Merre induljak el a témámmal? Milyen szakirodalmat olvashatnék hozzá?
Ha jól emlékszem kellett, de akkor még úgy tűnt más témát választok, aztán az befuccsolt.
A másik nagy problémám a kutatás. Vajon hogyan lehetne ebben a témában készíteni?
1. Először is olvass a témáról, keress folyóiratokat, könyveket a témában, vedd ki a könyvtárból, amit kell.
Ezek alapján később a ténylegesen felhasznált szakirodalmat, az irodalomjegyzéket is előállíthatod.
2. Az olvasottak alapján szerintem szűkítsd le a témád, ez így túl tágnak tűnik. Mi érdekel? A csoportmunka formái? A csoportmunka eszközei, technikái? A csoportmunka előnyei stb.
Miről szeretnél írni, miről szeretnél kutatni, mi a hipotézised vagy mit szeretné kutatással kideríteni?
Gondolom, be kellene majd vonnod egy iskolai osztályt/csoportot hozzá, velük végeztetni csoportos feladatokat, és megfigyelni őket, esetleg interjút/közvéleménykutatást készíteni. A koronavírusjárvány alatt nem tudom, ez mennyire lesz megoldható.
Nem volt szakdolgozatírást segítő / kutatási módszertant átadó órátok az egyetemen/fősulin? Vegyél fel akár plusz kreditként, ha lehet még, vagy ülj be mások ilyen jellegű előadására, akár szemináriumra is, ha engedélyt kapsz rá. Vagy jelentkezz, ha van ilyen távoktatás.
3-as vagyok. Konkrét könyvet hirtelen nem tudok ajánlani, mert mélyebben nem kellett foglalkoznom a témával, és inkább tanári szempontból tekintek rá, de a belinkelt adatbázisokban való keresésen túl megnézném egy általános didaktika vagy szociológia tankönyv csoportmunkáról szóló fejezetét és az irodalomjegyzéket.
Pl.:
Először ki kellene találnod, hogy miről akarsz írni, ez nagyon tág téma. Ha van valami elképzelésed, akkor keress rá kulcsszavakra a google scholarban és rengeteg publikációt fogsz találni.
Szia!
Én az Eltére járok, és nekem összesen 3 gyakorlatom volt. Az első csak egy kis 45 órás önkéntes munkának nevezett gyakorlat, a második 150, és a harmadik 360 órás volt, ha jól emlékszem.
Én is dolgoztam az egész féléves gyakorlatom mellett-igaz csak diákmunkát,napi 4 órában. Én olyan gyakhelyet választottam ahova tudtam du menni,így reggel dolgoztam, du pedig gyakorlatoztam.
Szerintem a gyakorlat ne tántorítson el,ha valóban ezzel szeretnél foglalkozni,mert biztos lehet olyan helyet találni, ahova tudnál csak hétvégén menni, vagy ahol rugalmasan kezelnék a gyakorlati óráidat. Sok sikert! :)
Melyik országban éltek? Elfogadnák a magyar diplomádat, vagy magad miatt szeretnél többet tanulni?
Én Németországban éltem egy évet, és szeretnék is visszatérni az egyetem után és elhelyezkedni a diplomámmal, de úgy tudom iszonyatosan drága és nehézkes az elfogadtatás, sőt valószínűleg még plusz képzésre is kell járnom jó esetben..
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!