Az internet és szociális média korában valóban megnehezedett a férfiak számára a párkeresés?
Megkérdezném, miért csak a férfiaknak?
Egy párkapcsolathoz (már LMQTB leszámítva) egy férfi és egy nő kell, egy plusz egy.
Alapvetően annyival kevesebb férfinak jut pár, amennyivel kevesebb nő van, mint férfi.
És kevesebb van?
Nem.
Összességében a világon nő van több.
Szóval ha mindenki megtalálja a párját, akkor csak nők lehetnének magányosak, ha meg nem, akkor pont ahány férfi magányos marad, annyival van több magányos nő is, összességében több, mint férfi.
Akkor mi van?
Az van, hogy simán túl sok lehetőség van, amivel egyszerűbb lévén ehelyett foglalkoznak, aztán sírnak a magányosságukon.
Az ismerkedés kihívása, elutasítás kockázata túl nagy számukra és helyette pótszereken élnek, érezve, hogy ez nem ugyanaz, kevés, de panaszkodni könnyebb, mint lépni.
2
Azért a férfiakat emeltem ki, mert az elmúlt évszázad nettó vesztesei párkapcsolat terén, még akkor is, ha nem volt 100 éve az alapfelállás túl méltányos. De vitathatatlan, hogy sokkal nehezebb lett minden számukra a 100 évvel ezelőttihez képest. Meg a feminizmus adta előnyökkel és jogokkal a nők fokozatosan, generációról generációra kezdtek élni, nem egyből álltak át. Ebből értelemszerűen következik, hogy a férfiaknak egyre több elvárásnak, kritériumnak kell megfelelniük, generációról generációra.
Olvastam a minap egy cikket amely grafikonokat is tartalmazott azzal kapcsolatban, hogy a millenálisok mekkora hányada van párkapcsolatban, évekre lebontva. A görbe egyértelműen lejt, tehát ma úgy 55%-ukra jellemző ez, és az elmúlt 30 évben ez az arány stabilan csökkent.
Ugyanakkor az online térben a hangsúly nagyon áthelyeződik a felszínre, külsőre, öltözködésre, és nyilván a legjobb adottságú férfiaknak lesz a legtöbb lehetősége. Azt is mondhatnánk, hogy ez mindig is így volt, VISZONT anno nem
jutott minden nőnek egy faluban a legjobból, az internet pedig ezt a problémát is megoldotta, hiszen nem gond már ha a szomszéd falubelivel ismerkedik a lány, de akár lehet 50-100 km-re is. Tehát a távolság adta hátrányok semlegesítve lettek.
Például ez a cikk is ezt taglalja. Egyre kevesebbet szexelnek a fiatalok, és ez annak tudható be elsősorban, hogy a párkapcsolatok háttérben szorultak a szexkapcsolatokkal, kalandokkal szemben, ez utóbbiakhoz viszont a legfőbb kritérium a külső, aminek következtében nagyon egyenlőtlen az eloszlás. Tehát kis része a férfiaknak aránytalanul sok szexhez és partnerhez jut, míg egy jelentős része kevéshez, míg egy másik jelentős része semmihez.
Ugyanakkor, lévén, hogy a férfiak sokkal motiváltabbak a szexre, számukra sokkal több nő lenne megfelelő erre a célra mint a nőknek amennyi férfi. Vagyis a nők sokkal szelektívebbek.
Ahhoz, hogy egy szexkapcsolat élményt nyújtson a felek számára, olyan készségek kellenek, amik a neten elmélészkedő önsajnálat-bajnoknak nincsenek kifejlődve.
Ha szexhez akarsz jutni, elmehetsz prostihoz.
#6: Döntsd már el, hogy szexhiányod van vagy kapcsolatot akarsz.
:D
7
Felsorolnál néhány ilyen készséget?
Annál inkább mert rengeteg (igaz, hogy amatőr) tanulmány született arról, hogy internetes ismerkedéskor egy nagyon megnyerő külsejű férfi fényképével néhány óra alatt a legprimitívebb, és legbunkóbb szöveggel is el lehet érni, hogy a nő taxit hívjon (ő fizesse) és egyenesen a lakásodhoz / házadhoz menjen. Ezek már nem titkok manapság. A internetnek hála azt bizonyították. Tehát nagyon nem úgy néz ki, hogy a szexkapcsolathoz a külsőn kívül kell bármilyen készség.
8
A párkapcsolat orvosolja mindkét problémát nem? De mint írtam, a párkapcsolat már visszaszorulóban van a fiatalok körében, ezért talán túl nagy fa a párkapcsolat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!