Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Új találmányok?

Új találmányok?

Figyelt kérdés
Azt mondják a technológia folyton változik. Így ezért a kérdés, és hol változik? Szinte minden pillanatban feltalálnak valamit, és az érdekelne, hogy hol vannak azok a találmányok amiket feltaláltak? Van valami hírforrás, vagy weboldal ahol ezeket az újításokat bemutatják? Mert biztos sokmindent feltaláltak a mobiltelefon, a számítógép és az interneten kívül is, így érdekelne hogy mik azok! Ez egy nagy kérdés, tán ez a témakör határozza meg az egész civilizációnk folyamatát, sorsát. De 2019-ben már szeretném tudni hogy milyen újdonságok vannak a világban. A most használt kütyüink némelyike több mint 100éves, szeretnék értesülni az újjonan feltalált dolgokról, az elmúlt 20 esztendőből. Gondolom hasonlóan működik mint egy film megjelenése, bemutatása csak ez nem a mozikban van :).

2019. ápr. 11. 02:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A szabadalmi hivatalban érdeklődj...
2019. ápr. 11. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Wadmalac ***** válasza:
100%

"szeretnék értesülni az újjonan feltalált dolgokról, az elmúlt 20 esztendőből. Gondolom hasonlóan működik mint egy film megjelenése, bemutatása csak ez nem a mozikban van :)."

Hát szerintem az elmúlt 20 év találmányai elférnének egy 40 perces videón. Mármint minden képkockán egy. :)


Kis ízelítő:

https://www.youtube.com/results?search_query=ingenious+inven..

2019. ápr. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Keress rá a Googleben, weekly Scientific Breakthrough Summary
2019. ápr. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg azért nem látod őket, mert a nagy közönséget a tudományos áttörések nem nagyon érdeklik, így a hagyományos újságok, a bulvár ezekkel a kérdésekkel nem foglalkozik. Legfeljebb azzal, hogy a robotok hogy veszik át felettünk az irányítást. Ezzel szemben ott van például a Nature, egy magas preztizsű tudományos újság, aminek a célközönsége elsősorban kutatók.
2019. ápr. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Felfedezés meg találmány nem pont ugyanaz.


Felfedezésből rengeteg van, pl rájöttek hogyan maradnak életben az antarktiszi rákok a melegedő vizekben, de ez nem találmány.


Találmány azért látható kevesebb a mindennapokban, mert jellemzően nem civil szektorba, mindennapi élethez születnek új dolgok.


Pl a Falcon rakéták baromi újak, és nagyon nagy újítás az hogy többször használatosak, de nyilvánvalóan nem polgári felhasználásra és terjesztésre lett kitalálva, hanem űripar számára.


A mindennapokban max az informatika, 3D nyomtatás, akkumulátorok és energiatakarékos fogyasztók témakörében vannak új találmányok.

Pl kifejlesztenek egy litiumos akkumulátort ami 10%-al lassabban megy tönkre, vagy feltalálnak valami olyan eljárást, amivel növelhetik az internetes hálózat adatforgalmát egy felhasználó készüléke és a hálózat között.


De ezek nem olyan "látványosak", mint pl 1980-as évekhez képest az 1990-es évek fejlődése, amikor töméntelen új elektronikai cikk jelent meg mindenhol.


Vagy ott vannak az új gyógyszerhatóanyagok, amik találmányok, hisz új anyagokról beszélünk, és új termékek kerülhetnek ezáltal piacra, de mégse foglalkozik vele a legtöbb ember. Szerencsére a legtöbben nem vagyunk rászorulva arra hogy értesüljünk minden újabb rákellenes hatóanyagról, vagy Alzheimer ellenes hatóanyagról. Pedig vannak bőven újak.

2019. ápr. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Például az autó is több mint 100 éves. Tégy egymás mellé egy 1900-ból és egy 2000-ből valót. Vagy egy 2018-ból valót. A különbség mind azóta keletkezett új találmány.

A golyóstollat is régen feltalálták. De azért kellett egy és más, hogy a maivá váljék.

2019. ápr. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Na itt az első példa, mindenkinek köszönettel tartozom! :)
2019. ápr. 12. 07:23
 8/11 Wadmalac ***** válasza:

#5: Úgy érzem, egy kicsit el vannak bagatellizálva az új találmányok ebben a válaszban.


"Találmány azért látható kevesebb a mindennapokban, mert jellemzően nem civil szektorba, mindennapi élethez születnek új dolgok."

Hm, ez így csalós. Ami mondjuk az űrkutatásban kerül elsőre felhasználásra, utána, amikor átkerül a "civil" életbe, már nem számít új találmánynak, amíg meg nincs ott, addig azért nem, mert nem civil életben van?


A találmányoknak a lépcsőzetes fejlődése nem veszi el a találmány státuszát.

Az okostelefon például tipikus 21. századi találmány.

Minden, ami benne van, létezett már korábban, de az eszköz, ami mindezt egyetlen integrált egységgé teszi, az új. És ez nem sima legózás, nem az öngyújtóba tett ledes lámpa esete, ez az új eszköz új online világot teremtett.


"Pl a Falcon rakéták baromi újak, és nagyon nagy újítás az hogy többször használatosak, de nyilvánvalóan nem polgári felhasználásra és terjesztésre lett kitalálva, hanem űripar számára."

A többször használatos rakéta ötlete, alkalmazása valahol más a Space Shuttle esetén elindult, csak ott állatira nem lett gadzaságos, angolban azt mondják, reusable helyett refurbishable lett. Ezért én a SpaceX rakétáinál a talpra visszaszállás képességét nevezném történelmi húzásnak.

Az űripart meg egy magáncég és űrturizmus célja esetén nem választanám el a civil élettől, bár luxusárai miatt határeset.


"A mindennapokban max az informatika, 3D nyomtatás, akkumulátorok és energiatakarékos fogyasztók témakörében vannak új találmányok."

És itt bizony hatalmasak.

Maga a 3D nyomtatás múlt században sci-fi álom volt, ma ezernyi párhuzamos verziója sétál a mindennapi élet felhasználási útján.

Az akkumulátortechnika valóban nem mutatott eddig igazi áttörést, csupán intenzív fejlődést, de igazi ugrás nélkül.

A LED, OLED insinkább valóban csak a rendkívüli gazdaságosodás és miniatürizálás példája, nem új találmány.

A processzorok, számítógépek fejlődése is inkább egy felfutó fejlődési ráta, valódi ugrás nélkül, de a kvantumszámítógép, jelenleg még bármennyire kezdetleges, óriási ugrás.


"De ezek nem olyan "látványosak", mint pl 1980-as évekhez képest az 1990-es évek fejlődése, amikor töméntelen új elektronikai cikk jelent meg mindenhol."

...Amelyek nagy része, valljuk be, kérészéletűnek mondható. A bakelit évszázados, a mágnesszalag sok évtizedes uralma után a CD, DVD, BlueRay egyre rövidebb karriert futottak be. Még a merevlemezek tartják magukat a legjobban, de annak is kezd leáldozni.

Az SSD alapjai megvoltak már a 20. században is, mégis inkább 21. századi találmánynak tekinthető és bizony lenyom minden más tárolási módot.


"Vagy ott vannak az új gyógyszerhatóanyagok, amik találmányok, hisz új anyagokról beszélünk, és új termékek kerülhetnek ezáltal piacra, de mégse foglalkozik vele a legtöbb ember. Szerencsére a legtöbben nem vagyunk rászorulva arra hogy értesüljünk minden újabb rákellenes hatóanyagról, vagy Alzheimer ellenes hatóanyagról. Pedig vannak bőven újak."

Ezeknek a valódi átütő hírbe kerülését még egy dolog akadályozza, a feltalálástól az alkalmazhatóságig tartó, akár több évtizedes folyamat. Utána meg a megfizethetetlen luxusgyógyszertől a hétköznapi ember számára is elérhető szerig tartó út.

2019. ápr. 12. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Wadmalac ***** válasza:

Ugyan semmi nincs benne, ami ne létezett volna már a 20. század végén, mégis így egyben és az autóipart forradalmasító "tömegtermékként" nincs semmi hozzá fogható elődje, ide tenném a Tesla Model S-t.

Itt a találmány az volt, hogy valaki be merte dobni az autóiparba azt a terméket, aminek előtte még piaca, valódi vevői igénye sem volt, de azzal, hogy bekerült, exponenciálisan növekvő piacot is teremtett, sőt autóipari cégek közti versenyterületet.


Szerintem szintén nagy és tipikus 21. századi találmány a virtuális valuta.


Szintén a 21. század eredménye a VR és AR átkerülése sci-fiből a hétköznapokba.


Az extrém sportok, sporteszközök bővülése is idefér, nem?

Wingsuit?

Flyboard?

2019. ápr. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Egyébként konkrétan az új találmányokról, szabadalmakról a nagy szabadalmi adatbázisokban kereshetsz, pl:

[link] (Európai szabadalmi rendszerhez tartozó adatbázis)

[link] (PCT-hez tartozó adatbázis)

[link] (USA szabadalmi hivatal adatbázisa)

[link] (SZTNH - vagyis a magyar hivatal adatbázisa)

2019. ápr. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!