Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A sárkány 3 feje?

A sárkány 3 feje?

Figyelt kérdés
A tűz és jég dala / Trónok harca

2014. okt. 4. 19:22
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:

Uralkodónak semmiképp sztem. Jon így is megszegte az esküje szinte összes pontját, Dany egy várost sem tud irányítani, Tyrion meg sztem nem uralkodásra született.

Én azt tudnám elképzelni,hogy a királyság szétesik és megint 7 (vagy több) királyság lesz.

2014. okt. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
0%

Az a kürt Euroné, hozzá van kötve. Most pedig valószínűleg Victarioné lesz, ha a pap nem veri át. Aztán ki tudja...hogyan működik.


"Ha már egyszer van 3 sárkányunk a sztoriban."


Volt 7 vagy 8 királyuk is, mostanra meg csak 4 maradt. xD

Szerintem a sárkányok sem élik túl, legalábbis nem mind. +

A két kicsi egyáltalán nem tűnik kezesnek. Gyilkolgatnak mindenkit. Sokkal inkább az lenne a vicces, ha az egyik lenyélné egészben Tyriont. :D


De akkor most komolyan: mennyi az esélye, hogy AA Walder Frey lesz?

2014. okt. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
Miért lenne Euroné? Vagy mi az,hogy hozzá van kötve? Euron behajózott Valyria romjaihoz, megtalálta, magával vitte, oaadta Victarion, Victarion elvitte Meereenbe.
2014. okt. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
0%

+ Szerintem Tommen maradjon a király. És, mivel azért a sztoriban eléggé működik a karma - Joff genyósága ide vagy oda - a Tyrellek valószínűleg ki lesznek takarítva.

Viszont királynénak, hogy megszilárdítsák a hatalmát, mehetne Shireen Baratheon. És véget vetne a viszálnyak Stannis és Selyse "tragikus" halála után.

Segítőnek pedig Doran Martell menne, mint a kiskirály gyámja, nevelőapja...valami ilyesmi, aztán Aero Hotah.


(Én jobban csípem azt a teóriát, ahol Jaime és Cersei Aerys fattyai, így Tommen lehetne az egyik fej, Shireen a másik, és egy Martell a harmadik...haha. És mindenkiben van sárkányvére. Ennyi.)

2014. okt. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
63%

"Miért lenne Euroné?"


Mert rá van írva, hogy a kürt azé, akihez kötve van. Moqorro elárulja, hogy ez vérrel lehetséges. Ezekután nem számít ki fújja meg, a sárkányok a kürt mesteréhez jönnek. Nomármost, Euron nyilván azért nem fújja meg maga, mert tudja, ez mivel jár. Viszont csak úgy másnak sem adná oda, ha nem tudna a szabályról. Victarion egyszerűen csak a bolondja volt, hogy megszerezze a sárkányokat.

2014. okt. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 A kérdező kommentje:

15# Te nagyon gyenge író lennél. :D Ilyen mocskos sz*r biztos nem lesz a vége. :D


Greyjoy-okkal meg számolni sem kell. Ha annyira fontos lenne az a szál akkor bekerültek volna a sorozatba is.

Volt náluk egy választás, Euron lett az uralkodó, Vic-től szépen megszabadult.


Vic-ről maga az író is annyit mondott mikor a karakteréről kérdezték, hogy ''ostoba mint egy fatuskó''.


Tommen legyen a király. :DDDD Ezen még napokig fogok röhögni. :DD Ő is meg fog halni. ( Cersei jóslat capisce? )

2014. okt. 4. 23:35
 17/45 anonim ***** válasza:

Cersei és Jaime túlságosan Lannisterek ahhoz,h ne Tywin gyerekei legyenek. Ha Cersei jóslatát nézzük,akkor pedig Tommen meg fog halni. Doran Martellt meg kb. csak a bőr és bosszúvágy tartja egyben :D még a székéből sem bír felállni,nemhogy életben maradni a könyvek végéig :D

Tommennek meg amúgy sincs túl sok köze ehhez az egész, csak egy kisgyerek, akit egyik oldalról Cersei, a másik Margery rángat zsinóron. Shireen eddig teljesen mellékes karakter, sztem vele még fog történni vmi nagyobb kaliberű dolog. De amit te mondasz,h a 3 kölyök lenne a sárkány 3 feje meg stb. az sztem hülyeség ahogy van. Egyrészt Dany az egyik, mivel ő már megült egy sárkányt, és más nem ülhet Drogonra, amíg Dany életben van. Másrészt pedig kevés a 2 könyv arra amit írtál,h pl. egy Martell legyen az egyik fej, mert úgy tűnik,h nekik egyáltalán nem ilyen szerepük lesz.


Attól még nem biztos,hogy Euron vérrel a "magáévá tette". Emlékeim szerint csak azt mondta Moqorro,hogy vérrel lehet a kürtöt/a kürt erejét vkihez kötni. Viszont ha jól emlékszem, aki megfújta a királyválasztó gyűlésen,az elkezdett vérezni, szal így is értheti.

2014. okt. 4. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
0%

Nem hiszem, hogy Martin azért jó író, mert a fanok kívánságait lesi és teljesíti. xD

Különben már rég Sandor és Sansa láwsztoriját bújnánk minimum a Kardok vihara óta. :D


"Greyjoy-okkal meg számolni sem kell. Ha annyira fontos lenne az a szál akkor bekerültek volna a sorozatba is."


Talán mondták, hogy nem kerülnek be? Én nem tudok róla. Egyébként abban biztos vagyok, hogy konkrétan említették, az aki nem szerepel a sorozatban, még lehet fontos a könyvben. Különben elég jól spoilereznének, ami egyáltalán nem lenne fair az olvasókkal szemben, akik veszik a könyveket.


"Vic-ről maga az író is annyit mondott mikor a karakteréről kérdezték, hogy ''ostoba mint egy fatuskó''"


Attól, hogy valaki buta, még rendelkezhet kellő befolyással ahhoz, hogy változtasson a sztori menetén. Pl. Joff is ilyen volt.


"Ő is meg fog halni. ( Cersei jóslat capisce? )"


Mindenki meg fog halni. Valar morghulis! A kérdés csak az, hogy mikor és hogyan. Erről tudtommal nem szól a jóslat. Bran, Rickon és Arya...ráadásul Aegon és Cat is meghaltak...legalábbis a többség így tudja.


"Cersei és Jaime túlságosan Lannisterek ahhoz"


Tyrion pedig túlságossan Tywin. Akkor ő is ugyanúgy kilőve. Erről ennyit. Vagy nem. :P


"Tommennek meg amúgy sincs túl sok köze ehhez az egész"


Mivel ő a király, így eléggé sok köze van hozzá. Attól még, hogy valaki nem játszott túl nagy szerepet eddig, nem jelenti azt, hogy ezután sem fog. De nem is kell neki, hiszen Martinnak nincs előírva sehol, hogy olyan kerüljön a trónra, aki megdobogtatja a fanok kicsi szívét. :D Ismételtem csak klisé lenne. A dolgok az életben nem így működnek. :/


"amíg Dany életben van."


Szerintem őt is ugyanolyan könnyű megölni, mint bárki mást. De, hogy tisztázzuk, egyáltalán nem a sárkánylovasokat tartom a sárkány három fejének. Szimplán csak valami egységre gondoltam, aminek semmi köze a sárkányokhoz. :)

Az viszont tiszta, hogy Shireen a sorozatban is fontos szerepet fog betölteni, ezt eléggé belengették a sorozatban is.


Szerintem a két könyv még rengeteg dologra elég. Ha csak pl. azt vesszük mennyi minden történ a Kardok viharában.

2014. okt. 5. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
*t
2014. okt. 5. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 A kérdező kommentje:

Persze hogy nem, de már pár évvel ezelőtt is tudta pár fan az egésznek a lényegét, vagyis a lényeges karaktereket. A sorozat is azokat mutatta be leginkább emiatt, mivel nekik azért le kell egyszerűsíteniük rendesen.


Sansa+Sandor sztori szerintem is egy ostobaság...nem is értem mért akarják páran. Nagyon gázos.


Greyjoy-ok már nem hiszem hogy benne lesznek, ahhoz már kevés a műsoridő. Vic meg akkor se fog változtatni semmin. Euron-ék meg szépen csöndben el lesznek ott ahol vannak.


Tommen halálát megjósolták, a többiét nem. Hál istennek hogy meghal ő is.


A dolgok itt is klisé szerűen működnek majd, csak pár fan eltúlozza a dolgokat csak mert pár jóarc karakter is meghal. Tommen-nek semmihez nincs köze csak a macskájához.


Shireen semmit se fog csinálni mert szinte nem is szerepelt a sorozatban. Nem tudom mért mondtad. A sárkánylovas dologban meg tévedsz.

2014. okt. 5. 11:03
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!