Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek mit fog tenni...

Szerintetek mit fog tenni khal Jhaqo Dany-vel? És mi lesz Havas Jonnal?

Figyelt kérdés
Nagyon remélem, hogy nem öli meg öket, mert akkor megverem Martint!

2014. aug. 20. 08:45
 1/10 anonim ***** válasza:

Dany szerintem szétveri az ostromlókat Meerennél a khalasarral.

Havas Jonból meg "wight" lesz, mert visszahozzák a Mások.

2014. aug. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%

Dany felül Drogon-ra, Jhaqo és a khalasar elkezd menekülni de, Drogon elégeti körülöttük a Dothraki tengert(''amikor a tenger kiszárad'', megadják magukat és hátbatámadják a Meereen-t ostromlókat.


Jon-ból meg Azor Ahai lesz és leverik a Másokat.


Martin nyilatkozta kb 10 évvel ezelőtt, hogy Daenerys vissza fog térni Westeros-ra.

Mikor meg Jon-ról kérdezte valaki hogy mért ölte meg annyit válaszolt: ''Ohh azt hiszed meghalt igaz?''.

2014. aug. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én azt tudnám elképzelni kettejüknek a továbbaikban,hogy:


Dany: ismét beteljesül a jóslata egy része=amikor a tengerek kiszáradnak=Drogon felperzseli a dothraki fűtengert, így a dothrakik elvesztik az otthonukat, és látva Danyt és Drogont, ismét Danyt fogják követni és elmennek vele Meereenbe. Azonban ekkorra felszabadul a város, mivel megjelent egy Barristan Selmy fejezet, amiben megtámadja az ostromlókat és harc közben megjelenik Victarion a vasemberekkel, szal sztem ők fogják legyőzni az ostromlókat és Dany csak ezután ér Meereenbe, ahol már Victarion várja házassági ajánlattal. Sztem Danynek tetszeni fog Victarion, mivel Drogóhoz képest ő is egy barbár, csak nem lovon, hanem hajón, és rábírja Victariont,h ő maga fújja meg a sárkánykürtöt, Vic megteszi és életben marad és így fogják megszelídíteni a sárkányokat, plusz visszatér Jorah és Tyrion miután Barristan és Victarion legyőzik az ostromlókat. Az egyik sárkánylovas Dany, a másik sztem majd később Aegon lesz, a harmadik pedig vagy Victarion vagy Tyrion. És ha már Tyrion: azt beszélték,h Aerys nagyon megakarta kaparintani Tyrion anyját Joannát, olyanannyira h összetűzés is lett közte és Tywin között. Aztán Barristan Selmy is mondta Danynek,h voltak pletykák, miszerint Aerys jobban vágyott Joannára,mint a feleségére. Plusz egyszer Jaime álmában Joanna burkoltan arra utalt,h Tywinnak csak 2 gyereke van, szal lehet h Tyrion is egy Targaryen fattyú.

Aztán eljön sztem a jóslat egy újabb része, amikor a hegyeket elfújja a szél=a sárkányokkal lerombolják a piramisokat.

És a végére azt tudnám elképzelni,h Dany gyerekszülés közben fog meghalni, mert a jóslat szerint akkor lesz megint Drogóval,ha megfogan és gyerek szül.


A Falon pedig Jon megtámadása miatt sztem kiéleződik a helyzet az Éjjeli Őrség, a vadak és Stannis (Melisandre) emberei között, de nem elsz vérontás, mert közben beesteledik és támadnak a Mások. Melisandre próbálja életben tartani Jont, szal sztem Jon nem lesz POV karakter a 6.könyvben, hanem a Falon történő dolgokat Melisandre szemszögéből fogjuk látni. És megérkezik Howland Reed is, akiről kiderül,h a fiáhpz hasonlóan ő is zöldlátó és látta,h a Falra kell mennie. És mivel ő ott volt Lyanna halálakor, elmondja Melisandrének,h Jon Lyanna és Rhaegar fia, így Melisandre is ráeszmél,h nem Stannis az új Azor Ahai, ő csak odavezette őt Jonhoz. És itt eltudnám képzelni,h Melisandre közvetlen elégetés nélkül feláldozza Stannist vagy saját magát Jon életéért cserébe, ha nem,akkor meg vmilyen varázslattal megmenti az életét, aztán Jon a 7.könyvben szerepel majd újra Azor Ahaiként, aki az utolsó ütközetet vezeti a Mások ellen.

2014. aug. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%

Ez egy nagyon korrket összegzés volt. Nagyjából én is így gondolom.

Annyi különbséggel, hogy szerintem Jon+Tyrion és Dany itt a 3 főkolompos.

A sárkány 3 feje. Kapcsolat lehet közöttük amiatt is mivel, hogy mindhármuk édesanyja születésük közben halt meg.

Meg szerintem a sorozatból is érezhető, hogy ők 3-an a főszereplői a sztorinak.

Így nyerne értelmet nálam A tűz és jég dala cím, hogy Dany és Jon, Tyrion pedig mint segítő.

2014. aug. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
*korrekt
2014. aug. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Azonban annyit hozzátennék, hogy Dany egyik jóslatában azt mondták neki hogy a közelgő Kraken-be=Victarion-ba se bízzon. Ezért gondolom azt, hogy Victarion-nal majd történik valami,amiért a sorozatba se tették bele.
2014. aug. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ja igen, ezt kifelejtettem. De én azt tudnám elképzelni,h ahogy írtam Victarionnal majd megtudják szelídíteni őket, de Dany nem megy hozzá feleségül, és Vic ezért titokban a saját céljaira akarja felhasználni a megszelídített sárkányokat. És mivel volt az a jóslat is,h blabla ha nyugatra akar menni keletre menjen blablabla sztem majd keletre menve átkelnek a Jáde-tengeren Asshaiba, onnan pedig ha tovább mennek keletre,akk Westeroshoz érnek (feltételezve,h a földgolyó gömb alakú :D ) és akk ott találják magukat Lannisport és a Vas-szigetek közelében.
2014. aug. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, szerintem is Dany, Jon, Tyrion a föszereplő , de még annyit megkérdeznék Mi az az Azor Ahai?
2014. szept. 19. 15:37
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát a kérdésed alapján olvastad a könyveket és abban levan írva :D :P

Néhány ezer évvel az aktuális történet sötétség lepte el a világot és volt egy ember, Azor Ahai, aki egy olyan kardot akart készíteni, amivel megtudja ezt szüntetni. Először 30 nap 30 éjjel kovácsolta, de a hűtésnél eltört. Újra kezdte, 50 nap 50 éjjelen keresztül készült, víz helyett oroszlánvérben akarta hűteni, de eltört megint. Aztán végül 100 nap 100 éjjelen át kovácsolta és a felesége (Nissa Nissa) vérében hűtötte le, tehát megölte őt, így feláldozta a számára legfontosabb dolgot és létrehozott egy különleges kardot, Fényhozót, ami meleget árasztott magából és eloszlott a sötétség. Ez a történet Asshaiban maradt fenn egy könyvben, és úgy vélik,h Azor Ahai a Fény Urának, R'hllornak a bajnoka.

Plusz van egy westerosi történet is az utolsó hősről, egy névtelen ember az Elsők közül, aki legyőzte a Westerost lerohanó Másokat.

És sokak szerint ez a két személy ugyanaz, csak két különböző módon maradt fenn a története. És valszeg Melisandre is így véli, mert mielőtt megjelent a történetben, a tűzben azt látta,h Westerosra kell mennie és megtalálja Azor Ahait, aki majd legyőzi a legnagyobb ellenséget, a Másokat. És így talált Stannisre, ezért nevezi Stannis kardját is a Fényhozónak, de Stannis kardja nem áraszt meleget, mint ahogy már többen észrevették körülötte a történetben.


És mikor V.Aegon volt a király (Dunk&Egg novellákból Egg), akkor a legidősebb fia lemondott a trónról egy alacsony származású lány iránt érzett szerelem miatt. És ennek a lánynak volt egy erdei boszorkány ismerőse/barátnője, aki azt mondta Aegon 2. fiának, a trónörökösnek (Jaeherys),h az ő vérvonalából fog újjászületni a megígért herceg vagy nemtom magyarra hogy fordították (the prince that was promised) és úgy vélték,h a herceg=Azor Ahai (és állítólag Martin ezt meg is erősítette) és ezért Jaeherys összeházasította a gyerekeit ( "Őrült" Aeryst és Rhaellát) felelevenítve a Targaryen szokást, mert ugye biztosra akart menni a boszorkány jóslatát illetően. De ugye erre nincsen garancia, lehet h csak a boszorka érdekében állt ezt mondania.


És volt egy prófécia, ami Azor Ahai újjászületéséről szólt: "When the red star bleeds and the darkness gathers, Azor Ahai shall be born again amidst smoke and salt to wake dragons out of stone." Tehát h egy vörös vérző csillag és a sötétség gyülekezik, akkor fog újjászületni füst és só között,hogy felkeltse a kősárkányokat (?).

És először Rhaegar születésekor mondták,h ő Azor Ahai, mert mikor született, akkor volt egy tragédia Summerhallnál (Nyárodú?), amiben "Dunk és Egg" és mások is meghaltak, mert így a proféciában lévő só, az őket siratók könnye, a füst a tűz, a sötétség az ugye maga a tragédia, a vérző csillag meg az,h vagy egy üstökös volt látható az égen vagy vmi hasonló.

Aztán ugyanez a prófécia ráillik legjobban Danyre és Jonra. Ha a boszorka által említett vérvonalat nem figyeljük,akk pedig Stannisre, Victarionra és sztem Melisandrére is.

2014. szept. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Értem köszi
2014. szept. 20. 12:13

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!