Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az ember evolúciója ?

Az ember evolúciója ?

Figyelt kérdés

Most van egy vitám egy másik kérdésben ,hogy az embert mért nem tartom az evolúció folyamatához.

1. Probléma számomra maga a fogazat.A mi fogazatunk növényevő.Míg az evolúciós elmélet szerint a majom lemegy a fáról ,és vadászni kezd.Vagyis húsevő lesz.Ha az evolúció folyamatát nézzük, az embernek mára már húsevő fogazatnak kéne legyen.De mivel növényevő a fogaztunk, így azt sem értem minek ment le a fáról a majom, mikor alapból növényevő.Így a bot és a kő sem kell neki.

A másik dilemmám az ,hogy az embernek semmi olyan testi funkciója nincs ,ami beleillene ebbe az evolúciós folyamatba, ami az állatoknál jól észrevehető.Tehát nincs éles köröm amivel mondjuk védekezhet vagy vadászhat, nincsen szarva amivel védekezhet, nincs farka hogy dinamikusabb mozgása ,legyen ,nincs bundázata vagy vastag bőre amivel az időjárási viszonyoktól védekezik, nincs éles fogazata amivel védekezik ,vadászik,nincs páncélzata, vagy méregmirigye, se jó látása ,se jó hallása, se jó szaglása.Egyszerűen nem illik ide.Se fára nem illik ,se földre igazán nem illik, se föld alá nem illik.

Olyan mind ha az embernek mem lenne evol7ciós története, hanem csak idecsöppen a semmiből ,és azonnal bothoz meg kövekhez nyúl a túlélés érdekében, mert nem alkalmazkodott a környezethez.

3. Pedig az ,ha az evolúciós folyamatokhoz ragaszkodunk, akkor azt jelent ,hogy minden állatból kialakulhat egy emberszabású intelligens lény ,amely két làbra állhat.Még sem történt ilyen tudtommal.


2022. szept. 4. 21:13
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/221 anonim ***** válasza:
100%

1. A majmok és az emberek fogazata is mindenevő, ennek nézz utána.

2. Az ember kiemelkedő tulajdonsága az agya, ami pont úgy működik, mint bármelyik másik tulajdonság.

3. Igen, az intelligencia különböző mértékben kialakult az egyes állatokban. Ahhoz, hogy az emberhez hasonló alakuljon ki, nagyon kedvező körülmények kellenének. Nézz utána az ökológiai fülke fogalmának.

2022. szept. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/221 anonim ***** válasza:
100%
A delfinnek szerinted van éles körme? Mégis emlős... Más faj vagyunk, nem lehet összehasonlítani egymással a különböző fajokat, de minden emlősre igaz, hogy szőrünk van és szoptatunk.
2022. szept. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/221 A kérdező kommentje:

De akkor is érthetetlen ,hogy van egy evolúciós folyamat ami a testi adotságokat erősíti, még az embernek nincsenek.

A delfinek is van testi adotsága, megél a vízben, minden gond nélkül.Nem kell neki bot vagy ilyenek.

2022. szept. 4. 21:29
 4/221 A kérdező kommentje:
Szerintem ez a mindenevő fogsorra csak rámonták ,hogy ne legyenek kérdések, de mindegy.
2022. szept. 4. 21:30
 5/221 A kérdező kommentje:
Elsősorban az emberi fogazat full egysorban áll.Még a szemfogak is.A mindenevőknél a szemfognak ki kéne ugrania.Az embernél ez nincs így.Szép egyenletes fogazata van.
2022. szept. 4. 21:33
 6/221 anonim ***** válasza:
100%

"mindenevő fogsor"

Szóval szerinted te ezt jobban tudod, mint a tudósok?

Nem csak a fogsor, hanem a gyomor és a bélrendszer is mindenevőé.


Ráadásul már a majmoknak is az agya a legfontosabb szerve. Pedig ők még gyorsan futnak (4 lábon), és 3-szor olyan erősek, mint az ember. Mégis...


Az evolúció kiválóan működik az embernél is. Lásd például a lábfej formája, a szőrzet eltűnése, az agy növekedése, vagy mondjuk a női mell növekedése.

2022. szept. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/221 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak a fogsor mindenevő az emésztőrendszer is. Csak növényi táplálékok megemsztése az ember számára nehézkes. Pl. lenyelsz egy marék megyet/cseresznyét egyben és úgyanígy egy marék húscafatot ugyanakorra darabokban. Az előző egyben változtatás nélkül távozik (szinte teljesen érintetlen módon) míg ez utóbbi megemésztésre kerül. De ha alaposan megrágod a megyet akkor is nagyrészt éritnetlenül távozik. Ezt ki is próbálhatod otthon.


Szintén az emberi evolúcióról (főleg amikor kiváltak a primáták közül) évtizedes viták zajlanak. Ezek egy része "többszintű szelekciós elmélet" "csoportszelekció" néven fut, érdemes utána nézni. Amikor

2022. szept. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/221 A kérdező kommentje:

De akkor azt hogyan magyarázod ,hogy pl. az előttemlévő mondott egy állatot, delfin.Beleillik a tengeri életbe.

Az ember nem illik bele se a tengeri életbe ,gondolom logikus miért, nem illik bele a levegőbe se,mert ugye nem szárnyas, se a föld alá,ami megint gondolom logikus.

Majd jön az egyszerű földön élés.Megint csak nem illik bele, mert nincsenek olyan funkciói ,amivel természetes módon tudna védekezni vagy menekülni.Semmi olyan gyors reflexe mint az állatoknak, hogy pillanatok alatt felugrik a fára, vagy álcázásra használt mintázatok, semmi olyan testi adotságai amivel védekezhet vagy menekülhet.A négy lábúak szerintem szibte mindegyike gyorsabb mozgású és jobb reflexű az embernél.

Ezt hogy magyarázod?

Vagy azt ,hogy más intelligens lények miért nem jöttek létre,holott az ember előtt már lehetett volna esély ilyen élőlényekre.Mi t mondjuk a piramis falain?

2022. szept. 4. 21:50
 9/221 anonim ***** válasza:
100%

Tegyünk néhány dolgot tisztában.


Egy:

Az ember fogazata nem növényevő. Azért ilyen a fogazatunk, mivel mi főleg a főt/sült húsra specializálódtunk, nem a nyers húsra. Az ember mindenevő, a fogazata is az, gondolj csak az ember harapós, tépő, metsző és szemfogaira, amelyek a húsevők fogazataira hajaznak, illetve a rágó és őrlő fogaira, ami a növényevők fogazataira hajaz.


Kettő:

Ne úgy képzeld el az evolúciót, hogy a majom gondolt egyet, lemászott a fáról, és elkezdte zabálni egyből a tatár sztéket, ez egy sokkal hosszabb folyamat volt, és az étrendje megváltozásához kellett egy növényzeti ritkulás, és egy elég hosszú időnek is (noha majom korában is valószínűleg fogyasztott rovarokat, és a csimpánzokhoz hasonlóan talán kisebb állatokat, tojást is egy bizonyos mértékben)


Kettő:

Az evolúció véletlen változások sorozata, és bár egy populációnak azon egyedei maradnak életben, akik az előnyösebb tulajdonságokkal bírnak az adott körülmények között. Lehet, hogy nekünk jól jönne és előnyt jelentene a vastag bunda pl. az északi sark közelében, de Afrikában előnyt jelenthetett a bunda nélküli élet.


Vegyük sorba a második dilemmád állításait:

1. nincs éles körmünk, amivel védekezhetünk vagy vadászhatunk: -

-> Majom korunkban rendelkeztünk ezzel a testi jellemzővel, utána pedig fokozatosan hagytuk el, mihelyt felismertük az eszközhasználat jelentőségét.


2. Nincs szarvunk, amivel védekezhetnénk

-> A majmoknak nincs szarva, így semmi különleges nincs abban, hogy mi sem növesztettünk szarvakat (bár a feleségeink olykor-olykor tesznek róla)


3. nincs farkunk:

-> A fákat elhagyva teljesen feleslegessé vált, miután elkezdtünk két lábon járni.


4. Nincs bundánk:

-> Az adott körülmények között ez előnyt jelenthetett pl. a párzásban, lehetséges, hogy az ősasszonyok sokkal szexibbnek találták azokat a hímeket, akiknek ritkásabb a bundája v pedig azért hagytuk el, hogy jobban bírjuk a menetet, az izzadságot. Pl. az ember az egy olyan emlős, aki nagyon hosszú távon tud rohanni megállás/pihenés nélkül, mivel nem kell tartania a túlhevüléstől.


5. Vastag bőre:

-> Nem megrendelésre nő a vastag bőr, a csimpánzoknak sincs, az evolúció pedig véletlen történések.


6. éles fogazata, amivel védekezhetne:

-> Most komolyan, szükséged van éles fogakra a védekezéshez? Valaha volt, de mivel egyre ügyesebbek lettünk a kezeinkkel, ezek háttérbe szorultak.


6. páncélzat, méregmirigy: a csimpánzoknak sincs, és nem fejlődött ki, az evolúció valamiért nem hozta létre bennünk ezeket a tulajdonságokat.


7. Látás, hallás, szaglás:

-> Lehet, hogy nem olyan jó a látásunk mint a macskáé, de jobb mint a kutyáké. Lehet, hogy a hallásunk és a szaglásunk sem a legjobb az állatvilágban, de biztos vannak olyan állatok, akiknek a hallása/szaglása nem ér fel a mi hallásunkkal/szaglásunkkal.


"Se fára nem illik ,se földre igazán nem illik, se föld alá nem illik."

-> Ilyen alapon bármelyik fajról kereshetsz bizonyos tulajdonságokat, amelyekkel ő nem rendelkezik, de az állatok többsége igen, és akkor kijelentheted azt, hogy az az állat nem illik be az evolúcióba.


-> Vegyük példának okának a házi disznót:

1. Nem rendelkezik éles körmökkel, amivel megvédhetné magát vagy vadászhatna

2. nincs szarva, amivel védekezhetne

3. van farka, de az nem segíti a dinamikus mozgásban.

4. nincs vastag bundája

5. mindenevő fogazata van

6. nincs páncélzata, méregmirigye

7. az érzékszervei sem a legjobbak az állatvilágban


=> A te értékelésed alapján, akkor a disznó sem illik bele az evolúcióba. Grat.


"Olyan mind ha az embernek mem lenne evol7ciós története, hanem csak idecsöppen a semmiből ,és azonnal bothoz meg kövekhez nyúl a túlélés érdekében, mert nem alkalmazkodott a környezethez."

-> Nem nem olyan, ez egy sokkal hosszabb folyamat volt, emellett nem az ember az egyetlen, aki botokat/köveket használ.


"Pedig az ,ha az evolúciós folyamatokhoz ragaszkodunk, akkor azt jelent ,hogy minden állatból kialakulhat egy emberszabású intelligens lény ,amely két làbra állhat.Még sem történt ilyen tudtommal."

-> Nem feltétlenül. Az evolúció véletlen változások sorozata, és bár nekünk szerencsénk volt, és a többi állathoz képest elég nagy aggyal rendelkeztünk, emellett olyan körülményeket kellett átélnünk, amelyek segítették az agy fejlődését.

2022. szept. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/221 A kérdező kommentje:

A másik kérdésem ,hogy mi értelme a kétlábra állásnak.Vagyis az ,hogy egy majom zseniális mozgással szerintem tökéletes vadász.Azzal ,hogy lemegy a földre vadászni ,és elkezd szerencsétlenkedni a bottal meg a kővel több tízezer évig, nem hátráltatja inkább?Tehát azért egy dzsungelt kell elképzelni ,ami minden a túlélésről szól.Majd meg van minden funkciód a túlélésre ,majd kockáztatsz, hogy botokra váltasz.Szerintem semmi logikája.

Eleve egy állat nem kockáztat ,hogy változtasson a szokásain.Inkább más környezetet keres.

2022. szept. 4. 21:56
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!