A tudomány azért nem vállalja fel az ateizmusát, mert attól fél, hogy elveszíti a doktoranduszai egy részét, illetve hogy csökken az ismeretterjesztés népszerűsége?
Köztudott, hogy a tudomány ateista, de ezt valamiért nem akarja felvállalni. A tudományos közösség akkor lenne korrekt, ha a Nature magazin egy különkiadásában elmagyarázná, hogy ők úgy vélik, nem létezik Isten.
Richard Dawkins azonban az Isteni téveszne című könyvében megmondta azt, amit a természettudomány gondol.
Na, akkor az én kérdésem már csak az, hogy miért egy több mint 70 éves férfira hárult ez a feladat?
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.
Szerintem mehetünk kicsit mélyebbre is a témában.
Ugye a tudomány szerint a Világegyetemnek volt kezdete. Valami előidézte azt. De azt a valamit is előidézte valami.
Kérdés, ez mi volt? A legegyszerűbb válasz az, hogy Isten (Valaki).
Oké, de mi van akkor, ha nem Isten volt az, hanem valami élettelen dolog? Bennem felmerül a kérdés, hogy a semmibe hogyan kerül oda valami, amiből Nagy Bumm lesz.
Meg egyébként, ha nincs idő és tér, akkor hol van az a valami?
Kérdező, ez már más kérdés, amit külön kell kérdezni.
De fölösleges, mert mostanában 3-szor kérdezték meg ezt itt, és van köztük olyan, amelyik még most is fut.
Nézd vissza.
Idéznék, ha megengeded:
"A tudomány terjedése természetesen valóban hozzájárult a vallás alapjainak a megrendüléséhez: amikor a tudomány olyan nagy presztízsre tett szert és az élet annyi területén vált alapvetővé, elkerülhetetlen volt, hogy a vallásos világszemléleteket megkérdőjelezze. Ez azonban nem azért van, mert a tudományos, illetve a vallásos világszemléletben valami inherens módon ellentmondó volna. Mint könyvünkben többször hangsúlyoztuk, (legalábbis valamiféle fundamentális értelemben) nem szükséges, hogy a vallás ugyanannak a problémának szentelje a figyelmét, mint a tudomány. A vallás nem szükségképpen teszi föl annak a kérdését, hogy empirikusan miként függenek össze a természet világában a dolgok. Elképzelhető, hogy egyedül az a kérdés érdekli, miért vannak úgy, ahogy, és miért olyanok, amilyenek. Lehet, hogy a tudomány választ képes adni arra, hogy miként épül föl a világ, de a világ és az emberi lét értelmének a kérdéseit érintetlenül hagyja. Sokszor mondják, hogy a tudomány pontosan arról nem mond semmit, amit _valóban_ tudni szeretnénk. Attól függ persze, hogy mit akarunk tudni és mit gondolunk egyáltalán tudhatónak, s ebből nem következik, hogy a vallás viszont képes e kérdés megválaszolására – a lényeg az, hogy a kettő nem szükségszerűen kerül egymással konfliktusba."
Az evolúcióelmélet a bibliai teremtéstörténetet tagadja maximum, nem Isten létezését, ergo nem (feltétlenül) ateista. De te is ilyesmiről írsz az utolsó kommentedben.
*Isten alatt itt most érthetsz bármiféle istenséget, nemcsak az ókeresztényt.
(Utolsó voltam.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!