Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Támogatható az atomenergia...

Támogatható az atomenergia akkor amikor ilyen veszélyben vagyunk miatta?

Figyelt kérdés

Mikor egy katasztrófa ennyire a szerencsén múlik az annyit jelent, hogy a jövőben is bármikor bekövetkezhet, történik valami amire senki nem számított és 50-50, hogy szerencsénk lesz-e vagy pont nem.

[link]


2019. máj. 31. 17:18
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
92%
Szenzációhajhász cikk és baromság. Sima üzemzavar volt, kitelepítésről szó sem esett, pláne nem a fél országot. Ha elszáll egy rektorblokk még akkor sem kéne a fél országot kitelepíteni.
2019. máj. 31. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
77%

Kutyafütyiblogok szenzációhajhász baromságait megnyitni se érdemes. Utána kell járni a dolgoknak a kutyafütyiblogoknál hitelesebb helyeken, ez esetben például akár itt:


[link]


"Az üzemzavar következményei


A 2003. április 10-én a paksi 2. blokkon bekövetkezett súlyos üzemzavar nem járt sem személyi sérüléssel, sem a környezet elszennyezésével. A kijutott kis mennyiségű radioaktív anyagtól származó többletdózis elhanyagolható. Egybehangzóan erre a következtetésre jutottak a magyar hivatalos szervek, a magyar és külföldi környezetvédők. Az üzemzavar legsúlyosabb közvetlen következménye hatalmas pénzügyi veszteség. Ez magában foglalja a megsérült üzemanyag árát, az elhárításra fordított összegeket, továbbá a kiesett villamosenergia-termelésre jutó bevételt. Az utóbbi megítéléséhez tudnunk kell, hogy minden kiesett nap 50 millió forint veszteséget jelent. Ha a 2. blokk egy évig nem termel, akkor a veszteség 15-20 milliárd forintra becsülhető.


Mivel a sérült tartály nagy mennyiségű hasadóanyagot tartalmaz, mindaddig magában hordozza a kritikussági baleset veszélyét, amíg az üzemzavarkor elfoglalt helyén van és nem távolítják el belőle a szétroncsolódott hasadóanyagot. A fentiekből következik, hogy a biztonság fontos tényezője a bórsav magas koncentrációja, tehát a legnagyobb veszély a bórsav hígulása. Emiatt minden műveletet a legnagyobb körültekintéssel kell megtervezni, nehogy bekövetkezzék a sérült tartály megszaladása.


E veszélyre való tekintettel beszélnek egyesek kis Csernobilról. Ez a hasonlat azonban mindenképpen téves. Az 1960-as években hasonló szerkezetű (persze ép) reaktorok megszaladását szándékosan előidézték az Egyesült Államokban.3 A folyamat menetét filmre vették és műszerekkel részleteiben nyomon követték. Kísérletileg bebizonyosodott, hogy a megszaladás önszabályozó módon zajlik le. Közben a fűtőelemek egy része megsérül, a moderátor egy része kidobódik a tartályból. A sérült tisztítótartályban sem lenne ez másként: a fűtőelemek tovább sérülnének, a felette levő 10 m magas vízoszlop megemelkedne, de robbanás semmiképpen sem történne. Az a személy azonban, aki a megszaladást előidézné, jelentős sugárdózist kapna, mivel a közelben tartózkodna. Ez önmagában persze nagy baj, de ezen túlmenően a megszaladás még csak nem is emlékeztet a csernobili robbanásra."

2019. máj. 31. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
91%
Atomcsapda... a legtöbb féligazságokkal teli sötétzöld atomellenes oldal, nem csodálkozok a cikk pánikkeltési szintjén. Van az atomenergiával kapcsolatban jó pár kérdéses pont, nem egy komoly baleset veszélye az ami reális ellenérv ellene, ez csak az atomellenes pánikkeltés szintje. Mióta beléptünk az unióba csak lényeges biztonsági fejlesztések lehet atomerőművet üzemeltetni. Lehet vitatni az atomenergia költséghatékonyságát, vagy a kiégett fűtőelemek hosszútávú sorsát, de az, hogy szerencsénk lesz-e nem 50-50%, hanem sok biztonsági berendezés, negatív visszacsatolású szabályzás, stb által gondosan meg van tervezve, hogy még személyi mulasztás esetén se történhessen olyan komoly baleset, ami a lakosságot is veszélyezteti.
2019. máj. 31. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
89%

"Mikor egy katasztrófa ennyire a szerencsén múlik az annyit jelent, hogy a jövőben is bármikor bekövetkezhet, történik valami amire senki nem számított és 50-50, hogy szerencsénk lesz-e vagy pont nem."


50-50? Csak egy picit próbálj meg logikusan gondolkodni, és rájössz, hogy bazira nem 50-50%. Hány működő atomerőmű is volt vagy van eddig a bolygón összesen? 150? 200? És mennyinek a balesetéről is tudunk? 5-ről? 6-ról? (Ami ténylegesen baleset is volt/lett, nem csak üzemzavar.) Ha igaz lenne az 50-50, akkor kábé vagy 80-100 atomerőmű-balesetnek kellett volna már történnie, mióta atomerőműveket üzemeltetünk. Vagyis évente legalább 1-2 darabnak, szerte a bolygón. Vagy szerinted a 200-nak nem 100 körül van az 50%-a?

Sokszor ennyire egyszerűen le lehet leplezni ezeket a szenzációhajhász álhíreket, csak egy kicsi kritikával kell hozzállni. Ne kajálj be mindenféle szanzációhajhász baromságot, amit csak találsz a neten, inkább autentikusabb oldalakról tájékozódj, mint ilyen nevesincs klikkvadász blogokról.

2019. máj. 31. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
11%
Én már a cikkíró előtt is hasonló véleményen voltam. Minden ipari találmánynál a biztonságtechnikát a bekövetkezett balesetek húzzák fel, csak egyrészt a következmények sehol máshol nem tudnak ilyen súlyosak lenni, másrészt meg túl kevés az esetszám a tanuláshoz. A gépjármű elég kiforrott dolog, mivel már igen hosszú ideje igen nagy számban kísérletezik az üzemeltetéssel a világ. Nukleáris téren meg a legárulkodóbb az, amit Fukushima után lehetett olvasni az új gyártmányok prospektusaiban: olyan, mint ami Fukushimában történt, ezzel nem tud megtörténni. Ja, olyan nem, csak minden más, ami eddig nem történt meg, az történhet meg.
2019. máj. 31. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
18%

A hozzáállásra a legjellemzőbb, hogy #2 kiollózta azt, ami az ő érdekeit szolgálta, pedig a cikk folytatódik:

"Amikor azt mondjuk, hogy a paksi üzemzavar még csak nem is emlékeztet Csernobilra, csak fizikai és műszaki szempontokat veszünk figyelembe. Az üzemzavarhoz vezető okok között azonban szembetűnő párhuzamok ismerhetők fel. Áttekintésük rámutat arra, hogy baljós körülmények között az akkori hibák 17 évvel később újra megtörténhetnek."

2019. máj. 31. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
71%
Sok oldalnak már a domainnevéből lesír, hogy álhírgyár. Szomorú, hogy ezt nem veszik észre az emberek.
2019. máj. 31. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
71%
Ha igaz lenne amit írsz, akkor átlagban minden második erőműnek fel kéne robbannia. Ez történik? Nem igazán. Tehát marhaság a cikk?
2019. máj. 31. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
100%
Az atomcsapda a világ legnagyobb szennyblogja. Nézd meg a kommenteket, nincs egy cikke amit nem szedtek darabokra. Gyakorlatilag az ember minden egyes bekezdésen legszívesebben felsírna.
2019. máj. 31. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
14%

"Ha igaz lenne az 50-50, akkor kábé vagy 80-100 atomerőmű-balesetnek kellett volna már történnie, mióta atomerőműveket üzemeltetünk. Vagyis évente legalább 1-2 darabnak, szerte a bolygón. Vagy szerinted a 200-nak nem 100 körül van az 50%-a?"

Szerte a bolygón volt már néhány igen súlyos baleset! Csak atomerőművekben több mint 100 komoly atombaleset volt aminek több mint a fele Csernobil óta esett meg. Az összes atomenergiával kapcsolatos baleset több mint 60%-a pedig az USA-ban történt. Komoly nukleáris balesetek közé tartozik a 2011-es fukusimai baleset, a 1986-os csernobili katasztrófa, az 1979-es Three Mile-szigeti atomkatasztrófa és az 1961-es SL–1 baleset. Ezek után is azt lehet mondani, hogy TELJESEN biztonságos? A fenét az! Voltak valós balesetek, pedig mindegyik létesítményt úgy tervezték, hogy ne legyen baj. Aztán mindig kimaradt a számításból néhány apróság... Hogyan lehet kijelenteni, hogy egy ennyire bonyolult rendszerben soha nem fog olyasmi bekövetkezni, ami a környezetet radioaktív részecskékkel szennyezné? Aki ilyet állít, az még az atomcsapda szintű bulvár lapnál is ostobább, mert a fejét a homokba dugja.

2019. máj. 31. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!