Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Tételezzük fel, hogy valóban...

Tételezzük fel, hogy valóban aura vesz minket körül. Ez esetben mi alkothatja?

Figyelt kérdés

2012. jún. 17. 14:11
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
Tételezzük fel, hogy nem létezik, tehát semmiből.
2012. jún. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ectoplazma! :D
2012. jún. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az első válaszhoz hasonlókat lepontozom, ugyanis értékelhetetlen a kérdés szempontjából.
2012. jún. 17. 14:25
 4/8 anonim ***** válasza:
72%
Mivel feltételezzük, ezért nem lehet pontosan tudni, csak feltételezni, ami ebben az esetben egyenlő azzal hogy bármi amit kitalálunk. Ha nagyon muszáj, akkor gyenge elektromágneses kölcsönhatás.
2012. jún. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha feltételezzük, hogy aura vesz minket körül, akkor azt 100% feltétel alkotja.

De most komolyan.

Az aura tudtommal nincs definiálva ( ha lenne, nem kellene feltenni, hogy egyáltalán van, hanem tudnánk), így, hogy te mit hívsz aurának, teljesen szubjektív.

2012. jún. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Halleluja! Már azt hittem, nem lesz objektív válasz. Köszönöm, érdekes meglátás.:)
2012. jún. 17. 14:53
 7/8 A kérdező kommentje:
14:53, ez is érdekes, én szimplán a konvencionális értelemben vett auráról beszélek, addig egyelőre nem boncolgattam, hogy személyesen definiáljam.
2012. jún. 17. 14:55
 8/8 anonim ***** válasza:
50%

Kérdezd azokat, akik konvencionális értelemben vett auráról szónokolnak. Meg fogsz lepődni, hányféle választ kapsz. Persze azért többnyire mellébeszélést fogsz hallani. Ez az ezotéria területe.


Egyébként aurának nevezik az embernek azt az érzelmi, szellemi "kisugárzását" is, amelynek alapján például valakit erős egyéniségnek, határozottnak, vagy éppen nyámnyilának tartanak.


Abban az értelemben is létezik "aura", hogy az ember, mint élő sejtek összessége, forrásként nagyon összetett, de végső soron elektromágneses mezővel rendelkezik. Ez a mező abban az értelemben jellemző egyes emberekre, hogy nyugodt, vagy izgalmi állapotban más az agyműködés, különféle betegségekből származó torz szervműködés is más elektromos mezőt hoz létre, mint a normális. Egyes eléggé erős és jellemző eseteket mérni is képesek. Van ilyen orvosi vizsgálat is, viszonylag megbízható elméleten alapul. Mérésének egyik fő problémája a gyenge jel (nagyon drága műszer kell hozzá), a másik pedig az, hogy a mért jelforma és az ember valamilyen jellemzője között ok-okozati összefüggést kell kimutatni. Ennyire részletesen nem ismerjük még az emberi test ingerátviteli mechanizmusait.

2012. jún. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!