Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Igaz, hogy a Föld nem lehet...

Igaz, hogy a Föld nem lehet gömbölyű?

Figyelt kérdés

Ha gömbölyű lenne és forogna, akkor a Coriolis-erő miatt az esőnek el kéne térülnie, mégis azt tapasztaljuk, hogy a felhő alatt ér földet.

A forgó Föld légkörébe csapódó meteoroknak nem csak a haladási irányukkal ellentétesen kellene csóvával rendelkezniük, hanem a Föld forgásával ellentétes irányban is. Ugyanez még inkább igaz a Föld Nap körüli keringésével ellentétes irányra.

A forgó Föld felszínén konvektív áram jön létre, aminek Maxwell 4. törvénye értelmében mágneses teret kell keltenie. Ilyet azonban nem tapasztalunk.


2021. jan. 24. 00:37
❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯
 181/265 anonim ***** válasza:
0%
Te most büszke vagy rá, hogy nem tudod a kérdésemet megválaszolni?
2021. febr. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 182/265 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező; a megoldást már leírták: ne noname oldara írkáld ki a hipotéziseidet, mert köztudottan ide 8 általánossal járnak nyálat verni az emberek. Írd meg egy szakértőnek (például egy egyetemi tanárnak az ELTÉ-n, vagy a BME-n, hidd el, szívesen válaszolnak, ha idejük engedi, de ha nagyon magabiztos vagy, akkor előterjesztheted az MTA-nak is), ő biztosan többet fog tudni mondani, mint mi.
2021. febr. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 183/265 anonim ***** válasza:
100%

Épp próbálom összerakni, de így is vannak ellentmondások.


[link]


Ebben nincs benne, hogy a "H", azaz a helyben mért mágneses térerösség áll, az áramsürüség meg mozog a Földdel.


Úgy tünik, hogy két különbözö viszonyítási rendszert akarsz összehozni egymással úgy, hogy veszed az egyik oldalt az egyikböl, és egyenlöségjelet teszel a másikból vett másik oldallal. Kb. mint hogy nem passzol a fél tojás a fél tyúkhoz.

Földi környezetben a H ugyanúgy milliószoros, mint a j.

2021. febr. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 184/265 anonim ***** válasza:
100%
Pedig én korábban megkérdeztem, hogy a kérdező tudja-e, hogy mi az az inerciarendszer, de nem nagyon adott rá választ...
2021. febr. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 185/265 anonim ***** válasza:
100%
Mindemellett az is gyanús, hogy egyenlövé akarod tenni a konduktív áramot a konvektívvel.
2021. febr. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 186/265 anonim ***** válasza:
0%

#184

Az inerciarendszer az, amivel a fizikusok meggyőzik magukat, hogy mégiscsak a Nap körül kering a Föld. Veszik a Nap középpontú koordinátarendszert, amiben naná hogy a Nap körül kering a Föld. De ha ezt a szándékos ferdítést nem vesszük, akkor a Nap kering a Föld körül.

2021. febr. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 187/265 anonim ***** válasza:
100%

Ez pont, hogy fordítva van... Ha a Föld helyét rögzítjük, akkor minden körülötte kering, ha viszont az Univerzum más pontján rögzítjük az inerciarendszert, akkor láthatóan a Föld kering a Nap körül.


Pontosabban egymás körül keringenek, de a Föld "nagyobb mértékben" kering a Nap körül, mint a Nap a Föld körül, ezért azt mondjuk, hogy a Föld kering a Nap körül (meg úgy általában a kisebb tömegű objektumok keringenek a nagyobb tömegű objektum körül).


Egyébként meg baromságot írtál, az inerciarendszernek nem ez a fő felhasználási köre... Elég csak arra gondolni, hogy a vonaton irányfelé sétáló ember saját sebessége szerint sétál a vonat falához képest, de a vonaton kívülről szemlélődő ember azt látja, hogy a sétáló ember gyorsabb a vonatnál (elvégre idővel eléri az elejét). Szóval nem, az inerciarendszer nem önámítás, sőt, a számításoknál (mint amilyen a tied is) figyelmebe is kell venni.

2021. febr. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 188/265 anonim ***** válasza:
17%

"ha viszont az Univerzum más pontján rögzítjük az inerciarendszert, akkor láthatóan a Föld kering a Nap körül."


Oké, akkor rögzítsük pl. a Szíriuszhoz a koordinátarendszert. Tehát akkor a Tejútrendszer magja kering a Szíriusz körül, nem pedig fordítva?

2021. febr. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 189/265 anonim ***** válasza:
100%

Így van. Ha pedig magadat jelölöd ki középpontnak, akkor pedig minden körülötted forog (mondjuk te egyébként is így hiszed, de mindegy).


Egy egyszerű gondolatkísérlet; állj rá egy forgó tárcsára. Te úgy fogod érezni, hogy minden körülötted kering, míg a rajtad kívülállók mindegyike úgy látja, hogy te forogsz a tengelyed körül. Akkor most kinek van igaza? És honnan lehet eldönteni, hogy kinek van igaza?

Hát, erre a válasz az, hogy nincs egy "fő" inerciarendszer, minden inerciarendszer egyenértékűnek tekintendő, DE a számítások az inerciarendszer megválasztásának függvényében változhatnak (vannak úgynevezett inerciarendszerfüggetlen állandók, mint például a Boltzmann-állandó, de amit te ki akarsz számolni, AZ NEM AZ!!!).

Ezeket egyébként általános iskolában tanítják, ezért fura, hogy ezt nem tudod, de a Maxwell-egyenleteket profin be tudod mutatni (vagy legalábbis annak látszóan tudod használni).

2021. febr. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 190/265 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ajánlom figyelmedbe a linen található jegyzet 30. oldalát. Meg fogod találni ezt a mondatot:


" A j áramsűrűséghez két, MINÖSÉGILEG különböző tag adhat járulékot, a jv

vezetési (konduktív) áramsűrűség és a pv (a p itt delta vagy melyik, a jegyzetben látszik rendesen) konvektív áram, amely pl. ionok mozgását jelenti. "


tehát a konduktív, és a konvektív áram két teljesen különbözö dolog, nem tudod öket együtt számolni.


Másik:


[link]


a j = konduktív áram, semmi köze a forgásból adódó konvektívhez. Láthatod az ott szereplö egyenletet is.


Mindezek figyelembe vételével, valamint #173-as hozzászólásodat mégegyszer átolvasva, amiben kijelented, hogy nincs ELTOLÁSI=KONVEKTÍV áram, kiesik a milliószoros szorzó, amit te elfelejtettél figyelembe venni, és máris érvényes lesz a tudósok által kimért érték.

2021. febr. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!