Szerintetek nem ijesztő, hogy ennyire terjed a robottechnológia?
Tévében láttam, hogy már egyes országokban léteznek 100 százalékig robotok által működtetett raktárak, gyárak, üzemek.
Páldául a Heinz gyárban is csak robotok vannak! Van ott egy gép is, ami a tojást feltöri és külön választja a fehérjét a sárgájától! De, mindent gép csinál ott!
Volt egy raktár is, ahol robotok szedték ki az árut, robotok is csomagolták be. Sőt! A targoncák is mind robotok voltak!
Meg Olaszországban is létezik már olyan étterem, ahol robot pincérek vannak. Ez azét ijesztő, nem?!
Nyilván, a vezérigazgatóknak, tulajdonosoknak jó, mert egy robotnak nincsenek igényei: nem eszik, nem iszik, nem megy szabadságra, 0 - 24 - ben dolgoztatható, hiszen nem i fárad el! A járulékokról, fizetésről már ne is beszéljünk! Egy robotnak nem kell kell fizetést adni!
Az IT - soknak meg az egyéb informatikai szakembereknek ez jó, mert sokkal nagyobb lesz a piacul, mint most. Viszont, az a kétségbe ejtő, hogy előbb - utóbb minden betanított munkát vagy egyszerűbb szakmunkát robotok fognak elvégezni. De, az emberiség nő! Egyre több az ember, viszont így idővel rengeteg szakma fog megszűnni, ami munkanélküliséghez, háborúkhoz fog vezetni!
A munkásembereknek, gyári munkásoknak, betanított munkásoknak ez nagyon nagy baj lesz! Tehát, az egyszerű embereknek, akik nem értenek a számítógépekhez, csak ahhoz sz egyszerű munkához, amit csinálnak.
Miért?
Megrendelsz 1000 adag ételt, aztán beleszórod a csatornába.
Ebből megcsinálsz 1 nap 20 félét, már nem működik semmi.
#71:
Egy totális jóléti társadalom sem jelenti azt, hogy kontroll sincs.
Törvények, szabályok, megszegéséért büntetés ott is lesz.
A mai világban hülyén hangzik egy olyan szabálysértési kategória, hogy pazarlás, de ott életszerű lehet.
Szerintem a szocialista-kommunista utópia teljesen felejtős, bármilyen jóléti társadalomban is.
A tudásra ugyanis mindig szükség lesz, aminek a megszerzése fáradságos, tehát valamivel jutalmazni kell. Az emberek motivációja pedig sokféle, de a pénz az, amivel ezek az egymástól eltérő igények a legjobban kielégíthetőek.
Emellett a pénzen az ember szintén VIP-séget, kivételezettséget vásárol meg. Minek az autó, ha ott a tömegközlekedés? Minek a saját ingatlan, ha bérelni is lehet? Minek a drágább ruha, ha kapsz kínait tizedannyiért?
#73: Igen, valamilyen formában, bizonyos rétegnek továbbra is működni fog egy munkaérték-motivációs rendszer.
De pont sok olyan átlagembernek nem lesz erre szüksége, aki a robottal helyettesíthető kategória.
Az biztos, hogy egy ilyen általános jóléti világ, kényszerű piaci verseny nélkül tespedtebb lesz, mint a mai.
És ez együtt járhat a fejlődési ütem csökkenésével is.
De szerintem csak az ÜTEM csökkenésével.
Ami ma tiszta exponenciális, az laposodni fog. Nem nagyon, mert az egymásra épülő ismeretek fejlődést segítő hatása továbbra is tolni fogja felfelé a fejlődést.
Nem vagyok benne biztos, hogy egy, a munkáját félig-meddig hobbiból és nem megélhetési kényszer, munkahelyi stressz és hajtás alatt dolgozó szakember kevésbé lenne hatékony.
"továbbra is tolni fogja felfelé a fejlődést"
Ja.
TE továbbra is tolni fogod, mert ezt szoktad meg.
Meg egyébként is olyan mindent kiturkáló típus vagy.
Csak 1 generációt adok ahhoz, hogy meglegyen az a nemzedék, amelyik hivatalból nem fejleszt többé soha semmit.
Dummy generáció.
Nem laposodni fog a görbe, hanem vízszintes lesz.
Egy ideig.
"ra ugyanis mindig szükség lesz, aminek a megszerzése fáradságos, tehát valamivel jutalmazni kell. Az emberek motivációja pedig sokféle, de a pénz az, amivel ezek az egymástól eltérő igények a legjobban kielégíthetőek."
Jelenleg. Viszont ha elvesziti a pénz az értékét, akkor kell valami más helyette. Jól szervezett oktatási rendszerrel ez a más lehetne pl. a tanulásban, a kutatásban, a világ megismerése közben szerzett sikerélmény. Ez pl. olyannyira jól működik, hogy a kutatók jelentős részének (majdnem) teljesen mindegy, hogy mennyi jövedelmezést biztositasz, akkor is ugyanazt csinálná, amit csinál. (Nyilván, ha túl kevés, akkor felkopik az álla éhen, és valami jövedelmezőbb után kell néznie, de ekkor sem szivesen tenné.) Ha ez el van mélyitve társadalmi szinten, akkor magáért a tanulás, a kutatás, a megismerés öröméért kutatnál és ismernéd meg a világot, nem pedig pénzért, vagy ilyesmikért.
Ugyanez vonatkozik a művészekre, alkotókra is, meg sok esetben a vallásokra is. Ezeket is műveli az ember gyakran anélkül, hogy egy árva kanyit is kapna érte. Nyilván, ma csak hobbiszinten, mert valamiből el kell tartania önmagát, és még a hobbiját is finansziroznia kell. De ha ingyen kapod meg a hobbid kellékeit, és egyébként sosem szenvedsz hiányt semmi másban sem, és nem is kell sosem mást csinálnod helyette, na akkor tudhatsz csak igazán kibontakozni, kiteljesedni a hobbidat, azt a foglalkozást illetően, ami maximálisan meg tudja adni a kellő sikerélményt számodra.
Jó most lehet, hogy létezik unalombóli bűnözés meg stresszoldási is, de néhány ritka kivételekkel együtt is elmondható, hogy általában a bűnözés oka a könnyebb, gyorsabb, több, és a más lehetőség nincs irányából keletkezik.
"A kézműves termékek felértékelődését én részben megkérdőjelezem."
"Azért van egy ilyen trend, sőt egyre erősebben érezhető és pontosan, ami a kétséged, az ár-érték viszony nem mindig igazolható. Sőt többször nem, mint igen."
Igen én is írtam, hogy terjed a dolog, viszont itt a gépek által tömegesen elvett munkákhoz viszonyulva, ez lehet, hogy nem növekvő divat lesz, hanem kényszer, mert valami megélhetés kell, vagy kiegészítés az alapjövedelemhez. A tömegek munkanélküliség esetén már nem a trendisége lesz fontos, hanem, hogy egyáltalán legyen valami. Ha az emberek fele elveszítené a munkáját, akkor nem érdekelné őket semmiféle különlegesség szemlélet a home made termékeknél, örülnének hogy van valami egyáltalán.
Amúgy tényleg nem feltétlenül jobb minőségben a kézi és egyedi, de kézi és egyedi, és gondolom van akinek ennyi is elég.
Az alapjövedelem nem kommunizmus, de vannak közös vonások. A kommunizmus fő hibája, hogy nem tette lehetővé a szabad árakat és gazdagodást, ezért buknia kellett, államilag szabtak árat és egy osztály nélküli társadalom volt a cél. Attól függetlenül, hogy a megvalósítás mennyire közelített hozzá.
Ez így igaz.
Viszont csak itt, a gyíkon kell körbenézned, hogy miféle hobbik léteznek, és ebből milyen a pozitív/negatív arány.
Az eredmény szerintem riasztó.
"TE továbbra is tolni fogod, mert ezt szoktad meg.
Meg egyébként is olyan mindent kiturkáló típus vagy."
Oké, látom te is érvelésnek tekinted a köpködést mindenkire, aki nem ért veled egyet.
Grat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!