Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A sárkány 3 feje?

A sárkány 3 feje?

Figyelt kérdés
A tűz és jég dala / Trónok harca

2014. okt. 4. 19:22
1 2 3 4 5
 31/45 A kérdező kommentje:

Profik dolgoznak a dolgon, de nyilván nekik is okoz pár kellemetlenséget a történet összetettsége.


És eredetileg filmet akartak belőle csinálni. :D Azután döntöttek csak a sorozat mellett.


Az meg hogy Martin nem mondta el a rendezőknek a történet végkimenetelét és az addig történő eseményeket nem igaz, mivel maga Martin nyilatkozta hogy elmondta nekik. Azt hiszem még az egyik Comic Con-on.(nem az idein)

2014. okt. 5. 20:18
 32/45 anonim ***** válasza:

"Az meg hogy Martin nem mondta el a rendezőknek a történet végkimenetelét és az addig történő eseményeket nem igaz"


Hol írtam ilyet?????

2014. okt. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 A kérdező kommentje:
Nem te írtad bocs.
2014. okt. 5. 22:55
 34/45 anonim ***** válasza:
Nem gond, csak megjegyeztem.
2014. okt. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:

Valamelyik színész mondta hogy az 5. évadtól kezdve a sorozat gyökeresen eltér majd a könyvektől, maga Martin is azt mondta hogy a sorozat a sorozat a könyv meg a könyv. Bàr engem nagyon zavar hogy annyi karaktert hagynak ki a sorozatból, hiszen akik a könyvet olvastàk a könyv megfilmesítését akarjàk làtni, nem a producerek agyszüleményeit...

Sokan mondják hogy azért hagynak ki karaktereket mert biztos meghalnak( pl Aegon és Jon Cunnington) az addig okè, hogy meghalnak vagy elbuknak, de én azért megnéztem volna a sorozatban.



az eredeti kérdésre vàlaszolva, talàn Dany, Aegon a másik lovas nem tudom ki lehetne, Tyrion furàn mutatna egy sàrkànyon, Jon meg ha az AA is ő lesz ne hogy már még sàrkànylovas is legyen.

De én elképzelhetőnek tartom, hogy nem feltétlenűl lesz 3 sàrkànylovas. Elvégre ott van a varg Bran is. Sőt az is lehet hogy több sárkány is lesz, elvileg Deres alatt is van egy alvó sàrkány, vagy ott vannak a Sàrkànykőn lévő szobrok amikről x ideje úgy hiszik majd igazi sàrkánnyà vàlnak, vagy Martinnak most jelenik majd meg a Jégsàrkàny című gyerekkönyve ( érdekes lenne ha a végjàtékban a mások a jégsàrkànnyal küzdenének)

2014. okt. 7. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:

Előző: a Bront játszó színész nyilatkozta ezt a 4.évad kezdetekor :)


Am sztem elképzelhető és várok is egy sárkányra, ami a Mások oldalán harcol. Elvégre az aktuális történet előtt nagyon régen voltak jégsárkányok. Állítólag -ahogy mondtad- van vhol egy alvó kősárkány. Ugyancsak állítólag régen egy Targaryen sárkánya tojást rakott a Falnál. Voltak elkóborolt sárkányok, mint pl. a sárkányok táncakor Juhtolvaj és Kannibál. A Falon túl volt egy város, ami egyik napról a másikra megsemmisült, napokig hamu hullott az égből és utána a közeli barlangokból ijesztő hangokat hallottak az emberek.

Szal sztem elképzelhető,h vannak a Falon túl élő vagy elpusztult sárkányok, és ugyebár ami ott meghal, az képes felkelni. És mikor Bloodraven azt mondta Brannek,h képes lesz repülni,az nem biztos,h varjak wargolására vonatkozott.

2014. okt. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:

Deres alatt kéne lennie egynek. :) Dany látott kiemelkedni egyet egy füstölgő toronyból, Deres pedig a sorozat intrójában végig füstölt. ;D


Ráadásul, visszatérve a sárkányokra, a Martellek és az arcnélküliek is jelen vannak Oldtown-ban, ahol elvileg léteznek olyan könyvek is, hogyan ölhető meg egy sárkány. Gondolom nem véletlenül lett ez megemlítve, szóval várni a három sárkánylovast kb. ugyanaz, mint akik anno várták Robb győzelmét a Lannisterek felett. xD

Azonkívül olvastam egy olyasmi teóriáról, miszerint a Térdeplő Stark király fattyú testvére varsafákból készült nyilakkal akarta megölni a sárkányokat. Ebből esetleg lehetne következtetni arra, hogy a varsafa mérgező a sárkányok számára. Tehát elvileg ez lenne a sárkányölés módja?

Ha jól tudom Dragonbane (Sárkányvész?) Aegon is úgy mérgezte meg az utolsó sárkányt. Esetleg erről tudni valamit?

2014. okt. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy soha nem volt nyíltan kimondva hogy Aegon mérgezte meg a sàrkànyt, hanem csak azt pletykáltàk róla hogy biztos ő mérgezte meg mert félt a sàrkànyoktól (mert az anyjàt a szeme előtt falta fel II. Aegon sàrkànya)


A varsafàs dologról azonban még nem hallottam

2014. okt. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
Bran lát egy fiút, amint három ágat tör le a deresi varsafáról, amikor belewargol...gondolom innen jött nekik az ötlet.
2014. okt. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 A kérdező kommentje:

Ez akkor is egy könyvadaptáció marad, ezért beszélték át az egésznek a történetét. A rendezők pedig hozni fogják Martin elképzeléseit úgy ahogy egy ekkora terjedelmű sorozatban hozni lehet. Aki még nem látta az idei Comic Con-t annak ajánlanám az utolsó 10 percet. Ott részletesen elmondják a rendezék mért nem kerül be sok minden. (mint pl. a visszaemlékezések=Tysha,Dany látomása, Maggy jóslata...egyszerűen nincs idő ilyenekre)


Amúgy meg a Jégsárkány 1980-ban már megjelent és most fogják másodszor publikálni és ha rákeresel elég hasonló az alaptörténete a Tűz és jég dal-ához. Valaki felrakta erre az oldalra is valami teóriával kapcsolatban, de most meg nem keresem. :D

2014. okt. 7. 17:56
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!