Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az oltások logikájában van...

Az oltások logikájában van egy bukfenc?

Figyelt kérdés
Oltasd be magad akkor is, ha nem vagy veszèlyeztetett, hogy megvèdd azokat, akik azok. Viszont az oltàs nem vèd a fertőzèstől, csak enyhíti a súlyos tüneteket. Kritikusan gondolkodva: ezek szerint aki oltatott ès nem veszèlyeztetett, az nagyobb esèllyel lett tünetmentes fertőző. Aki beoltatta magát az ugyanúgy átadja a fertőzést a veszélyeztetettnek, hiszen nem védi meg.

2023. ápr. 9. 13:56
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/104 anonim ***** válasza:
48%

"Szóval ha olvasol egy kutatást, amely szerint az ég nem kék, hanem zöld"

Mivel ellentmond a tudományos tényeknek, nyilván nem. Eleve át sem megy a peer-reviewn egy olyan kutatás, aminek ennyire nincs alapja.

Ellentétben az oltások működésével kapcsolatos kutatásokkal, amiket eddig tökéletesen alátámasztottak az ide vonatkozó tudományos ismeretek.

2023. ápr. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/104 anonim ***** válasza:
0%
#31 És honnan tudod, hogy mik a tudományos tények?
2023. ápr. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/104 anonim ***** válasza:
100%
Egy részükkel tisztában vagyok, a tudományos módszertan követelményeit, a tudományos bizonyítás folyamatát ismerem, a főbb szaklapokat rendszeresen olvasom, így számomra kevésbé ismert témakörökben is fel tudom mérni hogy megalapozott, tudományos cikkről van szó, vagy valaki csak okoskodott egy szakszavakkal teletűzdelt szövegben.
2023. ápr. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/104 anonim ***** válasza:
23%
#33 Tehát többek között szaklapokból tudod. Szóval mi lenne, ha egy ilyen szaklap megírná, hogy az ég zöld? Természetesen rendes, tudományos levezetéssel megtámogatva. Ne hidd, hogy nem lennének képesek rá úgy, hogy aki nem kifejezetten jártas a témában, annak ne lenne hihető.
2023. ápr. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/104 anonim ***** válasza:
100%

#31: és van egy jópár cenzúrán ácsúszott peer-reviewed kutatás, ami meg ellentmond ezeknek.

Na ilyenkor nem kéne kételkedni?

Meg amikor azt látom a családomban, hogy aki beoltatta magát 3x meg 4x, folyton betegeskedik azóta. Én marha szerencsés vagyok, hogy elkaptam a covidot még mielőtt lett volna elérhető oltás számomra, mert amúgy én is beoltattam volna magam.

Mindenféle kinövesek, daganatok, autoimmun betegségek, 2 embernél rosszindulatú agresszív tumor!, mindez csak az elmúlt évben.

Ez a durva, nem a statisztika...

2023. ápr. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/104 anonim ***** válasza:
95%

"Szóval mi lenne, ha egy ilyen szaklap megírná, hogy az ég zöld? "

Április elseje lenne.

Tudományos tény értelemszerűen attól lesz valami, hogy megfelel a tudományos módszertan követelményeinek. Az előbbi állításra ez, nyilvánvaló okokból nem igaz.

2023. ápr. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/104 anonim ***** válasza:
100%

"és van egy jópár cenzúrán ácsúszott peer-reviewed kutatás, ami meg ellentmond ezeknek."

Linkeld őket!

2023. ápr. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/104 anonim ***** válasza:
43%

Orvosi járványtani tankönyvben szerepel általános megállapításként a több évszázados tapasztalatok alapján, beleértve a pestist, a fekete himlőt és egyéb járványos betegségeket, mint a tífusz és a kolera, hogy egy járvány akkor kezd el megszűnni, és ezért ki lelet jelenteni, hogy akkor van legyőzve, ha a népesség 30%-a védettséget szerez ellene, ami lehet preventív oltások, vagy spontán gyógyulások által.

Természetesen ekkor még történnek megfertőződések, megbetegedések, de ekkor már a járvány biztosan kifut és véget ér, csak az egyéb paraméterek függvényében nem egy időben, a virulensebb kórokozók még sok embert vihetnek akár a sírba is, bár ugye a mortalitás is egyfajta korlátozó tényező, mivel minél több ember halt meg a pestisben, annál kevesebb lett a populáció létszáma, így dinamikusan a 30% védett személy annál hamarabb jött össze és onnantól a járvány óhatatlanul csökkenő és megszűnő pályára került.

Védettséget még a gyilkos fekete himlő esetén is szereztek néhányan, bár amire az ő létszámuk elérte volna a 30 %-ot, a világ lakosságának óriási többsége már a sírban lett volna, így valójában akár az időlegesen szerzett immunizáció is drasztikusan csökkentheti egy akármilyen járvány áldozatainak a számát. Ez egy evidencia, egy posztulátum.

Másfelől az eddig elhangzottakhoz, egy előzetesen oltással immunvédettséget szerzett ember megbetegedése vagy megtörténik, vagy nem, ellenben ha meg is betegszik, gyorsan meggyógyul, így az enyhe lefolyás miatt rövid időn belül a fertőzőképessége is minimálisra, legtöbb esetben nullára csökken, amíg a nem oltott egyének hetekig fertőznek, gyakran még haláluk után is tódul belőlük a kórokozó.

2023. ápr. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/104 anonim ***** válasza:
16%

#30! Abban, amit látok? Abban nem.

Tévedhetek abban, hogy holnap esni fog-e az eső, de ha épp állok az esőben, érzem és látom, akkor az bizony esik, akkor is, ha a hozzáértő időjós azt mondja, hogy nem esik😉

#25

2023. ápr. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/104 anonim ***** válasza:
57%
#36 És szerinted nem lehet egy orbitális kamut úgy előadni, hogy úgy tűnjön, mintha megfelelne a tudományos módszertan követelményeinek? Mert bizony lehet.
2023. ápr. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!