Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az ember evolúciója ?

Az ember evolúciója ?

Figyelt kérdés

Most van egy vitám egy másik kérdésben ,hogy az embert mért nem tartom az evolúció folyamatához.

1. Probléma számomra maga a fogazat.A mi fogazatunk növényevő.Míg az evolúciós elmélet szerint a majom lemegy a fáról ,és vadászni kezd.Vagyis húsevő lesz.Ha az evolúció folyamatát nézzük, az embernek mára már húsevő fogazatnak kéne legyen.De mivel növényevő a fogaztunk, így azt sem értem minek ment le a fáról a majom, mikor alapból növényevő.Így a bot és a kő sem kell neki.

A másik dilemmám az ,hogy az embernek semmi olyan testi funkciója nincs ,ami beleillene ebbe az evolúciós folyamatba, ami az állatoknál jól észrevehető.Tehát nincs éles köröm amivel mondjuk védekezhet vagy vadászhat, nincsen szarva amivel védekezhet, nincs farka hogy dinamikusabb mozgása ,legyen ,nincs bundázata vagy vastag bőre amivel az időjárási viszonyoktól védekezik, nincs éles fogazata amivel védekezik ,vadászik,nincs páncélzata, vagy méregmirigye, se jó látása ,se jó hallása, se jó szaglása.Egyszerűen nem illik ide.Se fára nem illik ,se földre igazán nem illik, se föld alá nem illik.

Olyan mind ha az embernek mem lenne evol7ciós története, hanem csak idecsöppen a semmiből ,és azonnal bothoz meg kövekhez nyúl a túlélés érdekében, mert nem alkalmazkodott a környezethez.

3. Pedig az ,ha az evolúciós folyamatokhoz ragaszkodunk, akkor azt jelent ,hogy minden állatból kialakulhat egy emberszabású intelligens lény ,amely két làbra állhat.Még sem történt ilyen tudtommal.


2022. szept. 4. 21:13
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/221 A kérdező kommentje:
Mért nem így van?Mire hat még az evolúciós folyamat??Attól ,hogy intelligensé válsz, a környezeti hatasokhoz viszonyúl a test.Vagy tévedek?
2022. szept. 5. 07:29
 52/221 anonim ***** válasza:
100%
Mindenre, ami az adott élőlényeket jellemzi. Mentális képességek, viselkedés, stb.
2022. szept. 5. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/221 A kérdező kommentje:

Milyen környezeti hatás kell ahhoz ,hogy egy állat ne a testi adotságaira hagyatkozzon ,hanem az intelligenciájára?

És ezt,hogyhogy semilyen más állatnál nem hozta elő a környezet, több millió ével akár az ember előtt is...

2022. szept. 5. 07:48
 54/221 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy feltűnt-e neked, de az ember éppen olyan emlős mint pl. a disznó, éppen úgy szoptatja a kölykeit mint a tehén, éppen úgy dug mint a mezei nyúl, és éppen úgy szarik/pisil mint a macska. Ezek alapján nagyon is emlős az ember, és nagyon is belelik az evolúciós láncba. Akkor lenne probléma, ha az emberek testi funkciói mind-mind különböznének az állatok testi funkcióitól.


Azon az alapon, hogy vannak különbségek, akkor a bohóchalat is kitilthatnánk az evolúciós láncból. Most mond el nekem, hogy hol illik bele az evolúciós láncba az, hogy hím bohóchalként látom meg a napvilágot, de ha én leszek a legnagyobb hal a csapatban, akkor nősténnyé változom?

2022. szept. 5. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/221 anonim ***** válasza:
100%

"Tehát egyetlen egy testi funkciót nem tudok az emberen mutatni ,amivel azt mondhatnám ,hogy páff, igen, ebbe a környezetbe beleillik."

Miért, tudsz mondani egyetlen testi funkciót is, amivel az ember ne illene bele a jelenlegi környezetébe?

2022. szept. 5. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/221 anonim ***** válasza:
100%

"Milyen környezeti hatás kell ahhoz ,hogy egy állat ne a testi adotságaira hagyatkozzon ,hanem az intelligenciájára?"

Nem kell hozzá semmilyen külön környezeti hatás, az összes állat, amely megteheti, természetesen hagyatkozik az intelligenciájára.

2022. szept. 5. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/221 A kérdező kommentje:

Ahhoz hogy a bot és a kő sikeres legyen, azonnal rá kellett volna állnia.Maskülömben csak hátráltatta volna.

Az állatok a testi adottságaira hagyatkoznak, nem arra ,hogy megpróbalkozzanak valami újjal.Mert az ront a túlélésükön.

2022. szept. 5. 07:51
 58/221 anonim ***** válasza:
100%

53:

Szerencsések voltunk. Egyébként olvastál te könyveket a delfinek, a csimpánzok és az elefántok intelligenciájáról? Egyes tudósok azt feltételezik, hogy a delfinek intelligenciája felér az emberek intelligenciájával, csak pechére túl nagyra nőtt és az óceánokat választotta élőhelyül, így nem alapíthatott civilizációt. A csimpánzoknál pedig... nos... többen gondolják úgy, hogy az van olyan intelligens mint egyik-másik emberelődünk, a memóriája pedig még nálunk is jobb.

2022. szept. 5. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/221 A kérdező kommentje:
De úgy hagyatkoznak az intelligenciára ,hogy a testk adotságaikat használják ki.Nem új funkciókat keresnek.pl botot.
2022. szept. 5. 07:52
 60/221 anonim ***** válasza:
100%

"Ahhoz hogy a bot és a kő sikeres legyen, azonnal rá kellett volna állnia.Maskülömben csak hátráltatta volna.


Az állatok a testi adottságaira hagyatkoznak, nem arra ,hogy megpróbalkozzanak valami újjal.Mert az ront a túlélésükön."

Ez úgy hülyeség, ahogy van.

Más főemlősök is próbálkoznak botokkal és más eszközökkel. Mert rájöttek hogy ezzel bizonyos dolgokat sokkal hatékonyabban tudnak végezni.

2022. szept. 5. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!