Szerintetek nem ijesztő, hogy ennyire terjed a robottechnológia?
Tévében láttam, hogy már egyes országokban léteznek 100 százalékig robotok által működtetett raktárak, gyárak, üzemek.
Páldául a Heinz gyárban is csak robotok vannak! Van ott egy gép is, ami a tojást feltöri és külön választja a fehérjét a sárgájától! De, mindent gép csinál ott!
Volt egy raktár is, ahol robotok szedték ki az árut, robotok is csomagolták be. Sőt! A targoncák is mind robotok voltak!
Meg Olaszországban is létezik már olyan étterem, ahol robot pincérek vannak. Ez azét ijesztő, nem?!
Nyilván, a vezérigazgatóknak, tulajdonosoknak jó, mert egy robotnak nincsenek igényei: nem eszik, nem iszik, nem megy szabadságra, 0 - 24 - ben dolgoztatható, hiszen nem i fárad el! A járulékokról, fizetésről már ne is beszéljünk! Egy robotnak nem kell kell fizetést adni!
Az IT - soknak meg az egyéb informatikai szakembereknek ez jó, mert sokkal nagyobb lesz a piacul, mint most. Viszont, az a kétségbe ejtő, hogy előbb - utóbb minden betanított munkát vagy egyszerűbb szakmunkát robotok fognak elvégezni. De, az emberiség nő! Egyre több az ember, viszont így idővel rengeteg szakma fog megszűnni, ami munkanélküliséghez, háborúkhoz fog vezetni!
A munkásembereknek, gyári munkásoknak, betanított munkásoknak ez nagyon nagy baj lesz! Tehát, az egyszerű embereknek, akik nem értenek a számítógépekhez, csak ahhoz sz egyszerű munkához, amit csinálnak.
"nem tudnak majd hova elhelyezkedni"
Ez a probléma nem áll fenn, ha legalább 50 év a folyamat.
Márpedig lesz annyi.
Egyébként, hogy ne csak mi fotelszakértsünk itt:
VALÓDI szakértőket kérdeztek meg több felmérés keretében, a szakértők 50%-a szerint 2040-re már létrejöhet az AGI, az az Artifical General Intelligence.
Na ennyit arról, a sok itteni nagyokos szerint emiatt nem kell aggódni; hát valahogy a valódi szakemberek véleményét relevánsabbnak tartom :)
Persze, igazatok van, hogy sok dologban megkönnyíti a robotizáció az iparágakat, meg úgy alapjában a napi életünket is.
De, mint egy előbbi hozzászóló írta, nem az egyébként is intelligens, tanult embereket kell félteni, akik már egyébként is jól értenek a modern technológiai vívmányokhoz és a számítógépes rendszerekhez, hanem az egyszerű embereknek baj ez, akik páldául már nem kellenek egy robotok által irányított raktárba, mert nincs szükség s munkájukra, hiszen a robotok mindent megcsinálnak! Sok ember van, aki alacsony képzettségű és képtelen lenne bonyolultabb munkát elvégezni - illetve megtanulni a betanított, szakmai tudást nem igénylő munkája helyett!
Igen, teremt új munkahelyeket a robotika, de nem az egyszerű embereknek, nem a Pista bácsiknak meg Marika néniknek, hanem a diplomás embereknek: mérnököknek, informatikusoknak, zseniknek... Ez itt a baj!
Például a szüleim - sajnos fiatalon elhunytak - nem értettek se a számítógépekhez, se az okostelefonokhoz! Anyám maximum az Iwiwjére ránézett hetente egyszer. Apám meg a számítógépet sem tudta kezelni, pedig autószerelő volt! Anyám meg takarító! Egyszerű emberek voltak!
Sőt! Én is csak tanulásra, vagy szórakozásra használom a laptopomat! Az Excelhez, Wordhoz sem értek, mert nem érdekel, nem az én világom. Képtelen lennék bármiféle bonyolult rendszert megtanulni. Meg nem is érdekel.
Szerintem az is egy természetes, hogy generációról generációra többet tanulnak az emberek. Ha valaki 100 éve annyit tudott, mint ma egy átlagos érettségiző (elgagyogott egy idegen nyelven, érhetően írt, olvasott, tudott számolni és volt némi fogalma a világ történéseiről) az már művelt embernek számított. Most meg ez a belépő életbe.
De pl még a nagyszüleim generációjában is ritka volt az, aki egy idegen nyelven meg tudott szólalni. Ma meg lássuk be, az a ritka, aki nem.
Mire eljutunk odáig, addigra Pista bácsi nyugdíjas lesz, a gyerekei meg remélhetőleg többet tanulnak.
25
Ez rendben van, de egy idegen nyelv megtanulásához nem szükséges átlagnál magasabb intelligencia, csupán gyakorlás.
Viszont túllépni a gyári/mezőgazdasági/vendéglátós/szállítmányozó stb. betanított munkás szinten az más.
Egy pincérből a legritkább esetben lehet csak mérnököt képezni.
És mivel az összes többi, alacsony képességeket igénylő munka is automatizálva lesz előbb-utóbb, oda sem fognak tudni elhelyezkedni ezek.
Nem feltétlen csak mérnöki munka lesz. Pl a technológiával alakult ki az influenszer és különböző tartalomgyártó szakma is, ami nem mérnöki.
Amúgy egyszerűbb mérnöki feladatokra majdnem bárkit fel lehet készíteni.
28
"Nem feltétlen csak mérnöki munka lesz. Pl a technológiával alakult ki az influenszer és különböző tartalomgyártó szakma is, ami nem mérnöki."
Rendben van, de az influenszer jövedelmét a tömeg fizeti, aki nézi, és ha tömegnek nincs munkája.. :)
Nyilvánvalóan persze ez egy lehetőség, hogy az emberek 70-80%-a ilyen hülyeségekkel fog foglalkozni jobb híján, de akkor viszont kénytelen leszel alapjövedelmet adni nekik.
"Amúgy egyszerűbb mérnöki feladatokra majdnem bárkit fel lehet készíteni."
Szerintem nagyon szűkös társadalmi közegben mozoghatsz, ha ezt így gondolod.
És amúgy az ezzel foglalkozó szakemberek sem így gondolják, a mérnökök IQ-ja átlagosan 120-125 körül mozog.
Az egyetemes átlag pedig 100.
És az embereknek nagyjából a 7%-a van 120as IQ felett.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!