Ha a tudat nem lenne a világ sem létezne? Hol lehet ennek utánaolvasni természettudományban?
David Icke az ébred már az oroszlán első részében http://www.youtube.com/watch?v=wbVZmmg3V0c a végefelé azt mondta, hogy a tudósok szerint, ha tudat, pl emberi tudat nem lenne akkor a világ sem lenne. Valami olyasmit ecsetelt, hogy az emberi tudat miatt van anyagi világ.
Ezt meg tudnátok mondani, hol lehet tudományosan utánanézni ennek ? Miből jöttek erre rá ? Minden ezzel kapcsolatos kutatás érdekelne. köszi:-)
D.Ickét nem ism., a film nem látt., de Platypus #25. válaszához fűznék:
"A tudomány állítása az, hogy a tudat szerepét nem szabad figyelmen kívül hagyni, mert azon keresztül léteznek csak az információink "
Heuréka!!! Éljen!
"de attól még a világ tőlünk függetlenül létezik.
Ha minden csak a tudattól függne, akkor már megint ott vagyunk, hogy a világot lehet, hogy csak én képzelem."
Lelombozódva. Hirtelen szolipszisztikussá változott.
A tudatállapotok hierarchiája nélkül nem lehet továbbgondolni (és szerintem semmilyen szellemi tevékenységet nem lehet végezni).
Egy tudós ne tudná, hogy nem ugyanazon a szinten mozog a tudata, amikor matematikai bizonyításon dolgozik, mint amikor pacalt eszik épp, vagy ábrándozik, asszociálgatva valamin? Tehát tapasztalható a tudatállapotok hierarchiája, egy alanyon belül is, kéretik megfigyelni.
A másik, hogy valószínű nem ugyanazon a tudatállapot szinten van (az egyébként végtelen aranyos és szeretetre méltó, nem bántásból mondom)a kocsmában támaszkodó bammaegezve világképét kifejező ember, mint például Immanuel Kant volt, amikor a tiszta ész kritikáját írja, de erre mondja Kosztolányi, ahány ház,annyi szokás.
És Buddha is más szinten volt, amikor buddha-tudatállapot elérését tanította. Mely teremtő és megismerő egyszerre, a duális,alanyi-tárgyi dichotómia fölött, a tükröződő tudatállapot fölött, az igazi Alanyiságot, mely hasonlatos az osztatlan fénysugárhoz.
-aa-
"A prizma nem őrzi a színeket,
Csak hallja őket játszani."
Emily Dickinson/Károlyi Ami
Kb ez jellemő a laikusokra: Fogalmuk sincsen a dologról, elismerik nem tudják honnan származik az állítás, de már meg tudják cáfolni. Már tudják hogy mi az igazság, attól függetlenül, hogy a szakterülethez értenének-e. Nem is érdekli őket, de már rávágja, hogy nincsen.
Utána kellene nézni !
Az embernek, állatnak ugyanolyan tudata van. Az a tudat figyeli, kutatja a világot és az okozza a világ változásait. De ennek kellene tudományosan utánajárni?
"Az a tudat figyeli, kutatja a világot és az okozza a világ változásait."
Nem. A világ változik tudat nélkül is. Ha nem lenne tudat nélkül változás a világban, akkor a Nagy Bummot követő első egybilliomod másodpercben létező állapotban dekkolna Világegyetemünk, így a tudat (tudattal rendelkező lények, pl. mi) sem tudtak volna létrejönni, kialakulni benne.
"Kb ez jellemő a laikusokra: Fogalmuk sincsen a dologról, elismerik nem tudják honnan származik az állítás, de már meg tudják cáfolni. Már tudják hogy mi az igazság, attól függetlenül, hogy a szakterülethez értenének-e. Nem is érdekli őket, de már rávágja, hogy nincsen."
A leírásod alapján Te igencsak belepasszolsz ebbe a kategóriába. ;)
Ez hülyeség, jobb lenne ha egy kicsit szkeptikusabban állnál hozzá David Ickéhez, a nagy fociológushoz.
Lehet, hogy jól tudja rúgni a bőrt de a tudományokhoz sajnos hülye mint a segg.
Kedves Bera! Ez itt a tudomány kategória!
Átfáradnál a vallásra?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!