Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Elképzelhető, hogy a koronavír...

Elképzelhető, hogy a koronavírus laboratóriumban lett kifejlesztve, azok után, hogy egyes ország kutatói kimutatták a hasonlóságait a HIV-hez?

Figyelt kérdés
2020. febr. 26. 10:06
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/158 anonim ***** válasza:
100%

Tehát a mostani COVID gyorsteszt, nyál, garat, torok, és/vagy vérmintából történik.


[link]


Itt olvashatsz hogyan működik az RT-PCR...

2020. febr. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/158 anonim ***** válasza:
100%

Tartályokat lol 😃😃😃


Ember, ha valamiről nincs fogalmad akkor olvass utána az alapoknak. Ne fantáziálgass, mert annak nincs értelme!


Tanulj inkább. Attól fognak szárnyalni a gondolataid, sasként a zöld mezők felett. Most a ködben botladozol egy beteg varjúként, aztán csodálkozol ha lefejelsz egy villanyoszlopot.

2020. febr. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/158 A kérdező kommentje:

42


Miért, a Hiv nem látens hiv tartályokat képez, ahova az immunrendszer képtelen eljutni?

2020. febr. 27. 15:32
 44/158 A kérdező kommentje:

41


Ha látens állapotban van olyan sejtekben ahova az immunrendszer nem jut el, azt hogyan mutatják ki?

2020. febr. 27. 15:35
 45/158 anonim ***** válasza:
100%

Ez valami elcseszett fordításból jöhet...


Olyan van hogy "Latent HIV reservoir. "


Abszolút nem "tartály" hanem immunsejtek csoportja. Tudod a HIV az immunsejteket támadja, míg a COVID pl a tüdősejtekbe hatol be és azokat készteti a vírus termelésére. Ez a tüdőgyulladás. Totálisan más mechanizmus mint a HIV!

...



"What is a latent HIV reservoir?


A latent HIV reservoir is a group of immune cells in the body that are infected with HIV but are not actively producing new HIV.


HIV attacks immune system cells in the body and uses the cells’ machinery to make copies of itself. However, some HIV-infected immune cells go into a resting (or latent) state. While in this resting state, the infected cells don’t produce new HIV. HIV can hide out inside these cells for years, forming a latent HIV reservoir. At any time, cells in the latent reservoir can become active again and start making more HIV.


To find out more about how HIV attacks cells, read the AIDSinfo HIV Life Cycle fact sheet."

2020. febr. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/158 anonim ***** válasza:
91%

A COVID nem az immunrendszert támadja magát, hanem a szöveti sejteket. Egyelőre semmi bizonyíték nincs, hogy immunsejtekbe költözne lappangó formában.


Egyébként ezer féle humán koronavírus van ami pl náthát okoz és ott él az orrüregeidben. Lehet időnként majd felbukkan újra újra ez a járvány ha most áprilisban sikerül is tetőznie kb. Erre van a vakcina, majd leoltják a lakosságot és a nyáimmunitásnak hála azokat is megvédi akikre nem hat a vakcina... de az is lehet örökre eltűnik mint a SARS vagy a MERS. Ezek sem okoztak semmiféle lappangó éc tartályokat 😃 pedig sokkal durvább vírusok voltak. Lényegében a SARS enyhébb rokona ez a mostani vírus.


A SARS még virulensebb is volt, csak ott sikerült befogni időben. Sajnos ezt nem.

2020. febr. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/158 Wadmalac ***** válasza:
76%

"Hú, nehéz szülés volt de köszi, hogy alátámasztottad."


Maximum azt, hogy ha valaki kijuttatná, nem valószínű, hogy kiállna meakulpázni.


De leírtam, hogy ez nem hogy nem bizonyíték, de még csak nem is érv amellett, hogy most bármi ilyen történt volna.


hogy miért, azt többen elég jól kivesézték.

2020. febr. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/158 anonim ***** válasza:

"A félelem elég jó motiváció? Saját biztonságuk?"


Mégis mitől félne mondjuk Trump, aki akármilyen titkot lazán kitwittel, ha megtudná, hogy a kínaiak biofegyvert szabadítottak el?


Egy igazi ilyen "elszabadulós" katasztrófa tényleg úgy néz ki, hogy a felelősök titkolják/hárítanak (nézd meg miket mondott a MAL az iszapömléskor, vagy hogyan védekezett az aranybánya a tiszai ciánkatasztrófakor, vagy Csernobil stb).


Viszont rajtuk kívül senkinek nem érdeke titkolózni, emiatt aztán nagyon gyorsan ki szokott derülni, hogy mi történt. Gyakorlatilag azonnal kiderült Csernobil, meg az összes többi disznóság.


Ez a jelen esetben úgy nézne ki, hogy a kínaiak tagadnák, hogy biofegyver szabadult el, mindenki más pedig őrjöngve követelné a felelősök fejét, ezüsttálcán. Nézd meg pl az USA mit csinál a Huawei-jel, mert - szerintük - kémkedtek.


Azt ugye jelenleg nincs értelme titkolni, hogy van egy vírus, csak azt lenne értelme tagadni, hogy katonai. Azt meg csak a kínaiaknak van okuk tagadni, szóval ha bármelyik másik kormány tudna ilyesmit, akkor már a fél ENSZ ezt mondogatná.


(Mondjuk akkor a hozzád hasonló szellemi kihívásokkal küzdők rögtön azon spekulálnának, hogy ha egy kormány elismerte hogy biofegyver, akkor valójában nem azt titkolja-e, hogy UFÓk hozták.)

2020. febr. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/158 A kérdező kommentje:

48


Nem érdeke rajtuk kívül senkinek titkolózni csak tudod ilyen esetekben csak a felelősek tudnak róluk. Az alkalmazottak meg titoktartási fogadalmat tesznek.

2020. febr. 27. 16:52
 50/158 2*Sü ***** válasza:
87%

> Szóval, tegyük fel…


A logikában hipotézisekből, feltételezésekből is lehet megállapításokat tenni. De akkor következetesen végig kell vinni, hogy mi következik a hipotézisből, és mi következik az ellentétéből, és ha eltérés van a kettő között, akkor lehet bármit is levonni a hipotézis igazságára. De ha a feltételezésből és annak az ellentétéből is ugyanaz következik, akkor semmit nem tudtunk meg a feltételezés helyességéről, akármennyire is lehetséges elvben a feltételezett állítás.


Mondok egy példát. Pár éve ellopták a táskámat (szerencsére kvázi üres volt). Ha megkérdezlek, bizonyára azt fogod válaszolni, hogy nem te voltál. Oké. És itt jón a „szóval, tegyük fel…” rész. Tegyük fel, hogy te loptad el a táskámat. Vajon akkor mit válaszolnál arra a kérdésre, hogy te loptad-e el? Hát nyilván tagadnád, és azt mondanád, hogy nem te loptad el…


Ha itt megállunk, akkor az egy olyan sejtetés lenne, hogy lám, tagadod, tehát te loptad el.


A logika akkor helyes, ha megnézzük, hogy mi van, ha nem te loptad el a táskámat. Akkor is azt válaszolnád, hogy nem te loptad el.


Tehát mi következik abból, hogy azt állítod, hogy nem te loptad el a táskát? Semmi. Az sem következik logikusan, hogy te voltál, az sem hogy nem te voltál. Ha a puszta feltételezés mögött nincs valami erős indok – mondjuk, hogy láttak arrafelé sétálni, ahol a lopás történt, vagy előtte megjegyzést ettél, hogy milyen jó kis táska ez, kár, hogy te nem engedheted meg magadnak, aztán később mégis lett egy ilyen táskád –, akkor a feltételezés semmit sem ért.


~ ~ ~


A kérdés továbbra is az, hogy van-e bármi, ami miatt racionális lenne azt feltételeznünk, hogy a koronavírus nem természetes mutáció eredményeként jött létre? Én ilyennel ezeddig nem találkoztam. Viszont ahogy írtam, a koronavírus biológiai fegyvernek pocsék, még kísérleti stádiumban is, eleve nem jó alapanyag. Ha vírusból akarnak biológiai fegyvert csinálni, akkor ennél jóval keményebb vírust választanának kiindulópontnak, ami még génmódosítás nélkül is sokkal veszélyesebb, mint a koronavírus. És ilyenből van pár. Fel is soroltam párat. Más szempontokból is jobb választás mondjuk az ebolából, Zika-víruból, meg még egy raklap más vírusból kiindulni. Elég kicsi eleve annak az esélye, hogy valaki a koronavírusok valamelyikéből kiindulva próbálna meg biológiai fegyvert kifejleszteni. A HIV vírus sem igazán jó kiindulóalap, és nem is elsősorban a terjedési módja miatt, hiszen pont azt lehet módosítani, hanem mert számos hatékony terápia létezik már rá. Elpusztítani ugyan nem lehet, de kvázi majdnem teljesen meg lehet állítani a terjedését a szervezetben, így egy HIV fertőzött jó pár évtizedig tünetmentes életet tud élni.


Tehát továbbra is az az álláspontom, hogy nincs racionális ok annak a feltételezésére, hogy a koronavírus nem természetes úton jött létre.


~ ~ ~


Amúgy bizonyos szempontból irreleváns is a kérdés. A vírus, akár természetesen jött létre, akár mesterségesen hozták lére úgy működik, ahogy. Mindkét feltételezés esetén ugyanúgy terjed, ugyanakkora a szaporodási rátája, ugyanakkora a halálozási rátája, ugyanolyan veszélyt jelent, ugyanolyan intézkedéseket indokol, ugyanolyan eséllyel fogom elkapni, stb… Az én és a te szempontodból tulajdonképpen eléggé részletkérdés, hogy hogy jött létre. Nyilván érdekes kérdés, nem véletlenül szánom rá én is az időmet, hogy válaszoljak, közben én magam is utánanézzek dolgoknak, vagy úgy elgondolkodjak róla.

2020. febr. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!