Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen következménye lenne,...

Milyen következménye lenne, ha megszünne a Föld mágneses mezeje? Vagy ha mondjuk megfordulna az északi-déli pólus?

Figyelt kérdés
Mi lenne akkor az elektromos berendezésekkel, rádiójelekkel, rádiójeleket, és mágnesességet használó eszközökkel, Tv, rádiótelefon stb stb.
2010. jan. 10. 10:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha teljesen megszűnne a mágnesesség az katasztrófa lenne,mert a napból jövő káros sugárzást/töltött részecskéket nem térítené el semmi és ez szinte minden élőlény DNS-ét súlyosan károsítaná,elpusztítaná.

A Pólus váltás nem hiszem hogy akkora tragédia lenne,jó-párszor megtörtént a föld történetében,bár a pólus váltás ideje alatt lehetséges károsodás a már említett DNS-ben,de erre még nem volt példa a civilizációnk története alatt.Igy senki sem tudja biztosan ,hogy pontosan hogy-hogyan zajlik le és mennyi ideig tart.

2010. jan. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
pólusváltás valószínűleg nem járna komolyabb következményekkel, egy ideig valamivel több ember halna meg rákban, mert erősebb a kozmikus sugárzás, de kb ennyi.
2010. jan. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%

Ha nem lenne mágneses tér, akkor a napszél egyszerűen elfújná a légkört (meg magától is elszökne) és akkor mindennek kampec.

Maga az a tény, hogy az egyik pólus itt van, a másik meg ott, semmilyen behatással nincs az életünkre.

A pólusváltozás valószínűleg nagy katasztrófákkal járna, de a megváltozott helyzet semmi extra különbséget nem jelentene.

2010. jan. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%
Pólusváltásról van egy tökjó, Delej c. könyv. :D
2010. jan. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%
Utolsó elöttinek: Hogyan fújná el a napszél a légkört? :) A mágnesesség nem egyenlő a gravitációval.
2010. jan. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem egyenlő, de a mágneses tér téríti el a napszelet, ami így csak igen korlátozott mértékben éri el a Földet. Ha nem lenne mágneses tér, akkor a napszél ereje nagyobb lenne a légkörre nézve, mint a gravitációé.

Nem a mágneses tér tartja a helyén a légkört. Az csak megvédi a Földet a napszéltől, ami egyébként elfújná.

(Félreértés ne essék, más szerepe is van.)


L

2010. jan. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
Geológiai minták alapján mágneses póluscsere átlagosan 250-300 ezer évente történik. Az utolsó ilyen esemény 750 ezer éve történt, tehát bármikor bekövetkezhet. A változás nem gyors - néhány ezer év alatt zajlik le. Így talán lesz idő felkészülni arra az időszakra, amikor bolygónkat szabadon bombázhatják a kozmikus sugarak.
2010. jan. 31. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%

Maga az átfordulás több évezredig is eltarthat. Ha ezalatt nullára csökkenne a mágneses tér, és megszûnne a külsõ sugárzás elleni védelem, akkor néhány százezer évenként kihalna a földi élet. Már ebbõl is látható, hogy nem ez az átfordulás valós forgatókönyve.


A mai elképzelés szerint a Föld mágneses terét az olvadt vasötvözetbõl álló külsõ mag mozgása, örvénylése kelti. A mozgás, örvénylés forrása a szilárd belsõ mag forgása és hõátadása. A Kaliforniai Egyetem kutatói számítógépes modellt szerkesztettek a külsõ mag örvénylésére, és a geomágneses tér keletkezésére. A lefuttatott modell szerint az idõnkénti pólusváltás szükségszerû. Ez a szükségszerû váltás azonban nem a mágneses tér elgyengülésén és újra felépülésén keresztül megy végbe. Ehelyett az történik, hogy a nyugalmi periódusokban alapvetõen dipólus jellegû tér bonyolultabbá válik. Kvadropólus, hexopólus, sõt, akár oktopólus jellegû tagok válnak dominánssá, ráadásul ezek a többlet pólusok nem egyenletesen oszlanak el a gömbfelületen. Összevissza jelennek meg és tûnnek el hol déli, hol északi mágneses pólusok a Föld legkülönbözõbb részein, a mágneses tér kaotikussá válik, miközben az intenzitása alig változik, a világûrbõl jövõ részecskesugárzások elleni mágneses pajzs megmarad. Összevissza jelenhet meg sarki fény a legváratlanabb helyeken. A mágneses iránytû teljesen használhatatlanná válik, ez azonban a rohamosan terjedõ GPS korában elviselhetõ. Más észrevehetõ hatása pedig nincs a változásnak. Néhány ezer év múltán azután újra lecsendesedik, dipólussá rendezõdik a Föld mágneses tere, csak akkor már ellenkezõ polaritással.


Nem tudhatjuk, mikor köszönt ránk a legközelebbi pólusváltás, egyelõre semmi jele nem látszik, pánikra azonban akkor sincs okunk, ha mégis bekövetkezne.

2010. febr. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!