM lesz kauzalitási paradoxon, ha a c alatti világgal bármiféle interakció, sem energia, sem információ, minden interakció kizárt.
Akkor viszont sosem tudjuk kimutatni, vagyis, akár van ,akár nincs, hipotetikus marad.
> Ilyet én nem is állítottam.
Valóban. Nálad csak az egyik sorrend rendszeridő, a másik sorrend sajátidő.
Amely persze nem változtat azon a tényen hogy két térszerű esemény, rendszerben mért idejével akarnál ellentmondásra jutni.
Ez nagyon szép. Csak kár, hogy mindez a kinematikai mennyiségek Lorentz-transzformációjának következménye, nem pedig attól független, vagy azzal párhuzamos dolog.
De linket adni én is tudok:
"Valóban. Nálad csak az egyik sorrend rendszeridő, a másik sorrend sajátidő."
Az egyik egy egyik rendszer sajátideje, a másik meg egy másiké, ami hozzá képest c-nél kisebb sebességgel mozog. Az egyikben a tachion keletkezése van előbb, a másikban az észlelése. A dolog lényege az, hogy nem lehet operatíve egyszerre mindkét esemény oka vagy következménye a másiknak. A te speciális eseted szép, de nem lehet általános érvényű, ezért merül fel az ellentmondás.
Igen, ezt írtam, ami a linkben szerepel. (lásd #13)
Te meg azt, hogy a relativisztikus tömeg nem egyértelmű, illetve hogy szörnyű nagy probléma hogy valami egy rendszerben van értelmezve.
Egyiket sem értem, de biztosan velem van a gond. Nyilván Landau és Hraskó is ugyanezeket írja, hogy nem használjuk a fogalmat mert csak rendszerben van értelmezve. (Illetve mert nem lehet összeszorozni két számot).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!