Miért nem használjuk ki a föld belsejében lévő hőt? Tudom h mélyen van meg minden, de ez nem lenne jó alternatíva?
Azért mert még jelenleg is olcsóbb a fosszilis tüzelő anyag előteremtése mint a geotermikus energiához való hozzáférés.
Izlandon viszont olyan közel van a földhő,hogy az éri meg jobban ott,...nem beszélve arról hogy nekik szinte nincs is erdőjük,szenük,olajuk gázuk stb,szinte csak lávaköves pusztaságuk van.
Az a baj a geotermikus energiával, hogy egyedi házfűtésre nagyon jó ugyan, de ipari alkalmazásra (pl erőmű) kevésbé. Az egyedi megoldások viszont mindig drágábbak, pl ha saját magad termeled magadnak az áramot szélkerékkel meg ilyenek, az emberek ezért találták fel az ipari elosztó rendszereket, pl gázművek, távfűtés, elektromos művek.
Szóval amíg nem lehet a geotermikus energiát központosítva használni, vagy amíg már nem lesz az egyedi geoterm erőmű is olcsóbb, addig valószínűleg marad a fosszilis.
Lehet használni, de nagyon drága a beruházás.
Majd, ha fogytán az olaj, ez is el fog terjedni.
Akkor majd probléma lesz az is, hogy a településen a szomszédoknak meg kell egyezni. A jelenlegi rendszerekben a fűtött hely alapterületénél jóval nagyobb helyet foglal el egy-egy rendszer.
Szerintem ha rámennének a mérnökök , tudósok biztos hogy hatalmas energiákat lehetne így megmozgósítani.
De lehet nem közvetlenül kéne felhasználni a hőt és nem kis mennyiségekben, hanem mondjuk erőművekhez.
Magyarország a Föld egyik forró pontja a geotermikus gradienst tekintve. 5celcius/100m ez másfélszerese a világátlagnak, tehát ez nagyszerű adottság. Ami megint csak jó hogy tele vagyunk hőforrásokkal, de ez a dolog buktatója is mert ugyan megújuló, de nem szabad lecsapolni mert még kiszárad, tehát csak lakóépületek, uszodák, szállodák, és üvegházak fűtésére használják. Sajnos még tényleg drága, és igen nagy helyet foglal, de egy alternatív fűtésnek megfelel. erőműnek még nem megoldott, hiszen ugye a vízkészleteket nem szabad veszélyeztetni, de vannak már biogáz erőművek,
a napkollektorok is terjednek, szél parkunk is van már, tehát ezen energiák vegyítésével tudjuk majd kiváltani a fosszilis energiahordozókat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!