Igaz, hogy a Föld nem lehet gömbölyű?
Ha gömbölyű lenne és forogna, akkor a Coriolis-erő miatt az esőnek el kéne térülnie, mégis azt tapasztaljuk, hogy a felhő alatt ér földet.
A forgó Föld légkörébe csapódó meteoroknak nem csak a haladási irányukkal ellentétesen kellene csóvával rendelkezniük, hanem a Föld forgásával ellentétes irányban is. Ugyanez még inkább igaz a Föld Nap körüli keringésével ellentétes irányra.
A forgó Föld felszínén konvektív áram jön létre, aminek Maxwell 4. törvénye értelmében mágneses teret kell keltenie. Ilyet azonban nem tapasztalunk.
"Tovább erőlködsz azon, hogy nem létezik a Ford Focus, mert vitatható a bal első kerék szelepsapkájának anyaga?"
Szóval elismered, hogy fogalmad sincs mitől csak akkora a mágneses tér, amekkora. És te beszélsz az oktatási rendszerről.
#171
Attól függetlenül hogy a Föld gömbölyü vagy sem, egy valami biztos.
Te nem vagy teljesen kerek!
Bizonyításként minden egyes hozzászólásod alátámasztja.
"Azt a nem stimmelö Maxwell-egyenlet eredményt."
Tehát írjam le egyenletekkel ugyanazt, amiről eddig beszéltünk? Hát, jó, bár van egy olyan érzésem, hogy egy kukkal se fogsz többet megérteni belőle, mintha egyenletek nélkül írtam volna.
Fogsz egy hosszú egyenes vezetetőt, melynek keresztmetszete 1 cm^2. Lerakod az egyenlítőre, az egyenlítővel párhuzamosan. Az egyenlítő azon pontjára rakod le, amelyen a Nap a tavaszi nap-éj egyenlőség pillanatában pontosan zenitben látszik.
Vezess ebbe a vezetékbe 0,1 A áramot.
Vegyük II. ekvatoriális koordinátarendszerben a köv. pontot:
deklináció: 0°
rektaszcenzió: 0h
a Föld középpontjától való távolság: 6379 km (amilyen távol leraktad a vezetéket a Föld középpontjától).
Írjuk fel ebben a pontban a mágneses teret Maxwell ide vontakozó egyenletéből:
rot H = j + dD/dt (a d görbe, a j és H pedig vektor). Eltolási áram nincs, vagyis a második tag nulla. Áramsűrűség van, hiszen ott a vezeték, és a Föld is forog (állítólag). A vezeték áramsűrűsége 10^3 A/m^2. A Föld forgásából származó áramsűrűség 10^9 A/m^2, hiszen kb. egymilliószor gyorsabban mennek az elektronok a Föld forgása miatt, mint a vezetékben lévő potenciálkülönbség miatt.
Vagyis a teljes áramsűrűség 10^9 (kerekítve). A keltett mágneses tér tehát:
rot H = 10^6*jv (jv csak a potenciálkülönbség miatti áramsűrűség), ami a rotáció azonosságai miatt:
rot (H/10^6)=jv
Ezzel szemben az a tapasztalat, hogy rot H=jv.
Netán utazzak el az egyenlítőre, és mérjem is meg neked?
Kérdező!
Ha legörgetsz az oldal aljáig, látsz ott egy gombot. Nos, szerintem a webfejlesztő nem egészen arra gondolt, amit te művelsz itt, amikor betette a kódba a
<button onclick='ccookie("sotet_mod","1612342220",1209600); location.reload(false);'>Sötét mód bekapcsolása</button>
button-t.
". A vezeték áramsűrűsége 10^3 A/m^2. A Föld forgásából származó áramsűrűség 10^9 A/m^2, hiszen kb. egymilliószor gyorsabban mennek az elektronok a Föld forgása miatt, mint a vezetékben lévő potenciálkülönbség miatt."
Ezt légszíves támaszd alá rendesen. MErt ez így ebben a formában nem tudom honnan származik. Erre kérünk egy releváns hivatkozást. Meg arra is, hogy ez hogyan jött ki.
Kiszámoltad neki, miből van az a bal első szelepsapka.
:)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!