Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A sárkány 3 feje?

A sárkány 3 feje?

Figyelt kérdés
A tűz és jég dala / Trónok harca

2014. okt. 4. 19:22
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:

"Maggy jóslata...egyszerűen nincs idő ilyenekre"


Ez azért érdekes, mert az 5. évadra már volt egy Maggy és egy fiatal Cersei casting. A kiszivárgott forgatókönyv szerint pedig a cold open pont a jóslat lesz. A flashback jelentre pedig az is ráerősít, hogy Charles Dance megerősítette, hogy visszajön a következő évadban.


+ Nem is olyan rég volt egy hír Spanyolországban egy forgatási helyszínről, ami kísértetiesen hasonlít a "tower of joy-ra".

2014. okt. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 A kérdező kommentje:

Értesültem róla, de eddig semmi ilyen nem volt. Ha most lesz, akkor is csak egy rövidke jelenet róla...

Tywin tudod hogy tér vissza? Hullaként.

2014. okt. 7. 19:16
 43/45 anonim ***** válasza:

Nem vennék rá mérget, hogy csak hulla lesz. Gondolom ki fogják használni.

Igen, a flashback is ugyanolyan jelenet lesz, mint bármelyik másik.

2014. okt. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 A kérdező kommentje:

- Ez az a teória, megtaláltam -


GRRM írt annó egy novellát Jégsárkány címen 1980-ban, amit asszem 2007-ben publikáltak ujra.

Sok a hasonlóság a Tűz és Jég dal-nak a sztorijához. Olyan kezdetleges, ''Béta verziójának'' tűnik.

Pár tény a sztoriból, angolul:


- Adara a főszereplő kiscsaj

- A hosszú tél alatt született/anyja meghalt a szülésben

- Halvány kék volt és jég hideg mikor megszületett(ilyen is maradt). Halványszőke haja van. Sose sír.

- A jégsárkány hozza a hideget, vagy a hideggel jön a sárkány (csak mint a Mások)

- Adara órákon keresztül feküdt a hóban, meg kesztyű nélkül játszott benne

- Apjának volt egy bátyja Hal, aki szintén sárkánylovas volt

- A tűzsárkányok nem bírták a hideget és délre repültek

- A jégsárkányok ritkák a sztoriban is

- Amikor jégsárkányt látnak, úgy értelmezik hogy hosszú telük lesz

- Adara születésekor egy jégsárkányt láttak repülni a Hold fényében

- Az emberek tüzeket gyújtanak hogy megpróbálják távoltartani a jégsárkányokat

- A jégsárkányokat nem lehet megszelídíteni, de Adara-nak sikerült

- A jégsárkány lehellete megölt 3 tűzsárkányt, amikor megérintette az egyiknek a szárnyát az megfagyott és egyből darabokra tört

- Ahol a jégsárkány leszállt a földre tavasz eljövetelének az idején, ott tél maradt


Adara a sárkánylovas benne, akinek az édesanyja meghalt a szülésben. Csak úgy mint Daenerys, Jon és Tyrion édesanyja. Jon 100% hogy Rhaegar fia. Tyrion-al kapcsolatban is eléggé erősödnek a teóriák.

Tehát szerintem a sárkány három feje egyértelműen a szülésben elhunyt anyákhoz köthető(Targaryen-eknél).

DAENERYS+JON+TYRION=KIRÁLYNÉ+KIRÁLY+KIRÁLY SEGÍTŐJE (és szerintem Tyrion megkapja majd Casterly Rock-ot is, Dany pedig szülésben fog meghalni ahogy megjósolták neki, és egy új sárkánynak ad életet)

Nem hiszem hogy a sorozatba véletlenül hozták volna össze szorosabbra úgymond Jon és Tyrion kapcsolatát és most Daenerys-el is találkozik minden bizonnyal.

Dany látomásában volt ugye egy növekvő kék virág a Fal-on(könyvben), a sorozatban pedig a Fal-at látja.


Tywin egyik legmeghatározóbb elszólása Tyrion-ról szerintem:


''mens laws give you the right to bare my name and display my colours since I cannot prove that you are not mine''

Azt mondja Tywin neki, hogy a törvények engedik Tyrion-nak, hogy viselje az ő nevét és családja színeit, mivel sehogy nem tudja bebizonyítani hogy nem az ő fia.


Jon és Dany lesz együtt Azor Ahai szerintem.

Daenerys már a jóslat egyik felét teljesítette azzal, hogy kikeltette a sárkányokat.(megkövesedett tojásokból/ ''stone dragons'')

Jon pedig a Fényhozót fogja ''életre kelteni''. (De az is eszembe jutott már hogy mivel zűrzavar van a Fal-nál, megérkeznek a Mások és az Őrség elveszti a csatát, a maradék elő elmenekül és a hullákat ott hagyják, majd ezáltal a Mások oldalán kel életre Jon mint Azor Ahai :D )

''Amikor a vörös csillag vérezni kezd és a sötétség leereszkedik Azor Ahai megszületik és életre kelti a kősárkányokat.''

Azonban a könyvben azt mondja Öreg Nan, hogy a vérző csillag egy dolgot jelent, sárkányokat. A sorozatban Osha mondja azt hiszem.

Amikor kikeltek a sárkányok nem ereszkedett le a sötétség.

Viszont most eléggé úgy áll a dolog hogy a sötétség közeledik, szinte már ott is van a Fal-nál(mivel a tél már megérkezett,tehát a Mások is jönni fognak vele) és hát Melisandre csak Jon-t látja ha kéri R'llor-t hogy mutassa neki Azor Ahai-t.

2014. okt. 7. 23:31
 45/45 A kérdező kommentje:

Mondjuk nem tudom mért van ott hogy ''angolul'' mikor magyarul van az egész. :D

Most tűnt fel.

2014. okt. 10. 20:30
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!