Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Második deriváltban miért...

Második deriváltban miért tűnik el a nevezőből egy differencia?

Figyelt kérdés

első derivált: dx/dy.

második derivált: d(dx/dy)/dy

ez pedig ddx/dydy kéne hogy legyen,

mégis ddx/dyy.

Hová tűnik a függvényérték második differenciája?

magyarázzátok el légyszi.



2015. jan. 9. 19:34
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/71 anonim ***** válasza:

Nézd, szerintem senki nem fog szólni, hogyha az f(y) függvény második deriváltjára a

d(df(y)/dy)/dy

vagy a

ddf(y)/dydy

alkalmazod.


Én körülbelül középiskola 12. osztályától kezdve következetesen (sin x)-et írok a sin(x) helyett a jegyzeteimbe, mert így jobban átlátom a hatványait, szorzatait. Senki nem mondta, hogy ezzel gond lenne, minden dolgozatomat, házimat, versenypéldámat elfogadták így. (Amin kicsit csodálkoznak, ha a szumma alá csak az összegző indexet írom, és fölé pedig azt, hogy mettől meddig megy, de ebből se szokott nagy problémám lenni.)


Hogyha így te magad jobban átlátod, akkor nyugodtan csináld ezt. Nem félreérthető és logikus is.

2015. jan. 9. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/71 A kérdező kommentje:

deltaT=T2-T1=delta*1°C.

(deltaT)^2 nekem simán delta*delta*1°C*1°C.

delta*delta*1°C*1°C ugyanaz, mint (deltaT)^2.

de deltaT^2 még csak =delta°C°C

2015. jan. 9. 23:46
 53/71 anonim ***** válasza:
@52. Ez csupa ELVI HIBA...
2015. jan. 9. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/71 A kérdező kommentje:

köszönöm, én így fogom csinálni csak szeretném megérteni hogy a világ összes okos matematikusa miért nem tekinti tényezőnek deltát és d-t.

úgy néz ki hogy ez még mindig megválaszolatlan marad.

egyrészt már megszoktam, másrészt őszintén értékelem az erőfeszítéseiteket. =)

2015. jan. 9. 23:49
 55/71 anonim ***** válasza:

> „T2-T1=delta*1°C”

Nem, ez nem oké… Az 1 °C mindig ugyanaz, annak a változása 0, még T2 – T1 nem feltétlenül.

2015. jan. 9. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/71 A kérdező kommentje:
mégpedig? ha most nem magyarázod el lehet soha senki nem fog mégegyszer ennyi időt rászánni a gondolkodásmódomra.
2015. jan. 9. 23:50
 57/71 A kérdező kommentje:

B°C-A°C=D°C.

én a mértékegységet is mindig egy tényezőnek képzeltem. senki nem mondott soha ilyet, de nem látom hogyan lehetne ez másképp.

a mértékegység az Egység. ezt szorozza egy arányossági tényező. nemtomholittabaj.

2015. jan. 9. 23:52
 58/71 anonim ***** válasza:

> „tényezőnek deltát és d-t.”

MERT NEM AZ, ÉS TE SE TEKINTSD ANNAK! Bakker…


A 23:45-ös válasz arról szól, hogy alkalmazhatsz hosszabb jelölést, ha a szokott rövidítések zavarnak. (Például engem is zavar, ha valaki hogy helyett azt írja, hogy h… Vagy kihagyja a vesszőket.)


> „én a mértékegységet is mindig egy tényezőnek képzeltem.”

Azt nyugodtan képzeld annak, mert az az. Amikor azt mondjuk, hogy 2 km távot kell megtenni, az azt jeleni, hogy kétszer kell megtenni 1 km-t. Ez rendben van.


De a d meg a Δ NAGYON NEM SZORZÓTÉNYEZŐK!

A Δ különbséget képző szimbólum, a d-ben meg még határérték is van kódolva.


Most már én is beállok Charlie mögé, hogy tessék elővenni egy könyvet, meg tessék gondolkozni ezeken. Most egy-két óra alatt ez nehezen fog leülepedni, azt el tudom képzelni.

2015. jan. 9. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/71 A kérdező kommentje:

ΔT=B*1*Kelvin-A*1*Kelvin=Δ*1*Kelvin.

Tehát Δ*T=Δ*1*Kelvin.

szanaszét tudom nektek bizonyítani hogy Δ egy tényező.

a differencia pedig

dT=lim[E->0]((x+E)*1*Kelvin-x*1*Kelvin)=d*1*Kelvin.

na jóéjt...

2015. jan. 10. 00:08
 60/71 A kérdező kommentje:

jó arra is biztos le fog valaki csapni hogy a differencia helyett differenciált kellene használnom.

de a differenciál nem egy főnév. teljesen értelmetlen.

amit jelent, az a differencia határértéke, tehát egy bizonyos: differencia.

2015. jan. 10. 00:18
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!