Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek nem ijesztő, hogy...

Szerintetek nem ijesztő, hogy ennyire terjed a robottechnológia?

Figyelt kérdés

Tévében láttam, hogy már egyes országokban léteznek 100 százalékig robotok által működtetett raktárak, gyárak, üzemek.

Páldául a Heinz gyárban is csak robotok vannak! Van ott egy gép is, ami a tojást feltöri és külön választja a fehérjét a sárgájától! De, mindent gép csinál ott!

Volt egy raktár is, ahol robotok szedték ki az árut, robotok is csomagolták be. Sőt! A targoncák is mind robotok voltak!

Meg Olaszországban is létezik már olyan étterem, ahol robot pincérek vannak. Ez azét ijesztő, nem?!

Nyilván, a vezérigazgatóknak, tulajdonosoknak jó, mert egy robotnak nincsenek igényei: nem eszik, nem iszik, nem megy szabadságra, 0 - 24 - ben dolgoztatható, hiszen nem i fárad el! A járulékokról, fizetésről már ne is beszéljünk! Egy robotnak nem kell kell fizetést adni!

Az IT - soknak meg az egyéb informatikai szakembereknek ez jó, mert sokkal nagyobb lesz a piacul, mint most. Viszont, az a kétségbe ejtő, hogy előbb - utóbb minden betanított munkát vagy egyszerűbb szakmunkát robotok fognak elvégezni. De, az emberiség nő! Egyre több az ember, viszont így idővel rengeteg szakma fog megszűnni, ami munkanélküliséghez, háborúkhoz fog vezetni!

A munkásembereknek, gyári munkásoknak, betanított munkásoknak ez nagyon nagy baj lesz! Tehát, az egyszerű embereknek, akik nem értenek a számítógépekhez, csak ahhoz sz egyszerű munkához, amit csinálnak.



2021. febr. 22. 22:23
 51/98 anonim ***** válasza:
45%

""Nem állítottam ilyet. Azt állítottam, hogy a tervezés, létrehozás folyamán a kordában tartás szükségletei felmérhetőek."


Na akkor már legalább világos, hogy miért nem értjük egymást.

Én azt gondolom, hogy az AGI-t nem "tervezi, létrehozni" fogjuk - lévén, hogy mi magunkat sem értjük még, ezért nem tudunk ilyet megtervezni, létrehozni sem.


Én úgy gondolom, hogy mi a kereteket, a lehetőséget hozzuk létre, hogy kifejlődjön az AGI, tehát az szintű komplexitása a viselkedésének, amit már a mi fogalmainkkal egy intelligens, öntudatos entitásnak tekintünk.


És talán észre sem vesszük majd, hogy bekövetkezett, mert annyira gyors lesz - a virtuális evolúciót nem kötik a fizikai világ azon törvényszerűségei, amik miatt akár 100 millió éveknek kell eltelnie látványos változásokhoz.


És amelynek a hardveres korlátja is annyi lesz, hogy ami nincs az internetre kapcsolva, ahhoz nem fér hozzá.

(Legalábbis egy ideig, mert ha a fizikai világban is megjelenik, pl. általa vezérelt robotok formájában, akkor már ez sem lesz egy áthághatatlan akadály.)


Szóval én reális veszélynek látom azt, hogy mire felismerjük, hogy létrejött, már nem fogjuk tudni megállítani.

Mert nyilvánvalóan nem kapcsolhatjuk le az internetet, se az összes számítógépet egyszerre a világon, és format C: mindenre IS; Ettől összeomlana a civilizációnk.

2021. febr. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/98 anonim ***** válasza:
91%

"Tehát az egyetlen megmaradt és logikus lehetőség az, hogy evolúció útján alakult ki"


Persze, ha minden mást kizársz, akkor ez marad.

De felesleges ebbe már mélyebben belemenni, mert egyikünknek sincsenek meg a kellő ismeretei sem az öntudatról, sem annak létrejöttéről ahhoz, hogy eredményre jussunk ebben a kérdésben.

2021. febr. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/98 anonim ***** válasza:

"Persze, ha minden mást kizársz, akkor ez marad.


De felesleges ebbe már mélyebben belemenni, mert egyikünknek sincsenek meg a kellő ismeretei sem az öntudatról, sem annak létrejöttéről ahhoz, hogy eredményre jussunk ebben a kérdésben."



Értem. Tehát te reális lehetőségnek tartod, hogy isten alkotta az emberi értelmet, öntudatot.

2021. febr. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/98 anonim ***** válasza:
45%

#53

Miért feltétlenül Isten? Miért nem valami másik intelligencia?

Mi van, ha szimuláció az egész világegyetem? Erre speciel több jel utal, mint Isten létezésére.

2021. febr. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/98 anonim ***** válasza:
94%

"Miért feltétlenül Isten? Miért nem valami másik intelligencia?"


Leírtam már, hogy a másik intelligencia, ami minket alkotott, ugyanúgy visszavezet logikusan az isten-problémához, mert:

- vagy evolúció útján jött létre

- vagy isten alkotta


Tehát ha elvetjük isten létezését, akkor szükségszerűen el kell jutnunk a kreációs láncolatban egy olyan intelligenciához, amit nem egy másik alkotott, hanem kifejlődött egy másik intelligencia, öntudat beavatkozása nélkül.

2021. febr. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/98 anonim ***** válasza:

#55

Csak akkor, ha eltekintünk attól, hogy egy másik világegyetemben más értelmezése lehet az időnek.

2021. febr. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/98 TappancsMancs ***** válasza:

Egyenlőre még közelében sincs a technológia annak, hogy mindent meg tudjanak csinálni a gépek és még az sem biztos, hogy ténylegesen megvalósítható lenne. Bizonyos folyamatokat biztos végezhetnek, akár gyárthatják a robotokat is a robotok. Az élet viszont nem ilyen, hogy séma szerinti megoldások mindig mindenre jók, kell az ember és az emberi meglátások. A filmektől el kell vonatkoztatni, azokban van valami, ez meg az, de akkor is csak film a film. Láttam jópár sci-fit, de olyat még nem ahol az emberek nem dolgoztak, mert mindent a gépek csináltak volna. De ha valaki tud ilyet érdekes lehet, hogy vajon mit talált ki az író.


Mindenesetre ha felvetjük, hogy mindent a gépek csinálnak, akkor bizony a munka megszűnik, ami talán nem baj, csak akkor baj, ha nincs mit enni az embereknek. Tehát ha van alapjövedelem, akkor még rendben is lehetne, ha a gépek szó szerint minden munkát elvesznek, mert van ennivaló és az alapszükségletek biztosítottak. Akkor az emberek valahogy elvannak, mit tudom én mit csinálnának és hogyan telne a napjuk, de ellenének azért. Nyilván az extrák meg a géppark tulajdonosoknak jutnának, az erőforrások arányában. De azt nem hiszem, hogy a gépek mindenkinek gyártanának luxus yachtot.


Egy másik lehetőség, ha tárgyilagosan nézzük, ha a gépek mindent megcsinálnak és emiatt nincs munka, akkor a gép és gyár tulajdonosok csak maguknak gyártatnának mindent. Amolyan külön városokban elzárva. Mert ennek is fenn áll a lehetősége, hogy ha a gépek legyártanak bármit, akkor gazdagabb emberek maguknak érvényesítenék ezt a lehetőséget. És elvonulnának szigetekre és elzárt városokba. Ott lenne minden a gépek által, ami nekik kell. Végső soron vannak olyan gazdagok, akiket tényleg csak a saját maguk dolga érdekli, ezért ez is egy lehetőség.


Kérdés a kapacitás, az, hogy mit bír a Föld ilyen szempontból, mert a források azért nem korlátlanok, tehát kérdés, hogyha gépek elvesznek minden munkát, akkor hogyan lesz programozva, mi lesz az elosztás gazdaságilag. És itt bizony képbe jön megint és ugyanúgy az elosztás és a gazdaság. Szóval jut-e akkor mindenkinek alap jövedelem, vagy alap ellátás élelmiszerben és egyebekben. Ennek ez a logikai menete.


A fő kérdés, hogy lehetséges-e egyáltalán, hogy szó szerint mindent gépek tudjanak csinálni?


Másik kérdés, hogy ha mindent vagy a munkák felét gépek végzik, akkor mi lesz a munka nélkül maradt emberekkel? Itt két lehetőség merül fel alapvetően és egyik az alapjövedelem, a másik meg az önellátásuk saját megszervezése lenne. Mert az ember azért találékony, és ha az emberek felének nincs munkája, akkor előbb utóbb megoldják és termelnek maguknak és nem várják a semmit. Akkor az élelmiszer termelés kellene legyen az első, mert enni muszáj és bizony ha jó ha nem, mennének a földekre akár ásóval és kapával is. Legalábbis a kevésbé finnyásak és rátermettek azok termelnének.


Szerintem a gépesítés nem fog odáig elérni, hogy mindent kiváltson, de egy nagy százalék is komoly gazdasági és munkanélküliségi gondokat okozna. Világválság szinten. A gazdagabb réteget persze nem érintené, így a munka nélkül maradtaknak maguknak kellene megoldást találniuk a maguk számára, mert a szükség mozgatná az embereket abba az irányba.


Az arányokon múlik a menete, hogy milyen tempóban és mit képes kiváltani a gépesítés, és közben mennyi munkahely szűnik meg és mennyi új keletkezik. Ennek a háromnak az aránya mutatja a lehetőségeket és a helyzetet is.

2021. febr. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/98 Wadmalac ***** válasza:
84%

"mi a kereteket, a lehetőséget hozzuk létre, hogy kifejlődjön az AGI"

És ezzel egyben behatároljuk az önállóságát is.


"És amelynek a hardveres korlátja is annyi lesz, hogy ami nincs az internetre kapcsolva, ahhoz nem fér hozzá."

Vagy ő nincs interaktív kapcsoaltban az internettel és akkor MINDEN védett. :)


Sandbox.

2021. febr. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/98 anonim ***** válasza:
91%

#57

Szerintem minden munkát nem fognak kiváltani a robotok. Ezt te is írtad az arányokkal a végén.

Egyrészt azért sem, mert nem mindegyik fajtára alkalmasak, másrészt ahogyan a tömeggyártott termékek elterjedésével párhuzamosan felértékelődtek a kézműves termékek, úgy fog megnőni az igény a személyes szolgáltatásokra is. Ennek jelei több iparágban már ma is láthatók.


Az unalommal mindenképpen kezdeni kell valamit. Az emberek egy része megfigyeléseim szerint sajnos nem tudja elfoglalni magát, tehát le kell kötni valamivel, különben esetükben az unalom rossz tanácsadóvá válik. (Megnövelheti a bűnözést például.)

2021. febr. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/98 Wadmalac ***** válasza:
92%
#59: +1
2021. febr. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!