Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az, hogy a tudomány elveszi a...

Az, hogy a tudomány elveszi a spiritualitást az emberektől, nem rossz?

Figyelt kérdés

A hitnek tulajdonképpen az a lényege, hogy erőt adjon a nehéz időszakban. De ha a tudomány mindent megmagyaraz, akkor mi marad az marad az embereknek?

Azok, akik jól élnek, azoknak mindegy. De a szegényebb emberek az istenhitből, a vonzás törvényéből stb. merítenek erőt.


okt. 7. 16:06
1 2 3 4 5
 11/43 A kérdező kommentje:

Akkor mégegyszer:


"A továbbiakban inkább olyanok válaszát várnám, akik jártasak a tudományban, de bele tudják magukat képzelni a hívő ember helyébe."


Tartsuk ezt tiszteletben. Kérem!

okt. 7. 17:03
 12/43 anonim ***** válasza:
55%
Nem nagyon látom az oldal leírásában, hogy majd te hozol itt szabályokat.
okt. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 A kérdező kommentje:

#12


Ez igaz, de én úgy használom az oldalt, hogy tiszteletben tartom a Kérdező kérését. Ez így korrekt.

Nem tudom, neked mi hasznod van abból, hogy ide kommentelsz úgy, hogy nem te vagy a célközönség, ezzel csak azt éred el, hogy a te világnézeted ellenszenvessé válik. Habár, ha ez a cél, akkor jó úton haladsz.

Christopher Hitchens valszeg sokszor az ellenkező hatást érte el azzal, hogy provokálta a keresztényeket.

okt. 7. 17:09
 14/43 anonim ***** válasza:
95%
Engem nagyon vallásosan neveltek, ennek ellenére egyetértek azokkal, akik szerint fölösleges mesékkel ámítani magad, ettöl csak butább leszel, erösebb nem.
okt. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
Ja a 14 -es vagyok és mérnük, tehát a tudományokban is jártas vagyok
okt. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
82%
A struccpolitika itt nem működik pistike.
okt. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
32%
A tudomány még távol van attól, hogy mindent megmagyarázna. De ha így is volna, az emberben meglévő spirituális vágyat nem tudná kiváltani. Nyilván vannak emberek akikben nem erős ez a vágy, de ezt szerintem nem befolyásolja a tudomány fejlettsége.
okt. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
14%

Ahol a tudomány már megmondta az igazat, ott a legnagyobb butaság a spiritualitáshoz fordulni.

Ugye, szerinted is?

VISZONT a tudomány sok mindenről nem tud nyilatkozni - és ott megteheted. Egy értelmes hívő ma így gondolkodik.


Tudományos szempontból az a helyzet, hogy a hit el fog tolni valamilyen irányba a mostani nézőpontodból. Arra nagyon kicsi az esély, hogy pont az igazság irányába vigyen... CSAKHOGY a Földön rengeteg féle hit van! Ha mind másfelé visz, akkor az igazságot VALAMELYIK hívő hamarabb találja meg, mint egy ateista, és ez igaz az életben maradásra is. Tehát, ha te akarod felfedezni az igazságot, akkor érdemes ilyen hívőnek lenni (aki mindig követi a tudományt is), mert jobb esélyed van rá, mint egy ateistának. Kicsit hasonló a helyzet, mint a lottónál: ha sose veszel szelvényt, akkor tuti nem nyersz.

Ezért van kevés ateista, mert ők régen hamarabb meghaltak, mint a hívők egy kisebb csoportja, amelyik véletlenül valami jóban hitt.

okt. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
80%

Nem, egyáltalán. Sőt...


"A hitnek tulajdonképpen az a lényege, hogy erőt adjon a nehéz időszakban."

Igen, csak ez több problémát felvet.


1. Amíg a hit ad erőt, addig az ember nem tesz semmit. Adott egy probléma, meg kellene oldani, de a hívő nem tesz semmit, mert "Isten jó és majd segít". Szerencsére ma már eljutottunk arra a szintre, hogy ez a probléma többnyire a személyes életre redukálódott (nem teljesen, de többnyire), azonban évszázadokon keresztül ez a hozzáállás vezette az emberiséget és ennek köszönhetően nagyon lassú volt a fejlődésünk, mert mindig mindenki várta az Isteni megoldást és választ a problémákra. Mindenki csak beletörődött a dolgokba és várta a csodát, ami persze nem jött sosem.


2. Egy másik dolog, ami nagyszabású társadalmi problémát idéz elő, az pontosan az a komfort, amit a hit nyújt az embereknek. Írtam ugye az előbb, hogy javarészt, DE NEM TELJESEN korlátozódnak a problémák a hívől személyes életére. Ugyanis ahogy te is írtad, a hit komfortot ad a hívő embernek. Mi történik akkor, ha a valóság megbolygatja a hamis, hitből eredő komfortot? A hívő kizökken a komfortból és hát azt senki sem szereti, ugye? Na, ilyenkor a hívő elkezd támadni. Ennek is van ugye egy személyes, kisszabású oldala, amikor elkezdenek tiktok videókat gyártani, hogy rohadt pogányok mind pokolra juttok, ugyanakkor van egy kiemelten veszélyes oldala is és ez az az oldal, ahonnan a háborúk 90%-a ered. Ha feltételezzük, hogy hit sohasem létezett volna, rengeteg háború a világon soha sem történt volna meg. De van hit, ezek a háborúk megtörténtek, a mai napig zajlanak (lást, közel-kelet) és amíg a hit teljes egészében kiirtásra nem kerül, addig ezek a háborúk soha nem is fognak véget érni.


Száz szónak is egy a vége: a hit rossz. Régen elfogadható volt, amíg az Istenekben való hit volt a legelfogadhatóbb válasz a világ létezésére, azaz kvázi a hit volt maga a tudomány. De ez nagyon-nagyon régen volt. Azóta a hit kizárólag problémákat okoz.

okt. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, nézd meg itt a pontozást: hívők pontozzák le a jó válaszokat.

Szerinted ez így rendben van? Ezért érdemes hinni, hogy ilyen legyél?

okt. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!