Igaz, hogy a Föld nem lehet gömbölyű?
Ha gömbölyű lenne és forogna, akkor a Coriolis-erő miatt az esőnek el kéne térülnie, mégis azt tapasztaljuk, hogy a felhő alatt ér földet.
A forgó Föld légkörébe csapódó meteoroknak nem csak a haladási irányukkal ellentétesen kellene csóvával rendelkezniük, hanem a Föld forgásával ellentétes irányban is. Ugyanez még inkább igaz a Föld Nap körüli keringésével ellentétes irányra.
A forgó Föld felszínén konvektív áram jön létre, aminek Maxwell 4. törvénye értelmében mágneses teret kell keltenie. Ilyet azonban nem tapasztalunk.
#159
Az hogy kihullik a hallgatók nagy része az természetes, aki nem tudja teljesíteni a követelményeket ne ezzel foglalkozzon. Ha az elsö két félévben nem tudott teljesíteni akkor a következö évfolyamokon még sikertelenebb lesz. Az egyetemi szintü oktatásnak megvan a maga elönye. Ha nem hullanának ki a hallgatók akkor fel kellene higítani a tudásanyagot, aminek a közvetlen következménye sok dilettáns tudós lenne.
A másik része a dolognak, hogy azért akarnak egyre többen föiskolára, egyetemre menni, mert a szakmák nincsenek megfelelöen megfizetve és értékelve. Sajnos magyarországon is ez történt, 20 éve kezdtem az egyetemet, már akkor is egyre többen jelentkeztek felsöoktatásba, és egyre kevesebben szakképzésre. Az igazi probléma a kiegyenlítetlen gazdasági helyzet.
Nem normális persze az sem, ha valaki kiesik az egyetemröl, és ettöl frusztrált lesz. Erröl a társadalom egésze tehet a hozzáállása miatt, erröl a hozzáállásról pedig az a szakadék a társadalmon belül, ami sajnos egyre nagyobb. Ha megbecsülnék joban a szakmákat, amikre egyébként nagyon nagy szükség van, mindemellett tisztességesen meg lehetne élni belölük napi kényelmes 8 óra munkával, akkor nem szülne frusztráltságot. Emellett azt gondolom, hogy szép lassan eljutnánk oda, hogy aki kiesik a felsöoktatásból nyugodtan és frusztráció nélkül konstatálná, hogy nem neki való, és elmenne kitanulni valamilyen szakmát. A tudományt pedig tudná tovább követni hobbi szinten, mivel rengeteg ingyen elérhetö anyag található manapság.
A kapitalizmus müködését kellene alaposan átgondolni, és megváltoztatni.
A vallási fanatizmus külön téma, arra most nem reagálnék, nbem is ebbe a kérdéskörbe tartozik.
#161
bal lábbal keltél? ez a hozzászólásod eddig a legalja az egész beszélgetésben.
#159:
Szerintem a fő gond, hogy az oktatás, nem csak nálunk, nem ügyel arra, hogy a tudást ne csak bepumpálni próbálja, hanem valahogy megértetni a fontosságát és a szépségét.
A "kuss, ezt meg kell tanulni és kész" kevés.
A tudás haszontalanságának érzése, ez a hozzáállás generációról generációra adódik.
Feltűnt, mennyien teszik fel a kérdést, akár még felsőoktatásban is, hogy "ezt minek kell megtanulnom, sosem fogom használni"?
Kisiskolás kortól lehetne a tudást úgy átadni, hogy közben érzékeltetni, hogy az a tudás mire lesz jó, miért értékes.
Ha ez nincs, az eredmény az, mai ma van.
Emberünk már általánosban, majd esetleg középiskolában is csak a kényszer miatt tanulja meg a megbukás elkerüléséhez szükségeset, majd amint végzett, boldogan elfelejti, mint haszontalant.
Innentől végképp nem érti azokat, akik magasabbra lépnek, irigyli, egója nem engedi elfogadni, hogy ő kevesebbet tud, ezért levezeti magának, hogy "azok ott fenn" sem tudnak többet őnála, nem is csinálnak tulajdonképpen semmit, az egész csak humbug, a tudomány nem is tud semmit, csak dogmákat ismételget, mindig mindenben téved...
Látni ezt kicsiben is.
A gyártósori melós biztos benne, hogy a mérnökök ott fenn csak a cerkájukat polírozzák, csak élősködnek az ő munkáján.
Az egyetemi profok sok felsőképzéses hallgató szerint irigylik a tudást, ezért nem adják át "rendesen".
Az űrkutatás kidobott pénz, miért nem költjük inkább jólétre, kajára, pálinkára, bármi.
A meteorológia átverés, azt mondták tegnapra, hogy Totojaröcsögén esni fog, erre nem esett.
A pandémiát csak kitalálták pénzemberek.
A "szakértők" hasra ütve találják ki a védekezést.
A vakcina egy sebtében összepancsolt méreg.
Stb.
A baj ma már több generációs fokozódó társadalmi habitás, terjed, mint a rák.
És sajnos az emberek, amit sokat hallanak, gyakran saját gondolattá importálják, kritikus szelekció nélkül, mint ahogy megjegyzed az utált reklámszlogeneket is.
Ez még az értelmesebbjét is elviszi a rossz irányba, hacsak kicsit is fogékony a sztereotípiákra meg önigazolásra az objektivitással szemben.
Baj van. Globálisan.
És ezt a bajt kábé olyan nehéz orvosolni, mint a globális felmelegedést.
#163
Nem tudom milyen lábbal keltem. A hozzászólásom melyik része nem igaz?
#164
Magadra érted azokat, amiket leírtál? Merthogy egyedül rólad derült ki, hogy csak a megbukás elkerüléséhez szükséges mennyiséget tanultad meg. Különben nem mondtál volna olyan ordenáré marhaságot, hogy a légköri töltések elenyésző száma miatt nincs mágneses tér.
Mi van, magadra ismertél és fáj? :D
Tovább erőlködsz azon, hogy nem létezik a Ford Focus, mert vitatható a bal első kerék szelepsapkájának anyaga?
Mert ezt csinálod most.
#166
:DDDDDDDD megint kiengedtek? :DDDDDDDDDD
Találtál levezetést az állításodra? Össze tusz dobni 5-6 mondatot és pár képletet az érthetöség kedvéért?
Vagy nem ezen tevékenykedtél a napokban?
#168
Milyen levezetést kérsz mire? Attól hogy random levezetés kértek valamiről nem lesz igazatok. Te tudsz levezetést arra, hogy a Föld gömbölyű.
Szóval mondd el mit vezessek le és MIBŐL, majd megteszem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!