Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha lefúrok a föld közepéig,...

Ha lefúrok a föld közepéig, és onnan tovább fúrok lefele, akkor ott már fölfele fúrok vagy lefelé?

Figyelt kérdés
Azzal ne foglalkozzatok hogy mivel fúrok:D
2010. máj. 14. 23:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezt a fejeden is ki tudod próbálni,és megtudod:)
2010. máj. 15. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Na, ezen már én is gondolkoztam! Sőt azon is, hogy mi történne velem, mit éreznék, merre húzna a gravitáció ahogy haladok előre?


A következőre jutottam:


[link]


Ha sikerülne úgy fúrni hogy kikerüljem a belső magot, vagyis ne égjek el, akkor elvileg is lehetséges lenne átmenni a földön.


Képzeljünk el egy ehhez hasonló ábrát:

[link]


Ezen látszik a Föld hossztengelye, ezzel párhuzamosan kezdeném meg a fúrást, csak odébb, jobbra vagy balra a sarkpontoktól hogy elkerüljem a magot.


Namost ez nyilván nem merőleges szög a Föld felszínére, hanem körülbelül egy 45°-os szögben kellene elkezdeni fúrni. Így tehát, a Föld relatív sík felszínéhez viszonyítva egy gyengén lejtő alagútban haladnék, egészen addig amíg a Föld tömegközéppontja (ami a magnál van), nem lesz teljesen alattam.

A lejtőt az elején azért érezném lejtőnek mert a tömegközéppont nem pontosan alattam, hanem kicsit eltolódva van. Ha pont a sarkoknál kezdeném el, akkor a gravitáció erővektora merőleges lenne a Föld felszínére így a felszínre merőlegesen kéne elkezdenem fúrni, és ez gyakorlatilag egy lassú zuhanás lenne a magba.


Most képzeljük el hogy a hossztengelyt megfelezem és a felezőpontba húzok egy merőlegest. Amint fúrással elérném ezt a merőlegest, már nem lejtőnek érzeném az alagutat, hanem egy sík terepnek, ami nem lejt semerre sem, mert a gravitáció erővektora pontosan a talpamtól a Föld magja felé mutatna, merőlegesen a hossztengelyre.

Ez az erővektor persze mindig a tömegközéppont felé mutat, de amíg nem merőleges, lejtőnek vagy emelkedőnek érzem az utat.


Eddig pontig (a merőlegesig) tehát lefelé fúrnék.


Ha ettől a ponttól továbbmennék, már nem lejtőn mennék, hanem egy gyenge emelkedőn, ami egyre meredekebb ahogy távolodok a merőlegestől.


Innentől tehát már felfelé fúrnék.


Egészen addig míg el nem érem a felszínt. :)

2010. máj. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Lefelé haladva fokozatosan gyengülne a gravitáció,míg a föld közepénél lebegnél a kiegyenlített gravitáció miatt.(Persze...csak ha a cső szerkezeted kibírná a föld teljes súlyát és hőálló lennél)
2010. máj. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 dellfil ***** válasza:
A közepétől természetesen "felfelé" fúrnál.
2010. máj. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!