Mikortól nevezzük a rómaiakat olasznak? Miért van egyáltalán ez a névváltozás, holott ugyanarról a nemzetről beszélünk?
A Nyugat-Római Birodalom bukásától már olasznak hívjuk őket?
Egyáltalán miért használunk ugyanarra a nemzetre két szót, pusztán azért, mert máskor éltek? A görögöket és az ógörögöket is görögnek hívjuk, a zsidókat/hébereket és ókori zsidókat/óhébereket is zsidóknak hívjuk, az ókori asszírokat/arámiakat és a modern asszírokat/arámiakat is ugyanúgy hívjuk, nincs külön nevük. Az egyiptomiaknál és a koptoknál értem, hogy miért, mivel ma már az egyiptomiba beletartoznak az arabok, szefárd zsidók és az afrikai bevándorló népek is és így akarják magukat megkülönböztetni.
A rómaiak és az olaszok is genetikailag ugyanaz a nemzet (persze, mivel az olaszok később élnek, ők jobban is keveredtek, de attól még ugyanaz a nemzet), ugyanaz, de legalábbis nagyon hasonló kultúra, a latinnak az olasz egy újabb, modernebb változata.
Akkor mégis mi értelme van a két külön megnevezésnek? Miért nincs náluk is úgy, hogy a régiek az órómaiak, a mostaniak pedig a sima rómaiak?
#10.
Nem. Helléneknek magukat hívták, azt a földrajzi területet, ahol éltek, pedig Hellásznak. Az egyetlen ógörögnek nevezhető birodalom az a Makedón Birodalom volt. Kis poliszok voltak, amelyek teljesen önálló államberendezkedéssel rendelkeztek, viszont a nemzeti öntudat ekkor is jelen volt és voltak dolgok amelyekben együttműködtek.
A hun egy nemzet volt, ami a magyart történetírás és mostanában modernebb genetikai kutatások szerint is az ősmagyarok rokonnépe vagy és egy részről az eredete volt. A hunok nem folytattak nomád életmódot, maximum "részlegesen" vagyis egyes harci alakulataikat lehetne nomádnak nevezni. Hasonló módon éltek, mint előttük Ázsiában a kínaiak vagy a tatárok utánuk. Volt egy szervezett és nagy birodalmuk azonban "nem szégyelltek" akár hosszú időkön át ostromolni szomszédos birodalmakat, illetve meg is hódítani azokat és letelepedni vagy ideiglenesen megszállni a meghódított régiókban. Egy ideig tényleg vándoroltak a távoli Ázsiából, de feltehetően ott is szervezettek lehettek, mivel Kínának is volt részben hun származású császára, többször harcoltak is egymással, illetve voltak békeidők is köztük és a kínai nagy fal is részben ellenük épült.
A németeket soha nem hívták porosznak, mivel a Német-Római Császárság felbomlása után milliónyi, apró, kicsi államra esett szét az egykor egységes birodalom. Poroszország csak egy nagyobb és erősebb volt ezek közül, amely később végrehajtotta a német egyesítést.
A frankoknál és a hispánoknál szintén az áll fent, mint amelyek a rómaiakról leírtam. Viszont előbbinél érezhető, hogy honnan is származik a francia szó.
#19.
Az szinte biztos, hogy találkoztak és keveredtek, mivel az ősmagyar sírokból vett minták mutattak egyezést a hunokéval.
"mivel Kínának is volt részben hun származású császára"
Ezzel vitatkoznék. ÁLLÍTÓLAG volt egy hun származású császáruk. De ez nem bizonyított.
Az meg régen rossz, hogy a Hun és Magyar törzseket egynek vesszük. Mert ha jól tudom először a Hunok jöttek ide, aztán később a honalapító Magyar is.
És a honfoglalás előttig nomádok voltak, tehát vándoroltak.
#24.
Volt egy őshazája a magyaroknak, csak nem tudni hogy hol. Annyi sejthető, hogy valahol a Távol-Keleten lehetett.
A hunok részlegesen voltak nomádok. A magyar történetírás szerint a magyarok a hunok után jöttek ide. Egyébként élnek még mindig hunok köztünk, csak nagyon kevesen, talán néhány személy és magukról sem tudják, mivel attól még, hogy a birodalmuk elveszett, ők itt maradtak, csak beleolvadtak más nemzetekbe. Fontos, hogy ez a régió csak egy töredéke volt, a Kínai Birodalomig és a Tatár Birodalomig elnyúló hatalmas Kelet-Európai és Ázsiai birodalomnak.
Előtte viszont éltek együtt Ázsiában, ez szinte biztos, mivel mutat rokonságot a genetikájuk.
A kínai írások pedig eléggé részletesek voltak a korban, szóval feltehetőleg valósak ezek az állítások is.
#25
De birodalomnak nem nevezném azért az őshazát attól. :)
Nem értem miért látnak manapság mindenben politikát.
Ha nem is büszke hanggal említed a magyar történelmet, hanem csak objektív tényeket közölsz és nem pocskondiázva beszélsz a magyar, élősködő, patkány népről, akkor rögtön kormánypárti leszel. VOLT sok ősmagyarnak részben hun származása is, aztán hogy ezt dicsőségként vagy pont hogy tragédiaként éled meg, az már nem a történelem, hanem a filozófia és a politikatudomány dolga.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!