Tételezzük fel, ha valaki építene egy hatalmas porszívót, a cső egyik végét a világűrbe, a másikat pedig a Szahara homokjába célozná, és a sok homokot kiszívni az űrbe, milyen következménye lenne?
Figyelt kérdés
Képes lenne a térség normális "modern" életet élni ezután ?2011. okt. 23. 22:17
1/15 A kérdező kommentje:
kiszívná az űrbe*
2011. okt. 23. 22:20
3/15 anonim válasza:
pff, attól függ, milyen messze jut. Ha nem jut ki a föld gravitációs vonzásából, elképzelhető, hogy gyűrűje lenne a földnek. Azonban ennek lehetnek olyan következményei, mint pl. egyenlítői területek lehűlése a kevesebb napfény miatt, stb. Ha kijut a föld vonzásából, akkor mezei űrszemét lesz belőle.
4/15 anonim válasza:
Ezt a porszívós dolgot az Űrgolyhókból vetted? :D Amúgy a homokkal együtt a levegőt is kiszívná és az egész bolygó megérezné a dolgot (konkrétan nem maradna belélegezhető oxigén).
5/15 anonim válasza:
Homoksivatag helyett kősivatag maradna.
6/15 Shai-Hulud válasza:
Amennyi pénzbe és energiába kerülne egy ilyen porszívó elkészítése és működtetése, annak a TÖREDÉKÉBŐL meg lehetne oldani a Szahara öntözését, a térség termővé tétele.
Egyébként jó kísérletezést! :-D
7/15 anonim válasza:
A homok helyére befolyna a tenger...
8/15 anonim válasza:
Mivel a napi hőingadozás megmaradna, hosszútávon újrakezdődne a sivatagosodás, a kőzetréteg lassan megint homokot képezne. Termőföld sajnos a homok alatt sincs. (Valószínűleg. :))
9/15 anonim válasza:
A Szaharában nemcsak homok van. Rendkívül vátozatos táj, csak egy kicsit nagyobb benne minden. Meglehetősen nagy része sziklás, hegyes. A Szahara nem agy nagy lapos homoktenger, hanem sokkal változatosabb, mint például nálunk az Alföld. Vannak benne városok, amelyek nem nélkülözhetik a homokot. Az oázisok pedig az átlagos homokfelszínnél sok méterrel alacsonyabb területek, nagyjából úgy, mint egy teknő. Emiatt marad meg bennük a víz, homok nélkül nem léteznének oázisok. Vannak a homokban időszakos tavak, amelyek esős évszakban megtelnek vízzel, ide jönnek a vízimadarak, mert néhány hét alatt kizöldül a környezet. Homok nélkül nincs tórendszer, elpusztulnak a vízimadarak. A homok határozza meg azoknak a víznyerő helyeknek a helyét, folyását, ahonnan a sivatagi állatok is a vízszükségletüket kielégíthetik. A víz nélkül semmilyen élet nem létezne.
10/15 anonim válasza:
A föld forgási sebessége meg változna.És a klíma is,a hő elnyelés miatt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!