Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Elképzelhető, hogy a koronavír...

Elképzelhető, hogy a koronavírus laboratóriumban lett kifejlesztve, azok után, hogy egyes ország kutatói kimutatták a hasonlóságait a HIV-hez?

Figyelt kérdés
2020. febr. 26. 10:06
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/158 A kérdező kommentje:

60


Az ember ilyen esetekben, akár egy jó (vagy rossz) nyomozó a megérzéseire (is) kell hagyatkozzon. Ugyanakkor sémákat, összefüggéseket kell keresnie, hiszen nem fogja senki a valós tényeket kikiabálni.

2020. febr. 29. 12:47
 62/158 2*Sü ***** válasza:
89%

De akkor fussunk azért még egy kört:


> Tegyük fel, hogy a Föld legbefolyásosabb emberei, temérdek kutatóval való titkosított konzultálás folytán arra a következtetésre jutnak, hogy a Föld lakossága túl nagy, és a jelenlegi tendenciákat figyelembe véve ez csak fokozódni fog.


Kína népessége koránt sem nő annyira, mint néhány évtizede. Itt a termékenységi ráta jó mérőszám, ami a szülőképes nőkre jutó gyerekek számát írja le. 2011-es becslések alapján Kína termékenységi rátája 1,54 körül van. (Az USA-ban ez 2,06, Magyarországon 1,4 körül van.) (Úgy 2,05–2,1 alatti érték hosszútávon népességcsökkenést jelent.) Népesedési szempontból Afrika sokkal nagyobb tényező.


Lásd:

[link]

[link]

[link]


Tehát ha a Föld népességét kell megritkítani, akkor azt Afrikában érdemes. Máshol nagyjából hosszútávon csökken a népesség magától is. Afrikában meg azért nem nehéz lokális hatású eszközöket bevetni erre. Itt egy titkosszolgálati eszközökkel gerjesztett polgárháború, vagy népirtás, ott egy gazdasági válság, stb… Talán egy-egy atomreaktor is felrobbanhat, annak a hatásai azért viszonylag lokálisak. De ha már vírust kell választani, akkor arrafele egy ebola járvány annyira nem lenne feltűnő.


~ ~ ~


Másik oldalról úgy általában jó a gazdaságnak, ha a népesség növekszik. A jelenlegi gazdasági rendszerünk – sajnos – folyamatos növekvésre van ítélve, így a kereslet növekedésére is. Ezt lehet gerjeszteni mennyiségi oldalról, hogy minél több és drágább dolgokat vegyél, lehetőleg olyanokat, amire már racionálisan igazán nincs is szükséged, a másik út meg a piac bővítése, hogy minél több embernek tudj eladni. Nem véletlenül nyit sok óriáscég Kína fele, mert hatalmas piac. Akármilyen rétegtermékről van szó, akármilyen kis hányada venné meg az adott terméket vagy szolgáltatást, az Kínában még így is óriási üzlet.


A népesség csökkenésében – sajnos-e vagy sem – egyetlen gazdasági, és politikai szereplő sem érdekelt. Minden állam és államközösség – pl. az EU – a saját népességcsökkenésére súlyos válságként tekint. Főleg gazdasági szempontból, mert az ezt fékezni, vagy megfordítani hivatott intézkedések nagy anyagi forrást igényelnek. Így viszont hosszabb távon sok-sok áttételes hatás miatt a gazdaság szereplőit is negatívan érinti. (Növekvő adók, csökkenő kedvezmények, magasabb fizetésigények, munkaerőhiány, kevesebb potenciális vásárló a keresőképes népességben, stb…)


A népesség csökkenése ökológiai, környezetvédelmi, fenntarthatósági szempontból lenne ildomos, de azt meg a legbefolyásosabb réteg meg pont le… szóval magasról tesz rá. Hiszen neki van elég hatalma és pénze, hogy ezeknek a negatív hatásai kevésbé, vagy egyáltalán ne érintsék.


Szóval a konkrét feltett kérdés indoklásául elővettél egy másik konteót, amiben annyi racionális elem van, mint amennyi mazsola a vasbetonban.


~ ~ ~


> Ugyanakkor rengeteg kormánynak problémát okoz az áltagéletkor megnövekedéséből eredő társadalombiztosítási rendszer működtetése, öregedő lakosság stb.

> Szerintem ilyen kérdések kizárt, hogy ne merültek volna fel korunk nagyjai között. Elvégre szerintem nem bízzák az ilyesmiket a véletlenre.


Ha nem bíznák a véletlenre, akkor nem egy kétes hatású vírus lenne a megoldás. Mondjuk megoldás lehet hosszútávon az önfinanszírozó nyugdíjrendszer. Magyarországon is megjelent, csak ugye rövidtávon jó volt ezt a pénzt lenyúlni. De máshol egész jól működik. Kissé etikátlanabb, de működőképes módszer az egészségügy fizetésessé tétele. Ha a nyugdíjas néni nem tudja kifizetni a röntgenfelvétel költségét, hát akkor sajnáljuk…


~ ~ ~


Meg nézd meg már arányaiban a dolgot. Kínában a vírus lassan lecsengő fázisban van (mint ahogy a járványoknál ez azért így szokott lenni). Világviszonylatban meghalt kb. 3000 ember. De tegyük fel – akármilyen valószínűtlen is –, hogy Kínán kívül elszabadulnak a dolgok, és meg fog halni a világon 20 millió ember. A Föld népessége meg évente kb. 80 millióval növekszik, és növekedni is fog. 20 millió halott néhány hónappal veti vissza a népességnövekedést. Hát nem éppen hatékony megölni 20 millió embert sem, de még 200 milliót sem igazán, ha úgy általánosságban a Föld népességét akarja valaki csökkenteni. Ha meghalna 1 milliárd ember, az már jelentősebb lenne. De nézzük meg itt is. Jelenleg a Föld népessége 7,8 milliárd körül van, 6,8 milliárd 2008-ban volt. Az 1 milliárd ember az a Föld népességnövekedése 12 év leforgása alatt. Bár 1 milliárd ember, az baromi sok, a népesség 12-13%-át jelenti, de 12 év alatt nő ennyivel a népesség.


Ez vetendő össze azzal, hogy a koronavírus halálozási rátája 2-4% körül mozog, ami idővel csak csökkenni fog, illetve inkább azzal, hogy még a vírus gócpontjában Hupej/Hubej/Hubei tartományban is csak a népesség 0,005%-a halt meg a vírus miatt, pedig a járvány úgy tűnik már a lecsengő fázisban van.

2020. febr. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/158 2*Sü ***** válasza:
87%

> Az ember ilyen esetekben, akár egy jó (vagy rossz) nyomozó a megérzéseire (is) kell hagyatkozzon.


Hát ez az. Egy nyomozó akkor nyomoz, ha van valamiféle objektív tény, ami alapján nem kizárható annak a valószínűsége, hogy bűncselekmény történt. Te meg a legalább ötször feltett kérdésre sem adtál választ, ami pont azt firtatja, hogy van-e ilyen objektív tény. Ha a 68 éves Gizi néni meghal otthon szívinfarktusban, akkor egy nyomozó nem fog nyomozni, ha nincs idegenkezűségre utaló nyom. Nem állít fel valószínűtlen teóriákat, hogy Gizi nénit kinek volt érdeke eltenni láb alól, és nem állít fel teóriákat arra, hogy milyen komplikált módot talált ki az elkövető, hogy szívinfarktusnak álcázza a gyilkosságát.


Te meg az a „nyomozó” vagy, akinek – bár nem utal erre semmi – az a megrögzöttsége támad, hogy márpedig itt gyilkosság történt. És ha a nyolcadik tényezőt figyelembe véve sem igazolódik ez, akkor sem mondasz le erről a meggyőződésről, hanem előveszel egy kilencedik hipotetikus eshetőséget, egészen az abszurdig fokozva a dolgot. Normális esetben az ilyen nyomozót felfüggeszti a felettese, esetleg elküldi pszichológushoz.

2020. febr. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/158 anonim ***** válasza:
100%

"Ugyanakkor sémákat, összefüggéseket kell keresnie, hiszen nem fogja senki a valós tényeket kikiabálni."


Itt van a kutya elásva. A tényejk nélküli sémakeresés az nem nyomozás, hanem fentáziálgatás. csak te beleszerettél az alap nélküli fantáziáidba, és azt hiszed, hogy nyomozó lettél. Még csak nem is a saját agyszüleményed. az internetről szedted össze, kkészen tálalva.


Sajnos az a helyzet, hogy nem nyomozó vagy. Annyi értelme van a te fantáziavilágodnak, mintha valaki arról lenne meggyőződve, hogy a Harry Potter igaz, és a varázslóiskola tényleg létezik. (Hiszen mindenki tagadja, ha létezne persze hogy tagadnák, tehát létezik. Logikus, nem?)

2020. febr. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/158 A kérdező kommentje:

64


De mire alapozódik ez a hatalmas bizalom a kutatók, üzletemberek és politikusok iránt?


Ezt sosem fogom felfogni.

2020. febr. 29. 17:08
 66/158 2*Sü ***** válasza:
83%

Akkora bizalom azért nyilván nincs bennünk sem. Csak ugye alap nélküli feltételezésből kb. ezerféle képzelhető el. Hogy a koronavírust az USA vetette be, Oroszország vetette be, az ISIS vetette be, India vetette be, Észak-Korea vetette be, Kína vetette be maga ellen, Kínában véletlenül szabadult el, a titkos világkormány vetette be, az UFO-k voltak, időutazók voltak, Isten küldte ránk. Én addig egyiket sem feltételezem, amíg nincs valami objektív alap, ami miatt valamelyiket kellene. A számok sem biztos, hogy stimmelnek. 85 688 fertőzöttről tudunk jelenleg. Lehet, hogy hamisítottak a számokon. Lehet, hogy 100 000 a helyes szám. Lehet, hogy 200 000. De amíg nincs valami, amiből következtetni lehetne, addig még mindig a hivatalos számokból a legracionálisabb kiindulni. Meg nem is a fertőzöttek száma a lényeges, hanem annak a változása, ami meg ha feltételezem a számok meghamisítását is, valószínű kb. azonos arányúak.


Amúgy pont most jött szembe ez a videó: https://www.youtube.com/watch?v=GgJXJmzzFTA

Ugye nem csak járványokról van szó, hanem az azokat övező összeesküvéselméletek is szóba kerülnek. Mint látható mindig a korszellem szülte ezeket, amiknek akkor sem volt alapja, a mai tudásunkkal meg nyilvánvaló hülyeségek. A pestis terjesztésével az akkori korszellem miatt zsidókat okolták, hogy ők mérgezték meg a víztározókat, mert a korban volt egy elég erős zsidó-keresztény konfliktus. A kolera körüli összeesküvéselmélet arról szólt, hogy a világ felsővezetői indították útnak a szegények kiirtására, mert a korban társadalmi, gazdasági konfliktusok voltak. (Az senkit nem zavart, hogy a szegények száma azért nem lett nagyságrendileg kevesebb, és a gazdagok is megbetegedtek.) A spanyolnátha esetén az aszpirin volt az összeesküvés tárgya, ami „bizonyára”, illetve „elképzelhető”, hogy a németek titkos fegyvere, mert a korszellemnek meg ez volt a központi konfliktusa.


Elég esélyes, és belepasszol a történelmi mintába, ha a te konteódat is ide soroljuk. A korszellemben ott vannak a nagyhatalmak, meg a titkos, nem teljesen legális vagy felvállalt katonai kísérletek (atomfegyverek, vegyi fegyverek, biológiai fegyverek). A te konteódat is a korszellem szülte, és valószínű ugyanolyan nevetségesnek fog tűnni száz év távlatából, mint a régebbi járványok körüli konteók. Nyilván nem elképzelhetetlen – a fantázia tág teret ad az embernek –, hogy esetünkben az igazságot nem a hivatalos álláspont, hanem a te konteód írja le, de ez sokkal inkább valószínűtlen, mint amennyire valószínű.


Nyilván ez szubjektív, de én 99% esélyét látom annak, hogy a vírus természetes módon jött létre. A hivatalos számokkal, statisztikákkal kapcsolatban már szkeptikus vagyok, 50%-ra veszem annak az esélyét, hogy van legalább 10%-nyi szépítés, 5% esélyt adok arra, hogy van legalább 50%-os szépítés, és kb. 0,1% esélyét látom, hogy van legalább egy nagyságrendnyi szépítés.

2020. febr. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/158 anonim ***** válasza:
100%

"De mire alapozódik ez a hatalmas bizalom a kutatók, üzletemberek és politikusok iránt?"



Ne beszélj félre. Nem mondtam olyat, hogy tökéletesen bízom bennük. De te még nem válaszoltál arra, hogy a te fantáziasztorid mitől jobb mint egy másik fantáziasztori.



Lehetséges, hogy a politikusok hazudnak. Tudjuk, hogy néha tényleg hazudnak, máskor meg nem. Viszont tények nélkül, pusztán fantáziálásra alapozva nem tudjuk, hogy most hazudnak-e. És ha hazudnak, akkor vajon tényleg azt akarják eltitkolni, hogy a koronavírus kínai biofegyver? Vagy esetleg UFÓ támadás? Vagy láthatatlan unikornisok? Vagy ébredezik a Mátrix? Vagy Voldemort átka? Végtelen lehetőség van, miért pont e tiédet kéne választani?


Tények nélkül az egyiket pont ugyanannyira lehet elhinni, mint a másikat. Te valamiért tények nélkül, vakon bizalmat szavaztál az egyiknek, és úgy véded, mintha biztos tudásod lenne róla. Mintha egy kigrott kínai kém egyenesen a füledbe súgta volna a megoldást.


Azt hiszed, hogy valami magányos nyomozó hős vagy, aki kiszopta a tudást a fellegekből. Szerintünk meg csak hülyét csinálsz magadból, és semmivel sem vagy jobb annál, mint aki komolyan elhiszi a Harry Pottert. Régen az ilyeneket téveszmével diagnosztizálták és bezárták egy biztos helyre.

2020. febr. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/158 anonim ***** válasza:
51%

Ma meg a gy.k.-n szabadon garázdálkodnak.

De ha a moderátor már áttette volna az ezotériába, akkor tuti nem írna többet.

Valahol ez is minősíti ezeket a kérdezőket, hogy a helyén már nem érdekli őket annyira a kérdésük.

2020. febr. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/158 Wadmalac ***** válasza:
67%

"De mire alapozódik ez a hatalmas bizalom a kutatók, üzletemberek és politikusok iránt?


Ezt sosem fogom felfogni."


Sajnos tényleg felfogási probléma van.

Leírtuk, hogy biológiai fegyvernek ez a vírus alkalmatlan, a hülye sem állna neki erre költeni, mikor száz jobb vírus alap van.


Hol következik ebből bizalom a politikai és a katonai vezetések iránt?

Kutya sem bízik bennük.

De azt TUDJUK, hogy profitorientáltak és célirányos gondolkodásúak.

Akkor meg ez a koronavírus, mint biofegyver alap kizárt.

2020. márc. 2. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/158 A kérdező kommentje:
2020. márc. 5. 23:59
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!